İzledim

Yeşil Yol Türkçe Dublaj | İzle

Film, yaşlı Paul Edgecomb’un arkadaşı Elanie Connelly’ e, Cold Mountain Hapishanesi’nde gardiyan olduğu uzun yıllar boyunca yaşadıklarını anlatmasından oluşuyor.Edgecomb, hikayesini anlatırken bir huzurevinde yaşamaktadır ve hapishanedeki görevinin üzerinden yıllar geçmiştir. Hapishanedeki hücrelerinden alınan idam mahkumlarının elektrikli sandalyenin bulunduğu ölüm odasına giderken yürüdükleri, bir millik yeşil yolda yaşananlara her defasında tanık olan Edgecomb,

Film, yaşlı Paul Edgecomb’un arkadaşı Elanie Connelly’ e, Cold Mountain Hapishanesi’nde gardiyan olduğu uzun yıllar boyunca yaşadıklarını anlatmasından oluşuyor.Edgecomb, hikayesini anlatırken bir huzurevinde yaşamaktadır ve hapishanedeki görevinin üzerinden yıllar geçmiştir. Hapishanedeki hücrelerinden alınan idam mahkumlarının elektrikli sandalyenin bulunduğu ölüm odasına giderken yürüdükleri, bir millik yeşil yolda yaşananlara her defasında tanık olan Edgecomb, ömrü boyu unutamayacağı olaylara tanık olur.Edgecomb, yıllar boyunca sayısız idam mahkumu nakleder. Ama hiç birisi, onu, John Coffey kadar etkilemez. Oldukça iri yarı bir adam olan Coffey, iki küçük kızı öldürmek suçundan idama mahkum olmuştur. Ürkütücü görünümünün aksine oldukça ince, kırılgan ve düşünceli bir yapıya sahip olan Coffey, bazı doğa üstü güçlere sahiptir. Edgecomb’un ona gerçekten suçlu olup olmadığını sorması ile aralarında bir diyalog başlar.

 

 

1299797108 1757 3393 buyuk

 

Yönetmen: Frank Darabont
Senaryo: Stephen King, Frank Darabont
Oyuncular: Tom Hanks, David Morse, Bonnie Hunt, Michael Clarke Duncan, James Cromwell
Filmin Türü: Suç, Drama
Orijinal Adı: The Green Mile
Yapımcı Firma: Castle Rock Entertainment
Yapım Yılı: 1999
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dili: İngilizce, Fransızca
Filmin Süresi: 188 dakika
Resmi Sitesi: http://thegreenmile.warnerbros
Vizyon Tarih :13.11.2002

 

Tek Parça full!

 

 

 

Daha Fazla Göster

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

4 Yorum

  1. Göçebe, evet sitem ile alakalı bir sorun değil ama. Facebook video bölümünde değişmeler olduğu için birşey yapamıyorum. Mecburen beklemek zorundayım.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: