Yazılım

Windows 8 Görücüde!

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8’in ilk sürümü, ABD’nin California Anaheim’de 13-16 Eylül tarihlerinde düzenlenecek BUILD konferasında geliştiriciler ve medya mensupları ile buluşacak. 12/09/2011 12:35 Microsoft’un hem tablet gibi mobil cihazlar hem bilgisayarlar için geliştirdiği ve birçok cihaz için farklı sürümünün bulunacağı Windows 8 işletim sisteminin yeni özellikleri bu konferansta dünyaya duyurulacak.
win81315821197
Etkinlikte aynı zamanda Windows’un tablet sürümünün de tanıtılması bekleniyor. Samsung’un Windows 8 kullanan yeni nesil tablet bilgisayarının da bu etkinlikte tanıtılacağı düşünülüyor.
Yeni nesil işletim sisteminin hem masaüstü/dizüstü hem de mobil cihazlar (tablet ve telefon gibi) sürümlerinin duyurulması bekleniyor. Resmi olarak bir açıklama yapılmasa da konferansta ya sonrasında Windows’un ön sürümlerinin birinin dağıtılacağı da beklentiler arasında bulunuyor.
Yeni nesil işletim sistemi ile ilgili önemli detaylardan biri de özellikle dokunmatik cihaz deneyiminin geliştirildiği yönünde. Bugüne kadarki Windows sürümleri dokunmatik cihazlar için çok uygun değillerdi.
Windows 8 ise özellikle dokunmatik cihazlar için geliştirilmiş bir işletim sistemi özelliğine sahip. Microsoft, Windows 7’nin geliştirme sürecinde aralarında Türkler’in de bulunduğu milyonlarca kullanıcıya işletim sistemini test ettirmiş, gelen geri bildirimlerle yapılan düzenlemeler Windows 7’nin popüler olmasını ve iyi satış rakamlarına ulaşmasını sağlamıştı.
Microsoft’un benzer bir stratejiyi yeni nesil işletim sistemi Windows 8’de de sürdürmesi bekleniyor.
 

Kaynak
İlginizi çekebilir;  Windows 8 Beta Sonunda İnternete Sızdı!

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: