WordPress

Wp-TR.ORG Hakkında

Dün WordPress Türkiye Destek sitesinin facebook fan sayfasına katıldım. İlgimi çeken onca hayranı olan sayfada bir yöneticinin sorun yaşayan arkadaşa yazmış olduğu cevap oldu. Bu cevap beni bir hayli gerdi. Aslında kim olsa gerilir diyeceğimde farklı düşünen arkadaşlar mutlaka olacaktır. Son Er diye bir arkadaşın Türkçe dil dosya bulma sorunu yaşaması üzerine wp-tr.org sitesi bakın nasıl cevap vermiş? İnanmanız için resim ekliyorum.Lütfen resmi dikkatlice okuyun.

wordpress destek sitesi

Şahsen ben inanmıyorum wp-tr.org sitesinin türkçe dil desteği verdiğine. Adı üzerinde TÜRKÇE DESTEK sitesi. Sen ne hakla böyle kırıcı bir davranışta üyeni ezer gibi konuşuyorsun ki? İnsanların birşeyler bilmeyip yardım istemesi sizi ne kadar kabartmış böyle! Bundan önce açtığım üç günlük bir sorunun cevabı hala yanıtlanmadı. Wp-TR.Org sitesine forum bölümünden Temalar kısmına açtığım sorunda Validation çözüm sorunu dört gün geçme süresince hala bir cevap yazılmadan sanki destek veren arkadaşların ‘umrunda değilmişiz’ gibi bir tavırla böyle destek vermeniz ne size yakışıyor nede verdiğiniz hizmete!

Diyeceksiniz ki; ‘Destek vermek zorunda değiliz‘ madem destek vermek zorunda değilsin neden böyle bir site açıp sözüm ona destek vermeye çalışıyorsunuz? Hani sizin için ‘bilgi paylaştıkça güçlenir’ sloganıydı? ???? İstediğiniz noktaya ulaştınızda şimdide böyle ‘destek vermek zorunda değiliz, köleniz değiliz, ücret vermiyorsun düzgün konuş‘ gibi tavırlarda bulunuyorsun? Demek sizlerin ‘DESTEK‘ten kastı bu.Yani ücret versek üzerimize zıplayacaksınız ????

Sizin gibi destek sitesi olmaz olsun! O konuyu oraya açarak kendimden utanmaya başladım. Yazıklar olsun sizin gibi insanlara ya. İki üç şeyden iyi anlayıp bilmeyen kişilere ‘cahil’ dermiş gibi davranmanız sizin kendi cahilliğinizi yine herkezin önüne serdi!

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

3 Yorum

    1. Gelemez arkadaşım. Mümkün değil böyle birşey. Adamın dediğine baksana 'eşşeğiniz değiliz, köleniz değiliz, gönüllü hizmet veriyoruz' diyor. Ne kadar saçma birşey. Birde Gönülli işten 'para' istiyor hale bak. Kesin çocuk bu. böyle bir düşünce ile hizmet veren kişiye yaşça değil akılca çocuk diyorum!

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: