Dökümantasyon

Web Sayfası Tam Ekran Görüntüsü Almak

En sıkıntılı işlerden biridir.Hiç haz etmem :) Özelliklede tasarımcı arkadaşlar “Print Screen” tuşunu sık sık kullanırlar.Bir de müşteriye veya başka birine ekran görüntüsü gönderecekseniz vay geldi halinize…En sıkıntılı işlerden biridir.  Hiç haz etmem :)   Özelliklede tasarımcı arkadaşlar “Print Screen” tuşunu sık sık kullanırlar.  Bir de müşteriye veya başka birine ekran görüntüsü gönderecekseniz vay geldi halinize…
 

Ekrana sığmayabilir, aşağıya doğru çubuk çıkar, ufak bir ekrana sahip olabilirsiniz gibi birçok sıkıntı ile uğraşmak zordur. Biraz önce benim de bir web sayfasından ekran görüntüsü almam gerekiyordu.  Elimin altında şuan 10inch’lik bir netbook var ve ufacıcık ekranda web sayfasının ekran görüntüsünü almak kadar zor bir iş olduğunu fark ettim.
<!–adsense#video–>

Bunun daha kolay bir yolu olmalı diye internette şöyle bir arama yaptığım zaman karşıma çok güzel internet sayfaları geldi.

http://www.thumbalizr.com/

 

Bu adrese girdiğinizde sizden internet sayfanızın url adresini istiyor.  Bağlantı adresimizi yazdıktan sonra “thumb it” butonuna basıyoruz ve bekliyoruz.  Birkaç saniye içinde 150, 320, 640, 800, 1024, 1280 ve özel olarak belirleyeceğiniz bir çözünürlükte ekran görüntüsünü alabilmektesiniz. Geriye tıklayıp download etmek kalıyor.

 

Bunun yanı sıra url yazdığımız kutunun hemen altından “page” işaretleyip “Thumb it” yaptığımızda sayfamızın tam olarak ekran görüntüsünü alabilmekte… Hepsi bu kadar :)

 

 

Örnek vermek gerekecek olursak

Web Sayfası Tam Ekran Görüntüsü Almak

 

İlginizi çekebilir;  Facebook Hesabınızı Tamamen Silmek!

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

6 Yorum

  1. Ben kendi smf forum sitemde denedim temayı almıyor sadece yazılar ve beyaz arkaplan..

  2. Evan,
    Önce şu video blog bölümünü halletmeye çalışayımda, yavaş yavaş hepsini halledecem smile

  3. EMRE,
    bende diyorum ki modül sürüme uygunsa kur senin siteni kullansınlar. hit falan yani :)

  4. Ben sadece DLE için söylemedim Evan :) Bağzı arkadaşlarım başka şeyler kullanıyorlar. Örneğin WordPress veya normal HTML şablon yazıyorlar. Görüntü almaları daha kolay olur bu site üzerinden. Teşekkürler yorumun için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: