WordPress

WordPress Kitabı Çıktı!

Ali ARSLAN tarafından hazırlanan mükemmel bir wordpress kitabı. İçindekiler baştan sona yani ‘Başlangıç’ menüsünden tutun en son menüsü ‘ayarlar’ kısmına kadar ihtina ile yazılmış. Extra bunun yanında CSS / XHTML gibi bir çok şey daha yazılmış. Şahsen ben sipariş vermeyi düşünüyorum. Dünyada en çok kullanılan blog sistemi olan, basit ve sade WordPress’i bir kenara bırakıp artık etkileyici bir WordPress’e kavuşmanın zamanı geldi. Bu kitapla sitenizi ya da bloğunuzu nasıl daha çekici hale getireceğinizden, farklı ve ihtiyaçlarınıza cevap verecek kullanım ipuçlarına kadar, SEO uyumlu WordPress temaları tasarlamaktan, CSS/XHTMLe ntegrasyonuna kadar geniş ve ilgiyle okuyacağınız bir kitap sizi bekliyor. WordPress’e ilgi duyan her seviyede okurun mutlaka rafında görmek isteyeceği kitabın konuları başlıca şöyle:

Blog ve WordPress Kavramları

İçerik Yönetim Sistemleri

Yerel Sunucuya Kurulum

Tema Türkçeleştirme

Tema Tasarımı

Eklentiler ve Kalıcı Bağlantılar

WordPress Uyumlu Hosting,

Çoklu Blog Oluşturmak

Menü Özelleştirmesi

WordPress 3.0 Site Taşıma İslemleri

Gelişmiş İzinler, Yönetim Paneli Kullanımı

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Eklentileri

Güvenlik Eklentileri ve Güvenlik Önlemleri

SEO Uyumlu İşlevsel Temalar Oluşturmak

Mobil Temalar

Site Kurgusu

CSS/XHTML Entegrasyon

Faydalı İpuçları ve dahası…

WordPress kitabı sayesinde hiçbir programlama bilgisine sahip olmadan kendi sitelerinizi oluşturabileceksiniz. Aynı zamanda istekleriniz doğrultusunda tema tasarlayıp, hoşunuza giden CSS/XHTML tasarımları da bu kitap sayesinde WordPress teması haline getirebilirsiniz. Arama motorlarında üst sıralarda yer alan, güvenli bloglara sahip olmanın formulü WordPress Kitabı’nda…

wordpress kitabi

WordPress KitabıYazar: Ali ARSLAN Yayınevi: DikeyeksenBasım: 2011 AğustosSayfa Sayısı: 288

WordPress’le yeni tanışan ve WordPress’e her konuda hakim olmak isteyen tüm kullanıcılar için başucu kitabı diyebileceğimiz bu kitapta herşey sizi düşünerek hazırlandı. Kitabın başında yer alan temel kavramlar sayesinde genel bir giriş hazırladık. WordPress.com’u merak eden kullanıcılar için WordPress.com-WordPress.org hizmetlerinin farklılıklarına değindik ve WordPress.com üzerinden blog oluşturduk. Bilgisayarımıza PHP sunucusu kurarak, WordPress’i yerel sunucuya yükledik ve hiçbir noktayı atlamadan detaylı olarak inceledik. Ayrıca kitap içerisinde yer alan ipucu ve tavsiye kutularında hiçbir yerde bulamayacağınız Türkçe kaynak sitelerden bahsettik. Panel kullanımını öğrendikten sonra tema anatomisine giriş yaptık ve WordPress temalarının yapılarını inceledik. SEO Uyumlu iyi bir WordPress temasında bulunması gereken özelliklere ve tema kodlarken dikkat edilmesi gereken hususlara değindik, kendi WordPress temamızı tasarladık. Hoşumuza giden CSS/XHTML tasarımları uygulamalı şekilde WordPress’e adım adım entegre ederken, bilgi kutularına notlar düştük ve merak edeceğiniz tüm soruların cevabını yazdık.

İlginizi çekebilir;  WordPress 5.8.1 Yayınlandı

Bugüne kadar tarafıma iletilen ve çeşitli noktalarda takılan WordPress kullanıcılarının sorunlarına çözüm üretmek amacıyla, karşılaşılan hataların nelerden kaynaklandığını da ilgili bölümü işlerken not düştük. Hazırlamış olduğumuz WordPress temalarına arama motoru optimizasyonu açısından fayda sağlayacak düzenlemelerden bahsettik ve kullanılması tavsiye edilen eklentilere detaylı olarak değindik. Aynı zamanda bloglarınızda sorun yaşamamak adına olası sorunları engellemek amacıyla güvenlik önlemlerinden bahsettik. Gerek eklenti gerekse de kod yardımıyla blogunuzun teknik alt yapısını sağlamlaştırdık.

Kitap içerisinde anlatılan bilgilerin unutulmaması ve tekrar edilmesi adına, kitabın son bölümlerinde site kurgusu oluşturduk. Böylece web sitesi açarken atılması gereken doğru adımları kolayca kontrol ederek kısa sürede bloglarınızı sağlam bir altyapıyla hizmete açabileceksiniz. . Kitap hakkında daha ayrıntılı bilgiye içindekiler kısmını inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Yayınevi bilgilendirme sayfası: Dikeyeksen Yayınları – WordPress Kitabı

WordPress kitabı tamamen siz değerli kullanıcıları için hazırlandı ve şimdi uygun fiyatıyla ön satışta.

Ön satış süresince WordPress Kitabı

23 TL + kargo ücretsi ile sahip olmak yerine

Ön satış süresince kargo ücreti ile beraber sadece 17 TL.

Kitabı ön sipariş ile satın almak için buraya tıklayınız.

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: