WordPress

WordPress 3.2 Çıktı. İşte Yenilikler!

Dün admin panelinde dolanırken uyarı geldi. WordPress 3.2 çıkmıştır lütfen güncelleyin diye ???? Dün WordPress.ORG sitesinden baktım ingilizce versiyon olarak geçiyordu. Türkçesini bekledim.Bugünde yükseltmeyi bitirdim arkadaşlar. Admin panelimin baştan aşşağı değiştiğini gördüm.Ekstra özelliklerin geldiğini farkettim ve gayette başarlı olmuş. İnşallah daha iyiye gider. Birde Shiftdelete sitesinde okuduğuma göre 15 Milyon kişi indirmiş!

 

Nasıl güncellerim?

Yönetim paneline girmek ve güncelleme butonuna basmak. ( Bu kadar basit!)

Ne özellikler geldi?

Bir süredir beklenen ve firmanın da çok önem verdiği WordPress 3.2, bünyesinde ciddi değişiklikler içeriyor. Bir önceki sürüm olan WordPress 3.1, tam 15 milyon kişi tarafından indirilmişti.Yeni sürümde, asıl odaklanan noktalar;hız ve kolaylık.

Destek / Köstek!

WordPress 3.2, Internet Explorer 6 desteğini vermezken, sunucu tarafındada PHP 5.2.4 ve MySQL 5 desteği istiyor. O nedenle güncellemeden önce bu bileşenlerin yüklü olduğundan emin olmalısınız.

400‘den fazla güncellemenin yer aldığı WordPress 3.2, içerik yönetim sistemi isteyenler için ideal bir çözüm olabilir.

İyi bloglamalar…

İlginizi çekebilir;  WordPress Bağlantılar Menüsü

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: