WordPress

WordPress Admin Panelinizi Özelleştirin.!

WordPress yönetim alanı (Diğer bir deyişle Gösterge Tablosu) çeşitli şekillerde uyarlanabilir. Menü öğeleri eklenebilir, gizlenebilir veya yeniden düzenlenebilir. Belirli kullanıcı rolleri için ayarlara erişim kısıtlaması verilebilir. Kullanıcılara kılavuzluk etmek veya önemli bilgileri geçmek için özel birleşenler eklenebilir.

WordPress sitenizin yönetim alanını geliştirdiğiniz proje kapsamında daha farklı kullanmak isteyebilirsiniz. İsteğinizi karşılamak için Gösterge Tablosunu kişiselleştirmek için kullanabileceğiniz WordPress eklentilerine bir göz atalım.

Bir WordPress sitesini bir müşteriye teslim ederken, şirket iletişim bilgilerinizi gösterge tablosuna eklemek sizin için prestij sağlar. Custom Dashboard Widget & Dashboard Contact Form tam olarak bu işi yapmaya yarar.

Özel bir birleşene WYSIWYG editörü aracılığıyla içerik ekleyin ve ardından bir iletişim e-posta adresi girin. Sonrasında, WordPress wp-admin yönetim panelinizde görüntülenir.

Adminimize, şahsi olarak önerdiğim eklentilerden biridir. Neden derseniz? Bu eklenti, WordPress yönetici menüsü içerisinde ki karmaşayı ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. Ayrıca kullanımı inanılmaz derecede kolay ve kullanıcı dostu bir ara birime sahiptir. Öğeleri bir kullanıcının rolüne bağlı olarak gizleyebilirsiniz, dolayısıyla çok yazarlı web siteleri için mutlaka denenmesi gereken bir eklentidir. Hem güvenlik hem de kullanım kolaylığı açısından sitenizde denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

İlginizi çekebilir;  WordPress Popüler Konular

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: