Kişisel

Sağımlık inek muamelesi!

Bencilliğin çıkarcılığın bukadarınada pes! tamam her insan biraz çıkarcı biraz bencil öncelikle kendini düşünme hakına sahip dir. Ama bu kadarda olmazki Bundan yılar önce tanıştım arkadaş oldum yakın dostluk kurdum güvendim tanıdığımı sandığım insan bugün beni hayretler içerisinde bıraktı her insan gibi onunda sıkıntıları yaşam karşısında zorlukları vardı

 

Sıkıntıları karşısında çaba göstermek yerine oturdu yerden düzelmesini bekler para kazanmanın kolay yollarını arardı bunun için onu asla yargılamadım küçümsemedim insanlığına dostluna önem verdim. onun üzügün görmeye sıkıtı çekmsine dayamaz elimden geleni yapardım. Birün farkettimki iyi günlerinde beni arayıp sormaz nezamanki dara düşer yanımda olu veriri bırakın yani benim iyi yada kötü günümü sadece kendi kötü gününde beni arıyor yanıma geliyor.

 

Haşa Allah değilim kimsenin derdini bitiremem ama onun tek derdi para oldundan derdine derman ola biliyordum :) geri verme derdi yok geri çevrilme korkusu yok bulmuş sağımlık inek ihtiyacı oldunde geliyo sağıyo gidiyo bundan bir kaç ay önce dostlumdan sıkılmış ona ençok ihtiyaç duydum anda yüz çevirmiş sudan bir sebeple tartışma çıkarmış kimi an azından hakaretler bile savurmuştu Artık bana ihityacı yoktu beni yanında istemiyordu Ama düşmez kalkmaz bir Allah ben onun yanına sadece dostluğuna sığınmak için gitmiş o bana onu bile çok görmüştü kormuştu ozaman çektim maddı sıkıntıdan dolayı para istememden Hayatımda hiç paraya tamah etmedim verdimi istemedim ne kadar ihtiyacım olsada tek bir kez hariç o da o kişişe çok öfkelenmemden kaynaklanmıştı

 

Sağımlık inek muamelesi!

 

Neyse Geçenlerde karşıma çıktı beni çok özledini bana yaptıklarından dolayı çok pişman oldunu o gün bualımda oldunu beni idnlemeyip birde üstüne o şekilde davrandı için özür diledi Ben salak ay canım kıyamam bak pişman da olmuş dedim kendi kendime içimden bi anda unutum tüm söledi kötü sözleri unutum çıkarcı oldunu Şans buya barışmamızın üstünden bir hafta geçti geçmedi evde bir tartışmam oldu anım çok sıkıldı bian bunaldım solu yanında aldım ağlıyordum üzgündüm beni teselli edicenene kızım boş ver ne mızmızlanıyon takma onu bunu bu dünyada herşeyin ilacı para dedi!

İlginizi çekebilir;  Her anını güzel yaşayanlar için!

 

 bak bana şuan çok dardayım boş ver onu bunu paran varmı bana borç versene dedi şok geçirdim sorun para istemesi değil beni dinleme anlama tesseli etme tenezzülü göztermeyeip herzamanki gibi soğuk kanlıca sadece para düşünmesi oldu resmen sağımlık inek muamelesi yaptı bana sorun para istemesi deyil oysaki ondan tek beklentim bir dostun sıcaklı anlayışı ilgisiydi o an ihtiyacım vardı buna birkere bi sor dinle paylaş ondan sonra canımı iste. Ama ona kızamıyorumki ben nasıl böle birini arkadaş edindim hadi edindim nasıl bir kişi oldunu gördükten sonra ikinci bir şansı neden verdim ben adam olmama lime ikikez güvenmem gerektini hala örenemedim..!

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: