Kişisel

SMF.gen.tr Hakkında

Bugün google sitesinde Simplemachines için hazırladığım SMF 1.X den 2.X’e güncelleme konusunu SMF.gen.tr sitesinde yakaladım. Daha önce sitelerinde emeğimin geçmesi ve saçma sapan şeylere forumdan uzaklaştırımam beni biraz gerdi.İki üç kişiye Admin / Mod (Yönetici) yazarak sitelerini zenginleştirmeye çalışan bu site aslında başkalarının yazdıkları emek harcadıkları kişilerin makalelerini / yazılarını kullanarak forum sayfalarını aktif tutmaya çalışıyorlar.

Bugün google sitesinde Simplemachines için hazırladığım SMF 1.X den 2.X’e güncelleme konusunu SMF.gen.tr sitesinde yakaladım. Daha önce sitelerinde emeğimin geçmesi ve saçma sapan şeylere forumdan uzaklaştırımam beni biraz gerdi.İki üç kişiye Admin / Mod (Yönetici) yazarak sitelerini zenginleştirmeye çalışan bu site aslında başkalarının yazdıkları emek harcadıkları kişilerin makalelerini / yazılarını kullanarak forum sayfalarını aktif tutmaya çalışıyorlar. Benide yönetici yaptıklarında forumda tartışmalar kısmında çıkan yazılarda ‘buraya üye çekmemiz gerek, bunun için ne yapabiliriz?’ diye saçma sapan konulara şait oldum! Anladım ki SMF.gen.tr sitesi yalancı çoban!

 

Neyse; açtığım konuyu bir memur (polis) arkadaşım yazmış. Onunla bir aramda diyalog yok.Kendisiyle son bir haftadırda Messenger sohbet programı ile online görüşmekteyim.Bugün ne olduysa forum sayfalarına üye olup yazımı sadece kendi sitem ve Simplemachines.ORG sitesine özel olarak hazırladığımı izah etmeye çalıştım. Sanırım çocuk admine rast geldim. Verdiği cevap ‘alıntı yapılmış zaten tartışma yaratmaya ne gerek var?’ gibi saçma bir cevap oldu. Ya admin dediğin üyesine saygısı/sevgisi olur. Üyeyi itmek yerine tatlı dille güler yüzüyle konuşmasıyla etkiler. Bu tür adminler ancak ya ban (siteden uzaklaştırma) yada sanal alemde küfür ederek erkeklik tasmaktır.

 

Zaten siteye üye olurken sizden Domain isminizi istiyor. Bunuda neden istediklerini söyleyeyim. Sitenizi hiç googleda aramak istediniz mi? örneğin google’da site:domainadınız.com olarak? Bu tür siteler sizden bizden bağlantı çekip kendi sitelerini indexleyerek yola gelmeye çalışyorlar. Sonra ‘biz smf destek sitelerinde en iyisiyiz’ diyorlar. Hadi canım? Adminlerinizin üyelere ‘hayvan muamelesi yapar gibi davranışlarınızla mı en iyisisiniz? Saçmalıyorsunuz ve gerçekten komik bir duruma düşüyorsunuz. Bir makaleyi yayınlatmanıza müsade etmedik diye sitenizden uzaklaştırmanız sizi yüceltmez düşürür. Konu ile ban yememin mesajıda şu arkadaşlar.

İlginizi çekebilir;  SMF 1.X Kurulumu Videolu Anlatım

 

Konu: Paylaştığım bir makalenin kendi sitelerinde yayınlamasına müsade etmemem.

Ban sebebi : Alakaya maydonoz?

 

Sizin gibi kaçtane site var Allah bilir. Bari alıntı yapıyorsunuz doğru dürüst alıntı yapın ???? Başkalarının emeklerini kullanarak yola geliyorsunuz. Sonra başkalarına ‘herkez yoluna gitsin‘ diyorsunuz. Bence siz dünyanın en akıllı ama aklını en az kullanan insanlardansınız! Böyle bir SMF destek sitesi ben bu yaşıma kadar ilk defa görüyorum. Allah kimsenin başına vermesin ????

 

Bundan öncede Simplemachines.ORG ekibi / çalışanları / çevirileri gibi yetenekli ve bir çok emeği geçmiş kişilere ‘çok bilmişler‘ diyordunuz. Yazık diyorum size başka birşey demiyorum. Sanki SMF türkçeleştirmede en ufak bir faydanız dokunmuş gibi böyle kendinizi yüksek göstererek birşeyler elde edebileceksiniz.. Bu makale size susma olsun. Lütfen biraz emeğe saygınız olsun. Kendinize saygınız yoksa başkalarına saygınız olsun.

 

Şimdide Simplemachines.ORG sitesinden bir Mod arkadaş mesaj atmış.

 

Mesajında;

 

S.a
Bilgin olsun diye söylüyorum ilgili konuyu kaldirdim,bundan sonrada üye olmakla bosuna vakit kaybetme bence,
direk mail at ve insan gibi belirt ne yapilmasini istedigini,emir yagdirmadan veya dalga gecmeden,bizde
konuyu kaldiralim,birde son olarak sunu söyliyeyim ,aslinda konuyu kaldirmak zorunda degildim,cünkü
ne bir copyright var ne bir patent var,herkes yararlansin diye paylasilmis bir konu,herhangi
bir kar amaci yok kisacasi,ama mevzu uzamasin diye kaldirdim,hadi kolay gele.

 

Senin az emeğe saygın olsa ‘birde son olarak sunu söyliyeyim ,aslinda konuyu kaldirmak zorunda degildim,cünkü ne bir copyright var ne bir patent var‘ yazmazsın! Çok boş konuşuyorsun! Bence biraz sus!

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

2 Yorum

    1. SMF mod sitesinde de kaydım vardı. Sizin sitenizde de sorun var sanırım :) Aktivasyon linkine tıklayınca sitenizde aktif edildi uyarısı vermiyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: