Kişisel

Sevgiliyle Ne Zaman Konuşulur?

Erkek arkadaşınızla maç seyrederken, kız arkadaşınızla bir dizinin orta yerinde konuşamazsınız. Konuşsanız da aldığınız cevaplar geçiştirmek içindir. Önemli konuları, ne zaman ve nasıl konuşacağınızı bilmelisiniz.

Geçen akşam sevdiğim bir arkadaşım kahve içmek için uğradı. Çoğu ilişkide yaşanan iletişim problemi, onların da hayatına girmişti. Uzun zamandır birliktelerdi ve arkadaşım artık evlilik hakkında konuşmanın, hatta harekete geçmenin zamanının geldiğini düşünüyordu. Ancak ne zaman ciddi bir konuda ağzını açsa, erkek arkadaşı farklı manevralarla konuyu değiştiriyordu. En kötüsü ise, bir şekilde uzlaşmadan konu kavgayla bitiyordu. Bu konuyu nasıl açacağını sordu?

Verdiği örnekleri ve anlattığı olayları dikkatle dinledim. Arkadaşım hep yanlış zamanlarda konuşmak istiyordu. Bu durumu erkek veya kadın diye ayırmak yerine, insanın yaşam içindeki durumuna göre ayırmak daha mantıklı geliyor bana. Bütün günü büyük bir stres altında geçiren kişiler, evlerine geldiklerinde rahatlamak ve biraz huzur bulmak isterler. Buna ihtiyaçları vardır çünkü ertesi gün tekrar aynı stres ve koşuşturmanın içine girecek enerjiyi toplamaları gerekir.

Bütün gün hastalanan çocuğuyla uğraşmış, bir yandan ev işlerini yapmış veya gününü iş yerinde patronuyla hırlaşarak geçirmiş bir kadına; bütün gün para peşinde koşmuş, maaşını alamamış veya çekini zar zor ödemiş bir adamla, akşam eve geldiğinde konuşamazsınız, konuşmamalısınız. Bütün günün hırsı ya sizden çıkacaktır veya konu bir şekilde geçiştirilecektir.

Hepimiz biraz empati kurmak zorundayız. Sevgilisinden yeni ayrılmış ve acı çeken en yakın dostunuza, sevgilinle yaşadığınız mutlu geceyi anlatmayı düşünür müsünüz? Elbette hayır! Aynı hassasiyeti nedense konu ilişkiler olduğunda göstermeyiz.

Arkadaşıma, onun ilişkisinin uygun zamanlarını bulmasını ve doğru anda, doğru kelimelerle konuşmaya başlamasını önerdim. Ancak onun aklı hala karışıktı çünkü bundan önce, kendince uygun olduğunu düşündüğü zamanlarda geri püskürtülmüştü. Ona Tarot veya kahve falı bakmamı istedi. O an ruh halinin, açılacak faldan alacağı cevapla daha çok karışacağını düşündüm. Ancak daha keyifli bir önerim vardı! MSN Kadın bölümünde UyumMatik kısmına girip, günlük uyumu bulmasını söyledim. Bu program astrolojik bir takım verilere dayandığı için, en azından uyumlarının yüksek olduğu bir günü seçebilirdi.

İlginizi çekebilir;  Eşeğe anırıyor diye kızar mısın?

Üstelik eğlenceliydi de! Hepimiz, psikolojik durumumuza, stres düzeyimize ve ruh halimize göre, olaylara değişik tepkiler verebiliriz. Aynı olaylara karşı farklı günlerde, farklı davranış biçimleri göstermemizin nedeni, içinde bulunduğumuz ruhsal durumdur. Bu yüzden, sevgilinizle ciddi bir konuda konuşacaksanız, en uygun zamanı seçmelisiniz. Tez canlılık, acelecilik ve hemen sonucu alma isteği, normal şartlarda olumlu yanıt alabileceğiniz soruları bile tersine çevirebilir. Sabır ve sağduyu, pek çok ilişkinin sırrıdır, aklınızda bulunsun!

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: