Yazılım

Windows 10 Güncel İndir!

Windows 10 güncel indir. Windows 10 işletim sistemini indirmek için bir sürü site gezen arkadaşlarıma şahit oluyorum. Ne gerek var? Bir çok site gezerek hem bilgisayarınızı riske atıyorsunuz, hem de indireceğiniz işletim sisteminin içerisine nelerin entegre edildiğini bilmiyorsunuz. Bence bunların hiç birine gerek yok. Microsoft kendi sitesinden küçük bir yazılım aracı ile bu işi uzun sürmeden ve zahmetsizce indirebilirsiniz.

Windows 10 Güncel İndir!

Windows 10’u bilgisayarınıza yüklemeyi mi istiyorsunuz?

Başlamak için medya oluşturma aracını indirin ve çalıştırın. Aracın nasıl kullanılacağı ile ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki yönergelere bakın.

Aracı Şimdi İndirin

Yukarıdaki aracı indirdikten sonra bilgisayarınızda çalıştırın. Bu araç sayesinde Windows yapımcısı Microsoft tarafından güncel olan sürümü bilgisayarınıza indirmeye başlayacaksınız. Bu araç hakkında daha fazla bilgi vereyim sizlere.

Windows 10 İndir
Windows 10 İndir

Aracı kullanarak bu bilgisayarı Windows 10’a yükseltme (daha fazla veya az bilgi görmek için tıklayın)

Bu yönergeleri ne zaman kullanmalısınız?

 • Windows 10 yükleme lisansınız var  ve bu bilgisayarı Windows 7’den Windows 8.1’e yükseltiyorsunuz.
 • Windows 10’u, daha önceden başarıyla etkinleştirmiş olduğunuz Windows 10 yüklü bir bilgisayara yeniden yüklemeniz gerektiğinde.

Windows 10’u, Windows XP veya Windows Vista çalıştıran bir bilgisayara yüklüyorsanız ya da Windows 10’u farklı bir bilgisayara yüklemek için yükleme medyası oluşturmaya ihtiyacınız olursa, aşağıdaki Yükleme medyası (USB flash sürücü, DVD veya ISO dosyası) oluşturmak için aracı kullanma bölümüne bakın.

Not: Windows 10’u yüklemeden önce, bilgisayarınızın sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olmak için sistem gereksinimleri konusunu inceleyin. Güncelleştirilmiş sürücüler ve donanım uyumluluğu hakkındaki tüm ek bilgiler için bilgisayarınızın üreticisinin web sitesini de ziyaret etmenizi öneririz.

 1. Aracı indir düğmesini seçin ve Çalıştır düğmesini seçin. Bu aracı çalıştırmak için bir yönetici olmanız gerekir.
 2. Lisans koşulları sayfasında, lisans koşullarını kabul ediyorsanız Kabul Et düğmesini seçin.
 3. Ne yapmayı istiyorsunuz? sayfasında, Bu bilgisayarı şimdi yükselt düğmesini seçin ve ardından, İleri düğmesini seçin.
 4. İndirip yükledikten sonra bu araç, Windows 10’u bilgisayarınızda nasıl ayarlayacağınızı adım adım gösterir. Windows 10 seçeneğini belirlediğinizde, Enterprise sürümü dışındaki tüm Windows 10 sürümleri kullanılabilir. Enterprise sürümü hakkında daha fazla bilgi edinmek için Toplu Lisanslama Hizmet Merkezi‘ne gidin.
  • Windows 10’u yüklemek için bir lisansınız yoksa ve daha önce bu sürüme yükseltmediyseniz buradan bir kopya satın alabilirsiniz: https://www.microsoft.com/tr-tr/windows/get-windows-10.
  • Bu bilgisayarda daha önce Windows 10’a yükselttiyseniz ve şimdi yeniden yüklüyorsanız ürün anahtarı girmeniz gerekmez. Windows 10 kopyanız, daha sonra dijital lisansınız kullanılarak otomatik olarak etkinleştirilir.
 5. Windows 10 yüklemeye hazır olduğunda, işaretlemiş olduğunuz seçeneğin özetini ve yükseltme boyunca korunacak olan öğeleri görürsünüz. Yükseltme sırasında, Korunacaklar öğesi için Kişisel dosyaları ve uygulamaları koru veya Yalnızca kişisel dosyaları koru ya da Hiçbiri seçeneğini ayarlayın.
 6. Çalıştırıyor olabileceğiniz tüm açık uygulamaları kaydedin ve kapatın. Hazır olduğunuzda, Yükle düğmesini seçin.
 7. Windows 10’un yüklenmesi biraz zaman alabilir ve bilgisayarınız birkaç kez yeniden başlayabilir. Bilgisayarınızı kapatmadığınızdan emin olun.
İlginizi çekebilir;  Windows 11 Build 22000.100 (Beta 4) Yayınlandı!

Aracı kullanarak Windows 10’u farklı bir bilgisayara (daha fazla veya az bilgi görmek için tıklayın) yüklemek için yükleme medyası (USB flash sürücü, DVD veya ISO dosyası) oluşturma

Windows 10’un yeni bir kopyasını yüklemek, sıfırdan yükleme gerçekleştirmek veya Windows 10’u yeniden yüklemek amacıyla kullanabileceğiniz yükleme medyasını oluşturmak için bu adımları izleyin.

Aracı indirmeden önce:

 • İnternet bağlantısının kullanılabilir olduğundan (internet servis sağlayıcısı ücretleri uygulanabilir),
 • İndirmenin yapılacağı bilgisayarda, bir USB veya harici sürücüde yeterli veri depolamasının kullanılabilir olduğundan ve
 • En az 8GB alanı olan blank bir USB flash sürücü veya medya oluşturmak istiyorsanız boş bir DVD (ve bir DVD yazıcı) Üzerindeki tüm içerik silineceği için boş bir USB veya boş bir DVD kullanmanızı tavsiye ederiz.
 • Bir ISO dosyasından DVD yazarken disk görüntüsünün çok büyük olduğuna ilişkin bir uyarı alıyorsanız, Çift Katmanlı (DL) DVD Medyası kullanmanız gerekir.

Windows 10’u yüklemeyi istediğiniz bilgisayarda şu birkaç şeyi denetleyin:

 • İşlemcinin (CPU) 64 bit mi yoksa 32 bit mi olduğunu ve Windows 10’un 64 bit sürümünü mü yoksa 32 bit sürümünü mü oluşturacağınızdan emin olun. Bunu bilgisayarınızda denetlemek için, Bilgisayar ayarlarında Bilgisayar bilgisi veya Denetim Masasında Sistem öğesine gidin ve Sistem türü bilgisine bakın.
 • Sistem gereksinimleri. Bilgisayarın, Windows 10 için sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun. Güncelleştirilmiş sürücüler ve donanım uyumluluğu hakkındaki tüm ek bilgiler için bilgisayar üreticisinin web sitesini de ziyaret etmenizi öneririz.
 • Windows sistem dili. Windows 10’u yüklerken aynı dili seçmeniz gerekir. Geçerli olarak kullandığınız dili görmek için, bilgisayar ayarlarında Zaman ve dil veya Denetim Masasında Bölge ayarlarına gidin.
 • Windows Sürümü. Ayrıca, aynı Windows sürümünü seçmeniz gereklidir. Geçerli olarak kullandığınız sürümü denetlemek için, Bilgisayar ayarlarında Bilgisayar bilgisi veya Denetim Masasında Sistem öğesine gidin ve Windows sürümü bilgisine bakın. Windows 10 Enterprise, medya oluşturma aracında kullanılamamaktadır. Daha fazla bilgi için Toplu Lisanslama Hizmet Merkezi bölümüne bakın.
 • Microsoft Office ürünleri. Office 365 içeren yeni bir cihaz satın aldıysanız, Windows 10’a yükseltmeden önce Office programını kullanmanızı (yüklemenizi) öneririz. Office kopyanızı kullanmak için, lütfen Office 365 Home, Personal veya Üniversite sürümlerini bilgisayarınıza indirin ve yükleyin bölümüne bakın. Daha fazla bilgi için, Office 365 içeren yeni cihazlarda Windows 10’a nasıl yükseltilir bölümüne bakın.

Office 2010’a veya daha önceki sürüme sahipseniz ve Windows 10’u sıfırdan yüklemeyi seçtiyseniz, Office ürün anahtarınızı bulmanız gerekir. Ürün anahtarınızı bulma ile ilgili ipuçları için Office 2010 ürün anahtarınızı bulun veya Office 2007 programınız için ürün anahtarını girin bölümüne bakın.

İlginizi çekebilir;  Windows 7'ye 2015'de Veda Ediyoruz!

Aracı kullanarak yükleme medyası oluşturma:

 1. Aracı şimdi indir düğmesini seçin ve Çalıştır düğmesini seçin. Bu aracı çalıştırmak için bir yönetici olmanız gerekir.
 2. Lisans koşullarını kabul ediyorsanız Kabul Et düğmesini seçin.
 3. Ne yapmayı istiyorsunuz? sayfasında, Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur düğmesini seçin ve ardından, İleri düğmesini seçin.
 4. Windows 10 için dil, sürüm ve mimari (64 bit veya 32 bit) seçin. Bu tablo hangi Windows 10 sürümünü seçeceğinize karar vermenize yardımcı olur:
  Geçerli Windows sürümünüz Windows 10 sürümü
  Windows 7 Starter
  Windows 7 Home Basic
  Windows 7 Home Premium
  Windows 7 Professional
  Windows 7 Ultimate
  Windows 8/8.1
  Windows 8.1 with Bing
  Windows 8 Pro
  Windows 8.1 Pro
  Windows 8/8.1 Professional with Media Center
  Windows 8/8.1 Single Language
  Windows 8 Single Language with Bing
  Windows 10 Home
  Windows 10 Pro Windows 10Windows 8/8.1 Chinese Language Edition
  Windows 8 Chinese Language Edition with Bing Windows 10 Home China​
 5. Hangi medyayı kullanmayı istediğinizi seçin:
  • USB flash sürücü. En az 8GB alana sahip boş bir USB flash sürücü takın. Flash sürücüdeki tüm içerikler silinir.
  • ISO dosyası. Bir DVD oluşturmak için kullanabileceğiniz bir ISO dosyasını bilgisayarınıza kaydedin. Dosya indirildikten sonra, dosyanın kaydedildiği konuma gidebilir veya DVD yazıcıyı aç öğesini seçebilir ve dosyayı bir DVD’ye yazmaya ilişkin yönergeleri izleyebilirsiniz. Bir ISO dosyası kullanma ile ilgili daha fazla bilgi için, aşağıda ISO dosyasını kullanarak Windows 10’u yüklemeye ilişkin ek yöntemler bölümüne bakın.
 6. Yükleme medyası oluşturulduktan sonra, medyayı kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin.
 7. Windows 10’u yükleme adımlarını tamamladıktan sonra, lütfen gereken cihaz sürücülerinin tamamının yüklendiğinden emin olun. Güncelleştirmeleri hemen denetlemek için Başlat düğmesini seçin ve ardından Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update adımlarını izleyip Güncelleştirmeleri denetle seçeneğini belirleyin. Üreticinizin destek sitesini ziyaret ederek gerekli olabilecek başka bir sürücü olup olmadığını denetlemeniz yararlı olabilir.Not: Surface cihazlarına yönelik sürücüleri, Surface için sürücü ve üretici yazılımı indirme sayfasında bulabilirsiniz.

Oluşturduğunuz yükleme medyayı kullanma (daha fazla veya az bilgi görmek için tıklayın)

Windows 10’u yüklemeden önce, tüm çalışmaları kaydettiğinizden ve yüklemeye başlamadan önce bilgisayarınızı yedeklediğinizden emin olun. Windows 10 için bir ISO dosyası indirmek amacıyla medya oluşturma aracını kullandıysanız, aşağıdaki adımları izlemeden önce, ISO dosyasını bir DVD’ye yazmanız gerekir.

 1. Windows 10’u yüklemeyi istediğiniz bilgisayara USB flash sürücü takın veya DVD yerleştirin.
 2. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.Bilgisayarınız USB veya DVD ortamını otomatik olarak önyüklemezse, önyükleme menüsünü açmanız veya bilgisayarınızın BIOS ya da UEFI ayarlarında önyükleme sırasını değiştirmeniz gerekir. Önyükleme menüsünü açmak veya önyükleme sırasını değiştirmek için genellikle bilgisayarınızı açtıktan hemen sonra bir tuşa (F2, F12, Delete veya Esc gibi) basmanız gerekir. Önyükleme menüsüne erişme veya bilgisayarınız için önyükleme sırasını değiştirme hakkındaki yönergeler için bilgisayarınızla birlikte gelen belgeleri kontrol edin veya üreticinin web sitesine gidin. USB veya DVD ortamının önyükleme seçenekleri arasında listelendiğini görmüyorsanız BIOS ayarlarınızda Güvenli Önyüklemeyi geçici olarak devre dışı bırakma hakkındaki yönergeler için bilgisayar üreticinizle iletişime geçmeniz gerekebilir.

  Önyükleme menüsünü veya sırasını değiştirmek işe yaramıyorsa ve bilgisayar değiştirmek istediğiniz işletim sistemini hemen önyüklüyorsa bilgisayarınız tamamen kapatılmamış olabilir. Bilgisayarınızın tamamen kapandığından emin olmak için oturum açma ekranında veya Başlat menüsünde güç düğmesini seçin ve Kapat’ı seçin.
 3. Windows’u yükle sayfasında dil, zaman ve klavye tercihlerinizi seçin ve ardından, İleri düğmesini seçin.
 4. Windows’u yükle öğesini seçin.
İlginizi çekebilir;  Firefox 4 Final sürümü yayında, indirin!

ISO dosyasını kullanarak Windows 10’u yüklemeye ilişkin ek yöntemler (daha fazla veya az bilgi görmek için tıklayın)

Windows 10 için bir ISO dosyası indirdiyseniz, dosya yerel olarak seçmiş olduğunuz konuma kaydedilir. Bilgisayarınızda yükleme DVD’sini oluşturmak için kullanmayı tercih ettiğiniz bir üçüncü taraf DVD yazma programı yüklemiş olmanız durumunda, dosyanın kayıtlı olduğu konuma gittiğinizde ve ISO dosyasına çift tıkladığınızda söz konusu program açılabilir veya ISO dosyasına sağ tıkladığınızda, Birlikte aç öğesini seçerek tercih ettiğiniz DVD yazma yazılımını kullanabilirsiniz.

Bir yükleme DVD’si oluşturmak için Windows Disk Görüntüsü Yazıcıyı kullanmayı isterseniz, ISO dosyasının kayıtlı olduğu konuma gidin. ISO dosyasına sağ tıklayın ve Özellikler öğesini seçin. Genel sekmesinde, Değiştir öğesine tıklayın ve ISO dosyalarını açmada kullanmayı istediğiniz program için Windows Explorer seçeneğini işaretleyin ve Uygula öğesini seçin. Ardından, ISO dosyasına sağ tıklayın ve Disk görüntüsünü yaz öğesini seçin.

Windows 10’u bir DVD veya flash sürücü kullanmadan doğrudan ISO dosyasından yüklemeyi isterseniz, bunu, ISO dosyasını bağlayarak yapabilirsiniz. Bu işlem, geçerli işletim sisteminizin Windows 10 yükseltmesini gerçekleştirir.

ISO dosyasını bağlamak için:

 1. ISO dosyasının kayıtlı olduğu konuma gidin, ISO dosyasına sağ tıklayın ve Özellikler öğesini seçin.
 2. Genel sekmesinde, Değiştir… öğesine tıklayın ve ISO dosyalarını açmada kullanmayı istediğiniz program için Windows Explorer seçeneğini işaretleyin ve Uygula öğesini seçin.
 3. ISO dosyasına sağ tıklayın ve Bağla öğesini seçin.
 4. İçerisindeki dosyaları görüntülemek için ISO dosyasına çift tıklayın. Windows 10 kurulumunu başlatmak için setup.exe öğesine çift tıklayın.

Daha fazla indirme seçeneği

Enterprise sürümlerini indirmek için Toplu Lisanslama Hizmet Merkezi web sitesinde oturum açın.
MSDN indirmeleri için MSDN Portal aboneliğinizde oturum açın.
Insider Preview sürümlerini indirmek için Windows Insider sitesini ziyaret edin.
Education sürümleri için Akademik Ürünleri İndir sayfasını ziyaret edin (ürün anahtarı gereklidir).

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: