WordPress

WordPress 3.5 Beta Geliyor! İşte Yenilikler

WordPress 3.5 için ön görülen piyasaya çıkış tarihi 5 Aralık olarak planlanmış şimdilik. Tabi her zaman olduğu gibi stabil versiondan 3-4 hafta önce RC sürümler yayımlanmış olacak. Aldığım bilgilere göre öngörülen özellikler wordpress’i bir adım öne götürmeye yetecek gibi görünüyor. İndirip test aşamasına aldım. Local olarak kullanmamda size biraz sonra extra resimler ekleyerek kullandığım sürüm ile gelecek olan sürümün yeni halini göstereceğim.

Şuan bu sistemin yedeğini almaktayım. Local üzerinde bu sistemi beta üzerinde test edeceğim.

Öngörülen Yeni Özellikler

Twenty Twelve: 3.4 paketine eklenmeyen twenty twelve teması 3.5′de dahili olarak gelecek. Önümizdeki hafta 3.5 çekirdeğine dahil edilecek isteyenler wordpress svn’den bakabilir. Ayrıca wordpress tema dizininde de eklenecek. İsteyenler indirip kullanabilir.

Full Retina Desteği: Kullanıcı arayüzü açısından   HiDPI görseller, css3, gradyan geçişler vs… 3.5 ile ön görülen özellikler arasında.

Daha iyi kullanıcı deneyimi: Yönetim panelini daha kullanışlı kılacak geliştirmeler 3.5 sürümü ile planlanan bir diğer gelişme. Yenilikleri make/ui ‘den takip edebilirsiniz.

“Bağlantılar” Kaldırılıyor: WordPress ile varsayılan olarak gelen “bağlantılar” özelliği çekirdeklen alınarak bir eklenti olarak değiştirilebilir. Ancak geri uyumluluğu sağlamak için tam olarak kararlaştırılmış bir değişim değil.

Customizer  Geliştiriliyor: 3.4 ile karşımıza çıkan tema özelleştirici, 3.5′ te daha fazla geliştirilmiş olarak karşımıza çıkacak.

Daha iyi “Ortam” Yönetimi: Resim ekleme, düzenleme…vs özellikleri geliştirilecek  ve neticesinde daha gelişmiş bir galeri yönetimi ile karşılacağız.

Bakalım WordPress indirme kapasitesinin bu sefer rekoru ne olacak ????

İlginizi çekebilir;  WordPress Yazarlar ve Siteleri

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: