Dökümantasyon

Youtube'dan Video ve Mp3 İndirmek [Programsız!]

Dünyanın en çok video izlenen sitesi Youtube, ülkemizde de oldukça revaçta. Bugünlerde 7. yaşını kutlayan Youtube, hâla büyük bir kısmın en sevdiği video sitesi. Hâl böyle olunca da insanlar gerek internet olmadan video izlemek, gerek telefon ve diğer medya oynatıcılarına aktarmak için Youtube videolarını indirmenin yollarını arıyorlar.
 
Onlarca Youtube Downloader türevi program var. Ancak bunların hiç birine gerek yok. Çünkü çevrimiçi olarak bunu sizin için yapan siteler de var. Program varken neden site aracılığıyla video indireyim diyecek olursanız; zaten bir videoyu izleyip programa atmanız için de internet bağlantısı gerekiyor. Ayrıca zaten stabil tutulması gereken Windows’a böyle reklamlı ve güvenilmeyen programları kurmak da pek mantıklı değil. Bugün sizlere Youtube‘dan çevrimiçi bir şekilde video indirebilen iki siteyi anlatacağız.
 

1. Offliberty

youtube online indir 1
 
Offliberty adlı siteye giriyorsunuz. Gördüğünüz çubuğa indirmek istediğiniz Youtube video linkini yapıştırıp Off ikonuna tıklıyorsunuz. Gerisini Offliberty sizin için yapıyor.Linki yapıştırdığınız zaman ‘Wait..’ diye bir yazı çıkıyor.
 
youtube online indir 2
 
Yükleme işlemi bittikten sonra indirmeniz için size bağlantı adresi gönderiyor.
 
youtube online indir 3
 
İsterseniz video, isterseniz mp3 olarak indirebiliyorsunuz. Videoyu yapıştırıp Off‘a tıkladığınızda karşınıza böyle bir menü geliyor. Kısa bir süre rakamların saydığını göreceksiniz. Site kendi serverında videoyu hızlıca çevirip hem video hem de mp3 olarak size sunuyor. Offliberty öncelikli olarak mp3 dosyasını hazırlıyor. Video olarak isterseniz “I Want Video File”a tıklamalısınız. Biz tıkladık ve o da hazır hale geldi. Hepsi bu kadar. Sonra sarı renkli yerlere sağa tıklayıp hedefi farklı kaydet diyerek indirdiğiniz video ya da mp3’lerin keyfini çıkarabilirsiniz.
 
youtube online indir 4
 

2. Keepvid

Bir diğer alternatifiniz de Keepvid olabilir. Keepvid sitesine girip Offliberty’de de olduğu gibi indirmek istediğiniz videonun linkini yapıştırıyorsunuz.
 
keepvid video indirmek 1
 
Videoyu yapıştırdıktan sonra Keepvid‘in avantajlı ve dezavantajlı kısımlarını görüyoruz. Avantajı, video dosyası indirme konusunuda. Biliyorsunuz artık Youtube‘a videolar HD ya da Full HD kalitesinde yükleniyor. Siz bunları Youtube’da 240p,360p,480p,720p ve 1080p olarak izleyebiliyorsunuz. Keepvid size şöyle bir güzel imkan sunuyor. Hangi çözünürlüğe ihtiyacınız varsa seçip indirebiliyorsunuz. (Tabi her video yüksek çözünürlüklü upload edilmediği için Keepvid size sadece videonun en yüksek boyutlarını sunabiliyor. Bu kimi zaman 360p kimi zaman 1080p olabilir.)
 
Ben yine Enigma – Sadness [HQ] videosunu anlatacağım.
 
keepvid video indirmek 2
 
Eğer Offliberty‘de olduğu gibi indirmek istediğiniz videoyu sadece mp3 olarak indirmek isterseniz sizi başka bir siteye yönlendiriyor Keepvid. Videoların üstüne tıklayarak video indirebiliyorsunuz. Mp3 için bir kaç tıklama yapmanız daha gerekecek.
 
Sizlere anlattığım video: http://www.youtube.com/watch?v=FfRAiTtOVEY

İlginizi çekebilir;  KVKK Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler!

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: