WordPress

WordPress Admin Bar Özelliği

Arkadaşlar sitemin açılışını zorlaştıran admin bar özelliğini kaldırdım. Admin bar üyelik girişinizi yaptıkdan sorna yukarıda çıkan menü sistemiydi. Kolayca erişim sağlıyordu. Fakat bu özellik sitemin açılışını zorlaştırdığı için sitemden kaldırmak zorunda kaldım. Daha doğrusu önce kendime kaldırdım. Sizde rahat dolaşın diye, rahat gezin diye sizde görünen admin bar özelliğini kaldırdım.

Peki nasıl kaldırdım?

Daha önce WordPress 3.1 güncellemesini duyurduğum yazıda, yeni sürüm ile birlikte gelen WordPress Admin Bar (Yönetim Çubuğu) özelliğinden bahsetmiştim. Eğer henüz bu özelliği görmediyseniz, aşağıdaki görselden nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

Bu özellik pek çok blog sahibi için çok faydalı oldu. Fakat bazı bloglarda kaymalara neden oldu. Bu yazımda WordPress admin bar özelliğini kaldırmanın yollarını gösteriyorum.

WordPress admin bar özelliğini kaldırmak için Yönetim Paneli > Kullanıcılar > Profiliniz yolunu takip edin ve açılan sayfadan Yönetim çubuğunu göster bölümündeki seçimleri kaldırın. Daha sonra profil ayarlarınızı kaydedin.

admin bar admin kaldirma

WordPress admin bar özelliğini kendi hesabınızdan kaldırmış oldunuz. Fakat bu sadece sizin hesabınızda geçerli, diğer kullanıcıların da bu işlemleri yapması gerekli. Eğer admin bar özelliğini bütün kullanıcılardan kaldırmak istiyorsanız aşağıdaki düzenlemeleri yapmalısınız.

Tüm Kullanıcılara Nasıl Kaldırırım?

Temanızın functions.php dosyasını açın ve aşağıdaki kodları ekleyin:

[php]<span class=”Apple-style-span” style=”font-family: Consolas, Monaco, monospace; font-size: 12px; line-height: 18px; white-space: pre;”>/* Admin Bar özelliğini iptal et */</span>

add_filter( ‘show_admin_bar’, ‘__return_false’ );

/* Admin Bar seçeneklerini kullanıcı profilinden kaldır */

remove_action( ‘personal_options’, ‘_admin_bar_preferences’ );[/php]

Ayarlarınızı yaptıkdan sonra dosyayı kaydedip kapatabilirsiniz! İyi çalışmalar

İlginizi çekebilir;  WordPress Kitabı Çıktı!

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: