Yazılım

Windows Media Center ile Online TV İzlemek

Merhaba arkadaşlar, bu makaleyi bir hafta öncesinden yayınlamayı düşünüyordum fakat bilgisayardımdaki veri kaybını kurtarabilmek için gecemi gündüzümü karıştırdım.Kısmet bu güneymiş bu makale. Bundan önceki sitemde bunu sizlerle paylaşmıştım. Yeni siteye geçerken veri aktarma sorunu yaşadık.Yaklaşık 15 ile 20 konu kayıplara karıştı ???? Neyse gelelim konumuza. Doğuş Grubu‘nun Sipru ile başlayan online yayıncılık isteği Windows 7‘nin piyasaya sürülmesi ile daha ciddi bir boyut kazandı. Microsoft ile yapılan anlaşma sayesinde Türkiye’de Windows 7 içinde bulunan Windows Media Center‘dan yayın hakkı bulunan iki yayın grubundan birisi olan Doğuş Yayın Grubu, Sipru için çalışmalarına devam ederken Windows 7 kullanıcılarına şimdiden ulaşmaya başladı.

 

windows media center ile online tv izleme

 

Windows 7‘nin Türkiye lansmanında adı geçtiğinde Windows 7 içinde direkt çalışacağını düşündüğümüz kanallar şu an için Windows Media Center içinde çalışmıyor. Kanalları izlemek için yazılan eklenti sayesinde ise Windows Media Center‘ı açar açmaz NTV ve CNBC- E gibi. kanalları izleyebileceksiniz.

 

windows media center ile online tv izleme 1

 

Programı indirdikten sonra içerisinde bulunan her bir eklentiyi (toplamda 4 tanedir) teker teker kurarak TV kanallarına ve radyo istasyonlarına ulaşabilirsiniz..

Eklentiyi indirip kurduktan sonra Windows Media Center‘daki Ek Özellikler başlığı altında izleyebileceğiniz yayınlar:

  • Doğuş Yayın Grubu (NTV, NTV Spor, CNBC- E, Virgin Radio, NTV Radyo, ntvmsnbc.com, ntvspor.net)
  • Power Group (Power FM, Power Türk FM, Power XL, Radyo Fenomen, Power Türk TV)
  • Alem FM
  • Digiturk Web TV

 

windows media center ile online tv izleme 3

 

Dosyaları indirebileceğiniz linkler aşşağıdadır.

  1. Hotfile.com
  2. DosyaUpload.Net
  3. Roosle.Com
  4. Dosya.TC

Şimdilik bu  kadar yeterli. Dosyalarda indirme sorunu yaşarsanız lütfen belirtin. Dosya rar şifresi eyildirmaz.com ‘dur.

İlginizi çekebilir;  TeamViewer Kurulumu

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

2 Yorum

  1. Güzel insan, ben reklamsız, kesintisiz, istediğim zaman istediğim diziyi izliyorum. Takip ettiğim bazı web sayfaları aracılığı ile. Sen bana geri kaldığımı söylemiştin ama aynı şeyi kastetmiyoruz. Sen TV izlemekten bahsediyorsun, bense örneğin House M.D. dizisini canım çektiğinde izlemekten bahsediyorum. :-)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: