Dökümantasyon

WordPress yazıları DLE ‘ye aktarma

Merhaba değerli okurcular. Bir çok forum veya bir çok sitede yapılamayan WordPress yazılarını DLE (DataLife Engine) sistemine aktarmayı göstereceğim. Uyarı; Bu makale hiç bir sitede bulunmamakta :)

Öncelikle WordPress sisteminin yedeğini alın. Yani hem FTP ve mySQL bilgilerinizi. Hosting sağlayıcınıza Cpanel ve/ya PLESK üzerinden subdomain ( Alt alanadı ) oluşturun. Normal WordPress dosyalarınızı oluşturduğunuz alanadına transfer edin. Dosya indirme işlemi bittiğinde ana dizinde bulunan WordPress dosyalarınızı silin.

DLE DataLife Engine sürümünü BURAYA (DLE 11.2 UTF-8) tıklayarak indirin. İndirdiğiniz dosyaları sunucunuza yükleyip DLE kurulumunu gerçekleştirin.

Kurulm bittikten sonra sizlere tavsiyem öncelikle kategorilerinizi düzenlemeniz olacak. WordPress sisteminize ait kategorilerin aynısını DLE için de oluşturmanız gerekiyor. İşleminizi tamamladıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin.
DLE Yönetim PaneliDiğer BölümlerRSS Kanalları bölümüne gelin

Not: WordPress Ayarlar bölümünden Okuma düğmesine tıklayın “Her yazı için, göster ” bölümünü ” Tüm Metin ” olarak işaretleyin. Hemen üstünde yer alan ” Beslemelerde gösterilecek en güncel kayıt adedi ” seçeneğini ” 10 ” olarak değiştirin. Uyarı: Bu bölümü çok fazla yükseltirseniz hatalar alırsınız. Sizlere tavsiyem 10 ‘da bırakın!
Bu kısımdan sonrası önemli. Ayarlara dikkat etmeniz gerekiyor. DataLife Engine RSS Kanalları ayarlarında yapmanız gereken ayarlar ise;

 • RSS Kanal URL Adresi: http://siteniz.com/kategori/kategoriadı/feed/
 • RSS Kısa Tanımı: Aktarım
 • Alınacak Makale Sayısı: 10 (Tavsiyem)
 • Kategori: Kategorinize ait oluşturduğunuz DLE kategorisini seçin. (Kişisel kategorisinden rss çekecekseniz, DLE de oluşturduğunuz kategoriyi de Kişisel olarak seçin. Yazılarınızı oraya aktaracaktır.)
 • Makale Tarihi: RSS beslemesi tarihini kullan – (Bu seçeneği seçin.)
 • Ana Sayfada Yayınla: Evet
 • Oylamaya İzin Ver: Evet
 • Yorumlara İzin Ver: Evet
 • Makale Dönüşümü: BBCodes
 • Arama İşlemi için Bir Şablon Ata: <div class=”full-post-content row”>{get}</div><div class=”full-post-footer ignore-select”> (Bu şekilde kullanın. Değiştirmeyin)
 • İnternet Sitesi Çerezleri: Boş bırakın
İlginizi çekebilir;  Windows 7 Hızlı Başlat Çubuğunu Aktifleştirin (Quick Launch)

Yukarıdaki işlemi de hallettikten sonra RSS Kanallarına geri dönün. Ardından Hareket düğmesine tıklayarak RSS Haberleri Al düğmesine tıklayın. Karşınıza çıkacak olan ekranda “ Makaleyi siteye ekle ” düğmesine tıklayarak işlemi bu şekilde devam ettirin.

UYARI: Her eklediğiniz kategorinin yazılarını WordPress sisteminizden Filitreleyin. Ekran ayarlarından Görünecek makale sayısını 10 olarak belirledikten sonra her DLE sisteminize eklediğiniz yazıları WordPress’den çöpe göndererek devam edin.

Yukarıdaki makale tamamen bana ait olup başka sitelerde yayınlanması YASAKTIR. Takıldığınız yapamadığınız yer olursa lütfen yorum eşliğinde sorun. Kısa sürede cevap vereceğim.

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: