WordPress

WordPress Multi Blog

Word Press multi Blogger Nasıl kurulur. Devamına bakın :)

Word press Multi Blogger nedir?

Bir domain üzerinden ziyaretçilerinize subdomain veya / dizin olarak yazı yazıp makale paylaşabilecekleri, her üyeye tek tek kurulum gerektirmeyen ve yönetimi kolay en dinamik blog sisteminin kısaltmasına wordpress mu ‘denir.

Gereksinimler

Örnek verecek olursak WordPress blogunuzu blog.emreallison.com adresine kurmamalısınız. Eğer daha önce ana dizine kurulum yaptırsanız ve site adresinizin başında www eki varsa kaldırınız. Bu işlemi WordPress admin panelinizde Ayarlar > Genel sekmesini kullanarak yapabilirsiniz.

Kurulum 1

gereksinimleri tamamladıktan sonra wp-config.php dosyasını herhangi bir metin editörü ile açarak aşağıda (Satır 82) yer alan;

/* Hepsi bu kadar. Mutlu Bloglamalar! */

altına 84 . satıra

 

define('WP_ALLOW_MULTISITE',true);

 
Ekliyoruz.
Kurulum 2

WordPress Admin Paneli’ne giriş yaparak eğer aktif eklentilerimiz varsa devre dışı bırakıyoruz. Bazı eklentilerin çoklu blog desteği olmadığından dolayı çakışma(hata) sorunu oluşabilir. Yeni kurulum yapacak olanlar için herhangi bir sorun oluşmamaktadır. Eklentileri devre dışı bıraktıktan sonra Araçlar > Ağ sekmesine tıklıyoruz ve blogumuzun adını belirtiyorum kur diyoruz.

Kurulum 3

wp-config.php dosyamızı tekrar açarak aşağıda yer alan kodları, satırın (Yukarıda kullandığımız satır 82) üstüne yerleştirin ve WordPress kurulumu yaptığınız dizinde yer alan wp-content klasörünün içerisine blogs.dir adında (yazma izni olan – CHMOD 777) yeni bir klasör oluşturun.

Bu kodu wp-config.php 82. satırına yazıyorsunuz.define( 'MULTISITE', true );define( 'SUBDOMAIN_INSTALL', false );$base'/';define( 'DOMAIN_CURRENT_SITE''localhost');define( 'PATH_CURRENT_SITE''/');define( 'SITE_ID_CURRENT_SITE', 1 );define( 'BLOG_ID_CURRENT_SITE', 1 );

Süper Yöneticilik Geldi. Hayırlı olsun iyi Kullanmalar

İlginizi çekebilir;  29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

5 Yorum

  1. Alıntı: Faruk
    Bey Bu Tema El Yapımı Göz nuru Ben İstedim Bana yok dedi.Gözümde Kaldı  Ama Satışı Çıksın Ozaman Görecez Kimler İstiyor Temayi :)

  2. Faruk, bey hoş geldiniz. Datalife Engine teması bu. WordPress ‘e uygulamaya çalışıyorum. Zaten kısa bir süre sonra WordPress ‘e geçmeye talip olacağım. WordPress’e geçtiğimde bu temayı zaten satışa sunacağım.

  3. Merhabalar benimde bir sitem var ve sizin temanızı gerçekten çok beğendim. Acaba paylaşmayı düşünürmüsünüz? Eğer olmaz derseniz satın almayada talibim, sorumu yanıtlarsanız çok sevinirim.

  4. Hayirlisi Emre Bakalım kardesim isallah güzel bir destek sistemine geçiş yaparsın.. Kolay gelsin

  5. Güzel.. Zaten yarın wordpress’e geçmeyi düşünüyorum. Buradaki konularımı ve gerekli dökümanları inşallah sorunsuz bir şekilde tek tek alacağım.Biraz zor olacak ama inşallah olacak.Yakında sadece WordPress üzerinede destek vermeye başlayacağım  bully

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: