Kişisel

Simplemachines.ORGdan Ayrıldım

Başlıkta’da yazdığım gibi arkadaşlar. Artık Simplemachines.ORG bildiğiniz SMF destek sitesinde 2007’den bu yana katkı sağlamaya çalışıyordum. Ki büyük katkılarım olduğunada inanıyorum. Bugün bir arkadaşın sorusu üzerinde sinirlenip üyelik hesabımı sildim. Konusunu garip şekillerde anlatmaya çalışmış. Sitesine giriş yapmak istediğimde en nefret ettiğim şey ile karşılaştım. Formu ziyaretçilere gizlemiş bende bunu görünce ister istemez gerildim. Ya hadi yardım istiyorsun. Bari formunu 1 saatliğine Ziyaretçiye aç ne olduğuna bakalım. Öyle değil mi? Bir kişiden yardım istediğiniz zaman sadece kendisini düşünerek hareket eden ne kadar çok arkadaşım varmış.. Sadece işini görüp listesinden yada küfürü basıp kaçanlar bile oldu. En son bardağı taşıran arkadaş ise hunter07 nickli (Halil) oldu.
 
Açtığı konu başlığı ‘ Bir sıkıntı var. yarım lütfen ‘ başlığında sıkıntısını dile getirmiş. Başlıkta;

değerli arkadaşlar,üyeler yeni konu açarken fotoları biraz fazla olunca konu açamıyorlar.ben de bu işlerde biraz acemiyim.neden olabilir.konu açılmıyor,sadece beyaz bir sayfa çıkıyor.şimdiden yardımlarınıza teşekkürler.
Şöyle bir şey çıkıyor:
hxxp:www.avcininyeri.net/index.php?action=post2;start=0;board=265

Yazıyor. Konusunda yazmış olduğu site adresi yani BU link girişnde  ‘üye çağırısı’ yapabilmek için ziyaretçilere formunu kapatmış. Ya arkadaş akıl var mantık var.  Yardım istiyorsun sen yardım istiyorsan önce yardım istediklerine %10 kadar yardımcı ol. En sinir olduğum şey.

Forum nedir?

Bir başkanın yönetiminde, toplumu ilgilendiren bir konuda, farklı gruplardan oluşan dinleyicilerin söz sırası alarak konuşma kuralları içerisinde yaptıkları tartışmalara forum denir.
Forum, panelin devamında yapılacaksa başkan, panelin süresini bir saat, forumun süresini de yarım saat olarak sınırlayabilir. Bu durumda panelden sonra forum yapılacağı konuşmalara başlanmadan duyurulmalıdır.
Forum, toplu tartışmaların başlı başına bir çeşidi sayılmamakla birlikte, dinleyicilerin konu üzerinde daha aktif ve farklı bakış açılarıyla düşünmelerini sağlar. Foruma davet edilen uzmanların görüşlerine de müracaat edilerek ortaya çıkabilecek yanlış anlayışların önüne geçilir.
Esasen forumdan amaç belli kararlara varmak değil, konuyu değişik anlayışlarla, farklı boyutlarıyla ortaya koymaktır.
Forumda söz alan dinleyiciler, konuyla ilgisi olmayan özel sorunlarına değinmemelidir. Sorular kısa, açık ve net olmalı, tartışma saygı kuralları içerisinde, kırıcılıktan uzak, samimî bir hava içerisinde yapılmalı, tartışmadan beklenen amaca yardımcı olunmalıdır.
 
Benim bildiğim bu. Ziyaretçilere kapatman sana fayda sağlamaz. Daha çok sıkıntı sağlar. Neyse konuyu uzatmadan forumda geçirdiğim gerginliği anlatmaya devam edeceğim.
Arkadaşın sitesine girdiğimde

Baktığınız konu veya bölüm silinmiş veya size sınırlandırılmıştır.
Lütfen giriş yapın veya kayıt olun Avcininyeri.Net | Avcıların Buluşma Noktası | Avcılık,av,tüfekleri,köpekleri,videoları, pointer,setter, ile birlikte.

Gibi bir uyarı ile karşılaştım. Yani bu şu anlama geliyor. Konu içeriğini görmeniz için ÜYE OLmak ZORUNDASIN gibi bir uyarı. Forum kullanıyorsan ziyaretçilerininde forumunu gezmesine izin vermelisin. Formunda parmakla sayacağım kadar az konuyu benim gibi kişisel yazmadığının her iddasını yaparım burada. Kopyala yapıştır yaparak hangi bilgiyi ziyaretçilerinize  gizliyorsunuz anlamadım. Neyse, ben yukarıdaki hatayı görünce ben gerildim şahsen. Reklam yapmak yada hit çekmek gibi bir derdi varmış gibi sadece link verip sorununu yazman bir kenara Tecrübesizliğin ve bilgi yetersizliğini tamamlamak isteyen kişiselere sen kalkıp böyle bir meaj atarasan;

Seni sinir olsun diye mi açtım konuyu ?Sıkıntımızı dile getirdik…deniyorum olmuyor..İnsanları smf’den soğutmayın..Biraz sıcak davranın,acemiyiz,yeniyiz diyoruz.
« Last Edit: Yesterday at 01:39:50 PM by hunter07 »

İşin sıkıntısını çekecek olan yine sen olursun. Ve kafama takılan birşey daha var burada ‘İnsanları smf’den soğutmayın‘ Hoop dedik.. Seni SimpleMachines forumlarını kullanman için kafana silah mı dayadılar? phpBB myBB vBulletin veya diğer forum yazılımlarını kullan o zaman arkadaşım. Zorla birine birşeyler kurdurmuyor orası.
Yukarıdaki mesajı okudukdan sonra üzüldüm şahsen. Çok biliyormuş gibide insanları ezercesine böyle bir mesaj yazmak kimin ve hangi yaşın haddine olur ki? Cevabımı şiddedli bir şekilde verdim. Çünki artık yoruldum. Her gün aynı sorular. Hergün aynı cevaplar. Bir kişide ‘ARAMA YAPAYIM BELKİ VARDIR‘ düşüncesiyle hareket ettiğini görmedim! Mesajımda şu şekilde yazdım.

Sizin bu huyunuzdan ben bıktım. Bu huyu en çok smf.gen.tr‘den gördüm.Sende ordan geldin sanırım.Sıkıntına şifra bulman için önce doktora yardımcı olman gerek.Sen konu gösteriyorsun siteyi ziyaretçiye kapatıyorsun. Sev yada sevme seni zorla SMF ‘de tutan yok!

Arkadaş sağolsun benimle öyle bir diyalog kuruyor ki; Sanki yardımı ve destek formunu ben yazdım.

Burda doktor sen oluyorsan,ben sana tedavi olmam arkadaş…O zaman sevmedim.Allah’a emanet..

Tedavi olacak kapasitede değilsiniz zaten Halil bey!

Ya ne saçma bi çocuksun sen ya! Yönetici arkadaşlarım sen gibileri yüzünden zaten soğumuş soğuyacağı kadar! Bende gidiyorum ya öf sıktınız harbi
Kendisinin mesajım üzerine yazdığı cevabıda;
Ben 38 yaşındayım ve 2 çocuğum  var kardeşim…Çocuk derken biraz dikkat et…Soğuyacak adam burada kimseye yardımcı da olmasın…Bizler de onlarca kişinin derdini dinliyoruz ama gönül verdiğimiz işi yapıyoruz…Kimse kimseye sevmediği birşeyi yaptıramaz sanırım…Buaraya da başka biryerden gelmedim,ilk defa buraya üye olmuştum ama pişman ettin neyse,üyeliğimi iptal istiyorum,sağlıcakla!!!
Bu şekilde olmuş. Yaşınıza saygım var. Kimsenin yaşı ile bir sorunum yok. Ben böyle yetiştirildim. Saygıda tenafüz etmem merak etmeyin. Ama yukarıdaki yazdığım yazının yaşınız ile alakası olmadığını bilmenizi isterim ki ‘akıl yaşta değil baştadır’ düşüncesiyle yazdım o yazıyı. Yazdığınız yazıların çocuksu olduğunun düşüncesiyle ‘Ne saçma bir çocuksun sen ya!‘ dedim. Yaşınızın 40 – 50 olması beni tabikide ilgilendiriyor. Saygı duymak zorunda kalıyorum. Ama siz kalkıp böyle karşınızdaki insanı aşşalar şekilde konuşursanız kussura bakmayın o zaman yaşta tanımıyorum başta. Ayrıca sıkıntısı olan bir tek arkadaşlarınız değil. Herkezin bir şekilde sıkıntısı olduğunu burada hepimiz biliyoruz. Konu ile alakası nedir?
Zaten bu sıkıntı yüzünden diğer Simplemachines.ORG yönetici arkadaşlarımın sıkıntısı üzerine ayrıldığının farkına insan yavaş yavaş varıyor.Gerçekten çok zormuş eskiden ‘keşke onlar gibi bende bilinçli olsam 3 5 kişiye faydam olsa’ düşüncesiyle hareket ettim. Kimine göre bu düşünceye geldim yada gelmedim. Ama ben geldiğime inanıyorum. Kimlik profilimde 2007 yılından bu yana üyeliğimin olduğunu söylemek istiyorum.
 Çocuklarınıza gelince. Allah analı babalı büyütsün.
İnsanlara birşeyleri anlatmak ne zormuş ya..
Bu bardağı taşıran son damla oldu benim için. Simplemachines destek forumlarından hesabımı kapattım. Şimdi düşündüğüm şey kendi kişisel sitem üzerinden destek bölümünüde kaldırmak. Acaba kaldırsam mı? Yoksa kalsın bildiğimi mi yazmaya devam etsem?
İlginizi çekebilir;  Bu köye mezar yetişmiyor

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: