Oyunlar

Yeni Call of Duty 2011de mi?

Call of Duty, tüm dünyada birçok insan tarafından oynanan ve oynandığı kadar da tartışma yaratan bir oyun.

Aslında bu durum, sadece Modern Warfare serisinden sonra ortaya çıktı. Modern Warfare 2’yi oynayanınız varsa oyunun içeriğini bilir. Oyunun bir bölümünde teröristler havaalanını basıp oradaki birçok masum insanı hunharca öldürüyorlardı. Bu duruma her ne kadar olumsuz gözle baksak bile, senaryoya karşı çıkamazdık ve oyunu bir kere aldığımızda da geri verme şansımız yoktu. (Hele bir de dijital olarak satın aldıysanız.) Oyunun bu bölümü, dünyada büyük yankı uyandırdı ve bazı ülkelerde bu bölüm nedeniyle oyun yasaklanmıştı.

 

Özellikle Rusya’da bu olayı protesto için oyun birçok girişimde bulundu oyuncular ama zaman içerisinde bu tip olaylar, oyunun sürükleyici aksiyonuna yenik düştü ve unutuldu.

Şimdi de 9 Kasım’da çıkacak olan Black Ops için de bu tip tartışmaların başlaması an meselesi. Black Ops’a “18+” damgasının konması da kafaları karıştırmadı değil. İşte senaryosu kadar kendisi de maceracı bir oyun haline gelen Call of Duty serisinin yeni oyununun da geleceğinden umutluyuz ve bu oyunun da 2011 yılının Kasım ayında piyasada olacağı kulaklara çınlatılıyor. Ama belli olmayan bir şey var ki o da oyunu kimin yapacağının henüz tam olarak belli olmaması. Infinity Ward ve Sledgehammer arasında gidip gelen sorular çok yakında netliğe kavuşur umuduyla bekliyoruz.

 

Call Of Duty’nin yeni sürümü Black Ops’un sistem gereksinimleri sonunda netlik kazandı işte detaylar…

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Microsoft Windows XPvirgul Windows Vista ve Windows 7
İşlemci: Intel Pentium 4 3.2 GHz ya da AMD Athlon 64 3200 + işlemci ya da daha iyisi
Bellek: 1 GB RAM
Ekran Kartı: 256 MB NVIDIA GeForce 6600GT ya da daha iyisi ATI Radeon 1600XT yada daha iyisi
DirectX: Microsoft DirectX (R) 9.0c
Sabit Disk: 12 GB boş alan
Ses: %100 DirectX 9.0c uyumlu ses kartı
Internet: Geniş bant bağlantısı Multiplayer Bağlantı için gerekli Internet

Daha Fazla Göster

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: