Kişisel

Sunucu Değiştirdim

Merhaba arkadaşlar, Sunucu değiştirdik sonunda ???? Artık rahatladık denebilir. Çünki bundan önceki sunucuda cenk arkadaşımızın başka işlerle uğraştığından kendi sunucusuna bakım yapmadığı için bir kaç problem yaşıyordum. Sadece ben değil, Bir kaç öneride bulunduğum arkadaşların şikayetleride benimkilerle bir oluyordu. Ftp dosya atmada Server Ping timer veya zaman aşımı gibi çeşitli hatalar alıyordum. Bundan önceki Yildirmaz.ORG ve etsepoksi.com siteleride manisahosting sunucularında olduğun bunlarıda çekmek zorunda kaldım.

 

Şimdiki sunucumuz NATRO bundan çok çok eskiden ???? daha ilk tasarım yapmaya başladığım zamanlar diyebilirim NATRO.com (Çizgi bilgisayar) şirketinden almıştım. O zamandan bu yana NATRO kullanıyordum. Benim zamanımda sadece Windows sunucuları vardı. Linux’u kaldırmışlardı. Bu yüzden Hosting değiştirmek zorunda kalmıştım. Şimdi NATRO’dan aldığım paketin özelliklerini sizlerle paylaşmak gerekirse;

 

natro kurulsal plan

 

İsterseniz Linux, İsterseniz Windows olarak seçebiliyorsunuz. Benim PHP olduğu için Linux aldım ???? Paketin özelliklerini merak ediyorsanız yukarıdaki resme tıklamanız yeterli. Umarım bir daha böyle hosting değiştirmek zorunda kalmam ???? Çünki yorucu ve sıkıcı oluyor. Gerçi benim kullandığım yedek ve dosyalarda fazla birşey yoktu. Zaten WordPress başlı başına 50 /100 MB yer tutsa alınan yedeği tekrar olduğu gibi kurmak basit oluyor.

 

Beni yoran şey Özgür abinin sitesi (siteleri) oluyor ???? Adam Joomla kullanıyor. Joomla kadar nalet bir sistem görmedim. Kendi sitemin yedeğinin boyutu dediğim kadar varmış

 

Bana ait veritabanı hariç sitemin boyutu

eyildirmaz com yedek boyutu

Buda Özgür abime ait site yedeğinin boyutu

yildirmaz org site yedek boyutu

Bunlar veritabanı hariç boyutlar ???? Beni fitil edende yukarıdaki gördüğünüz 380 MB’lik site oldu ???? Dosyaları atıyorum CuteFTP kitleniyor. Bu kadar ağır bir yazılım ben görmedim vBulletin sanardım en ağırı meğer ondan ağırıda varmış. Siz siz olun Joomla sakın kullanmayın ???? Kullanacaksanız Natro gibi sağlam sunucularda bulunun ki ilerde benim gibi sıkıntı çekmeyesiniz ????

İlginizi çekebilir;  Linux sunucularda .htaccess dosyasını ftpde göstermek

Neyse oldu bitti artık onlineyiz tekrar eskisi gibi. Hepinizi çok özledim ????

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

6 Yorum

  1. Emre, eline sağlık. İki gün sabahladın kardeş. Sinir, gerilim bir şekilde halloldu. Zor oldu, ama oldu. Natro'dan çıkmıştık, natroya geri döndük :-) Her şey için teşekkürler :-)

    1. Yanılıyorsun. Natro panelini bildiğim kadarıyla kendisi yazıyor. Bilmediğin için sana kullanışsız geliyor. Bence en güzeli en iyisi Natro.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: