Kişisel

Sen Gittin Zaman Durdu!

Uzun zaman oldu sevmeyeli kimseyi. Senden sonra toplanmadı yüreğim. İyisini görmek ne kötü aşkın, insan hep benzerini arıyor.Seni sevmek, kendime yaptığım en büyük kötülüktü belki de! Artık kimse o çizgiyi geçemiyor. Sana benzer birini aramıyorum, senin niteliklerine benzer bir akıl ve yürek derdindeyim.

Uzun zaman oldu sevmeyeli kimseyi. Senden sonra toplanmadı yüreğim. İyisini görmek ne kötü aşkın, insan hep benzerini arıyor.

 

Seni sevmek, kendime yaptığım en büyük kötülüktü belki de! Artık kimse o çizgiyi geçemiyor. Sana benzer birini aramıyorum, senin niteliklerine benzer bir akıl ve yürek derdindeyim.

Şimdi kime elimi atsam boş çıkıyor. Hava muhalefetinden, gönlümdeki bütün seferler iptal! Sensiz yapılan yolculukların da tadı olmuyor.

 

Bundan sonra ne yapacağımı düşünüyorum. Nasıl sevebilirim yeniden? Ne zor bir yol bıraktın arkanda yürünecek! Bundan sonra ya hep tekim, ya razı geleceğim aza yeniden.

Sen de çok matah olduğundan değil ama içimde bir yere dokunmuşsun işte! Kimsenin ulaşamayacağını sandığım o kapı açılmış bir kere.

  

Kıyaslamak! Evet, benim yaptığım hata bu! Her geleni seninle kıyaslıyorum. Bir benzerlik arıyorum, farklılıkların tadını almaktan vazgeçmiş olmalıyım… Oysa senin gibi, bir başkası da yeni bir ufuk açabilir kalbimde, izin vermiyorum.

 

Senin dokunduğun yerlerde öyle büyük bir açlığım var ki, doymak bilmiyor içimdeki canavar. Dolu olsun istiyorum akıl kıvrımları, bir konuşsun deryalar aksın istiyorum.

Sözde birleşmek değil, özde kavuşalım istiyorum. Ne yana çevirsem gözlerimi, başka türlü bakmayı öğreneyim.

  

Herkes aşkta farklı şeyler arıyor. Ben kelimeler arıyorum; bilmediğim, duymadığım, hiç söylemediğim sözcüklerle tanışmak istiyorum. Yanlış bildiklerimi yakalayacak, yeniyi ellerime koyacak, aklımı kuşatacak bir sevda istiyorum.

 

Seni sevmenin en kötü yanı, senden sonrasıymış; çok geç anladım. Şimdi kimse, içimdeki bu kuraklığa yağmur olamıyor. Ne zaman sevmek için bir adım atsam yeni bir kalbe, hevesim kursağımda kalıyor.

İlginizi çekebilir;  Aşkı anlamıyorum

 

Seni sevmeseydim, ne çok aldanacaktım oysa! Çoğu gibi kör, çoğu gibi cahilce mutlu yaşayıp gidecektim. Aşk zannedecektim her duyguyu, anlamsız sevgiler ardından biraz gözyaşı dökecektim belki ama hayat hızla akıp gidecekti. Sen geldin, gittiğinde zaman durdu. Koca bir boşluğun ortasında kaldım. Keşke hiç sevmeseydim; ne güzel, daha az bilecektim…….

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: