Yazılım

Windows 8 Consumer Preview Ürün Anahtarı Sorunu [Çözüm]

Merhaba arkadaşlar. Biraz önce Windows 8 Consumer Preview sürümünü kurdum. Kurarken Product Key (ürün anahtarı) istedi. Hangi siteye girersem gireyim, hangi ürün anahtarını kullanırsam kullanayım bir türlü seriali kabul etmiyordu. Bir yöntem buldum. Eğer kurmak isteyipte kuramayan arkadaşlarım olursa bu yazıyı / makaleyi okumalarını şiddet ile tavsiye ediyorum.

 

Windows 8 sistem gereksinimleri

İşlemci: 1 gigahertz (GHz) minumum

RAM: 1 gigabyte (GB) (32-bit) yada 2 GB (64-bit)

Hard disk alanı: 16 GB (32-bit) yada 20 GB (64-bit)

 

Programlarım Windows 8 de Çalışacak mı ?

Evet her yeni sürümden sonra akla gelen ilk soru. Kullandığım programlar bu sürümle uyumlu mu? Bunu test etmek için buradaki uygulamayı çalıştırın. Bu uygulama bilgisayarınızda kurulu olan programların listesini göstererek windows 8 de çalışıp çalışmadığını size bildirecek. Ya da direkt olarak bu sayfaya giderek windows 8 de çalışan programların listesine göz atabilirsiniz.

Benim tavisyem bildiğiniz gibi bu beta sürümü olduğu için eğer sanal makina oluşturacak kadar alanınız varsa sistemi buraya kurarak denemeniz.Ama yok illaki sistemi ana makinama kuracağım diyorsanız tabii ona diyecek sözümüz yok.

Sürücü yazılımlarınız Windows 7 sürümlerini indirip kurabilirsiniz. Bunun için konu başlığında yorumlarınız sonucunda cevaplamaya çalışacağım.

 

Windows 8 Consumer Preview Nerden İndireceğim?

Buradan direkt microsoft un download sitesine de bağlanabilirsiniz.Eğer Windows Consumer Preview setup programı yardımıyla kurmak isterseniz ürün anahtarı girmenize gerek kalmadan Windows 8 i kurabilirsiniz.

Resimli anlatım:

win 8 uygun uygunsuz yazilimlar

 

Next diyerek devam edelim ve bekleyelim.

 

win 8 product key elde etmek

 

Next dediğiniz zaman windows 8 indirmeyi otomatikmen başlatacak. Eğer yukarıdaki bağlantıda (microsoft sitesinden indirdiyseniz) resimdeki gösterilen seriali (not aldığınız) girmek zorunda kalacaksınız. Eğer resimlerdeki gibi indirme işlemini gerçekleştirdiyseniz kurulum esnasında sizden serial istemeden kurulum yapacaktır.

İlginizi çekebilir;  Windows 8 Beta Sonunda İnternete Sızdı!

 

windows 8 indirme islemi

İndirdiğimiz dosyayı nereye kaydediyor?

 

Masa üstüne

indirilen dosya nereye kaydediyor

İşlem bu kadar arkadaşlar ???? Umarım sizlere katkım olmuştur. İndirdiğiniz dosyayıda .iso kalıbını nero gibi cd yazdırma yazılımları ile yazdırıp kurmaya başlayın. Hayırlı olsun şimdiden.

 

Ekran görüntüsü:

 

windows 8 on izleme

 

Hayırlı olsun şimdiden ????

 

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

2 Yorum

 1. arkadaşlarım buna ne kadar key girdiysem kabul etmiyo nasıl bi windows bu ya nie kabul etmiyo dersiniz key ? tşklr

  1. Merhaba musty;
   Yukarıda bahsettiğim Linkteki .exe dosyasını çalıştırın. Uygulamayı next diyerek yukardaki belirttiğim resimlerde adım adım ilerleyin. Siz ilerledikçe Windows kurulum için size ücretsiz ürün anahtarı verecektir. Ürün anahtarını bir kağıt yada telefonunuza kayıt ederek bilgisayarınıza windows 8'i indirin. İndirdikten sonra ilerleyen seçeneklerde .iso uygulaması seçeneğini seçerek adımı geçin.
   Bilgisayarınıza kaydettiğiniz .iso kalıbını boş bir DVD'ye yaktıktan sonra kaydettiğiniz serial altında Windows 8'i kurmuş olacaksınız.
   İyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: