Kişisel

Ne Rezil Bir İnsansın Sen?

Bundan 1 ay öncesine kadar wmaraci sitesine takılayım dedim. Takılmaz olaydım. Bu ne lavbalilik bu ne şımarıklık?Bu ne çok bilmişlik? Adamın biri 27 yaşında (İsim vermeyeceğim) bana emekten bahsediyor ???? Şu lavbaliliğe bakar mısınız? Bundan 3 gün önce Wmaraci ‘Blog kardeşliği’ başlığı altında candanblog kullanıcı isimli arkadaşın konusuna katılmak istedim. Maksadımda öyle sırf başka siteler tanıyayım diye girmiştim. agumrah kullanıcı isimli bir vatandaş emek hırsızı olduğumu idda ediyor ????

Sen bu siteye kaç kez girip çıktın? Kaç aydır /senedir takipçimsin? Bana ait bir tane makalem yokmuş hep çalıyormuşum ???? öyle diyor arkadaş. Sana burda dış sitelerden alıntı yaptığım başlıkları sıralamaya kalkarsam emin ol 10 tane başlığı geçmez. Bunuda sana listeleyecem emin ol.

Bloglar arası yorum dayanışması başladı. Can arkadaşın açtığı başlıkta beni onayladığını söyleyerek yorumlara başladık. Listede bulunan arkadaşların sitelerine bakıp kendime uygun başlığa girerek kendime uygun konuyu okuyup cevaplamak istediklerimi cevapladım. Yalnız şöyle bir enteresan bir yorum gözüme çarptı.

Makale’li Raklam (site tanıtım) kategorisinde Rumeli Hisarı ‘nda Büyüyen Fantastik Gösteri konu başlığına garip bir yorum yazmış ????

asercan kullanıcı ismi ile yorum bırakan arkadaş yorumunda sadece ‘Güzel reklam’ demesi ilgi çekici ???? ve bu arkadaşda 27 yaşında. Derdi ney söyleyeyim. wmaracindaki candanblog’un açtığı konu başlığı kurallarında

Temel Başvuru Şartları:

Gruba dahil olabilmeniz için, grubun kalitesini yükseltmek adına, WmAracı’nda en az 25 mesajınız olmalıdır. Ayrıca, WmAracı’nda en az 30 günlük üyeliğinizin bulunması gereklidir.

İçeriğinin çoğunluğu kopyala/yapıştır edebi eserlerden oluşan, yayın hayatında 1 ayı doldurmamış, özgün yazı içermeyen, şiddet ve yetişkinlere özel içerik bulunduran, illegal içerik barındıran/yayınlayan/aracı olan, bu içerikteki sitelerin reklamını yapan bloglar gruba kabul edilmezler. Bu konudaki karar, objektif olmak ve kuralları uygulamak şartıyla bana aittir.

Blogunuz bir şirket, firma, kurum ya da kuruluşa aitse ve düzenli, mantıklı yorum yapılamayacak bir blogsa gruba dahil olamazsınız.

Gruba kabul edilen bir blog, sonradan temel başvuru şartlarından herhangi birini ihlal ederse uyarısız olarak gruptan çıkarılır.

Gruba başvurmanız kabul edileceğiniz anlamına gelmez, başvurunuz bir ön değerlendirme sonrası sonuçlanacaktır. Ön değerlendirmeyi geçtiğiniz takdirde kontenjan durumu uygunsa gruba dahil olabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Blogunuzun uygun olduğunu düşündüğünüz halde gruba kabul edilmediyseniz, bana özel mesaj göndererek itiraz edebilirsiniz. İtirazınız sonrasında konu gruptaki diğer üyelerle görüşülür ve grubun ortak kararı belirlenir. Grubun bu ortak kararı kesindir ve bu karara itiraz kabul edilmez.

Kurallar:

– Grubun her üyesi, diğer grup üyelerine haftada “en az” 5’er tane mantıklı, alakalı ve adını hak eden “yorum” yazmalıdır. Alakalı olmayan ve yorum niteliği taşımayan yorumlar, blog yöneticisi tarafından yok sayılabilir.

– Grupta en fazla 12 tane blog olacaktır. Limit dolduğunda, bir üye çıktıkça yenisi alınacaktır. İzin isteyen ve geçici olarak gruptan çıkarılan üyelere en fazla 5 gün izin verilir, 5 gün sonunda gruptan tamamen çıkarılırlar ve kontenjanın dolu olması halinde sıra beklemek zorunda kalırlar. 5 gün içerisinde geri dönen üye, kontenjan dolu olsa bile gruba kabul edilir.

İlginizi çekebilir;  Eşeğe anırıyor diye kızar mısın?

– 3 gün boyunca mazeret bildirmeden yorum yapmayan üye uyarılacak, 5. gün bitiminde de yorum yapmamışsa üye gruptan çıkarılacaktır. 3 gün boyunca yorum yapmayan üyeye verilen uyarı saklı tutulur ve üye herhangi bir sebeple bir uyarı daha aldığında gruptan çıkarılır. Bir süre yorum yapamayacaksanız mazeret bildirmeniz yeterlidir.

– 3 gün boyunca güncelleme yapmayan blog sahipleri bu konu altından uyarılacak, 5 gün boyunca yeni yazı girilmediği zaman ise üye gruptan çıkarılacaktır.

– WMAracı üyeliğinizin durdurulması gruptan çıkarılma sebebidir.

– Bir WMAracı üyesi, birden fazla websitesi olması durumunda sadece bir sitesiyle gruba katılabilir. Bir blog sahibi, gruba katıldığı blog adresinden farklı bir adresle yorum atması durumunda, bu durum grubu kötüye kullanma olarak görülecek ve üye uyarısız olarak gruptan çıkarılacak ve kara listeye eklenecektir.

– Zorunlu olmasa da, grup içerisindeki bloglarda bulunan yazılardan hoşunuza gidenleri sosyal ağlarda da paylaşırsanız, grubun olumlu etkisini en iyi seviyeye taşımamıza yardım edersiniz *

– Blogunuz başvurunuzdan sonra değerlendirmeden geçirilecek ve uygun görülürse gruba dahil edileceksiniz.

– Aşağıdaki listede, uyarı alan grup üyelerinin yanında aldıkları uyarı belirtilecek ve ilk uyarıdan sonraki 1 ay içerisinde tekrar uyarı alan grup üyesi duruma göre gruptan çıkarılacak ya da son bir şans daha verilecektir. 2. uyarıdan sonra bir şans daha tanınan grup üyesi, takip eden iki ay içerisinde tekrar uyarı alması durumunda grubun kara listesine eklenir ve gruptan çıkarılır.

Ben bu duruma sinir oldum. Ulan 27 yaşında adamsın 2 gram beynin yok. Beni emek hırsızlığı ile suçluyorsun aksine beni bir gram tanıdığın yok.  Önce güzelce bir uyardım yani uyarı mesjımda aynen şunları yazdım;

Emre

Yazburaya ‘nın sahibi çocuk sanırım? Yazılan yoruma baksanıza ben böyle yorumu ilk defa onayladım ve gülmekten çaktladım smile)) Çocugun derdi elli oldu. Yapılan emeğin karşılığını bir saniyede böyle cevaplamış helal olsun smile Şahsen böyle yorumlar yazılacaksa ben çıkayım smile Çünki böyle yorumlara ihhtiyacım yok benim.

Başka konulara bakacak olursanız 2 – 3 saatimi ayırarak yazıyorum ve bunu okumadan s
ırf ‘ yorumu göndereyim, benden çıksında gerisi umrumda değil ‘ tavırlarında yorumlar atılıyor smile 1 haftada atacağınız topu topu 3 tane mesaj yazık günah emekleri böyle çiğnemeyin.

Yazburaya ‘nın sahibi kim bilmem etmem ama bir daha böyle yorum atacak olursa gerçekten sitesine yorum atmayacağım. Bilgisi olsun

Yada konu içeriğindeki kuralı ele alacak olursam, yorumu bir dahaki sefere yok sayar taki düzgün bir yorum yapana kadar onay vermem kendisi burada uyarı alır.

Can forum kurallarına ne yazmış?Demiş ki site sahibi isterse yorumu onaylamaz ve görmemezlikten gelebilir. Sen bu kuralı bile bile kalkıp böyle bir konu başlığına ‘amaaan ben yorumu atayım benden çıksında umrumda değil’ düşüncesi ile yorum atarsan kabahatlı ben mi olurum sen mi?

İlginizi çekebilir;  "Bana Evin Her Odasında Tecavüz Etti"

agumrah

Grupta bulunan diğer arkadaşlarda bende özellikle paylaşımları kesinlikle okuyup yorumlayacağımız konusunda hemfikiriz. ve paylaşımlara sadece yorum mantığı ile değil paylaşımı destekler mahiyette gerçek duygumuzuda yorumlarımıza katarız. bu yüzden tarafıma yaptığın hakaretlere karşılık aynı tarzda cevap vermem bana yakışmadığı için bu şekilde cevaplamam en doğrusu diye umut ediyorum.

Emek dedin ya, söz konusu paylaşımının emekle hiç bir alakası olmadığına inanıyorum. çünkü paylaşımın farklı versyonlarını diğer bloglardada göreceksin. şimdi emeğe saygı dersen emek hırsızlığı ile itham ederim seni yaparım bunu ???? elbette yapmam paylaşım suç değil sonuçta hiç kimseyede bir zararı yok aksine bu görsel şöleni bizimle paylaştığın ve yazı ile desteklediğin için faydası bile var.

yazıyı okudum videoyu seyrettim ve yorumumu yaptım hatta hakaretlerini okuyunca tekrar baktım acaba birşey mi kaçırdım yapmayacağım birşey mi yaptım diye fakat gayet yerinde bir yorum yapmışım. ki bugün sabah bir önceki paylaşımınada gayet yerinde güzel bir yorum yapmıştım. ayrıca onuda okudum. kabul edip etmemek senin elinde ki öyle bir hakkın var.

Paylaşımı yapmakla emek olunmuyormuş ???? Kendini Webmasterci sanan ciddi bir tüketici ???? Oysa ben dışardan aldığım herhangi bir konuyu altında mutlaka kaynak belirterek yayınlıyorum bunuda siteye devamlı giren arkadaşlarım biliyor zaten. Sana burada HESAP VERMEK ZORUNDA DEĞİLİM. Bu birincisi.

Bak burada can arkadaşın ne demiş.

candanblog

İkisinde farklı durumlardan bahsediyorum ama.. Yorumların gerçekten Yorum Niteliği taşıması için baştan savma yorumlara izin verilmiyor grupta, grubun kalitesi ve faydalı olması adına bu kural gerekli.. Bu konudaki denetim de bende değil Blog Sahiplerinde.. Blog sahipleri mantıklı bulmadıkları yorumları değil, yorum niteliği taşımayan yorumları silme hakkına sahipler..

Senin gündeme getirdiğin konudaysa grubun değil senin prensiplerin öne çıkıyor. Kişisel bir prensip veya yürütülen kişisel bir mantık için grup kurallarını değiştiremem.

Evet ilegal (online full film izlettiğim için) paylaşım yapıyormuşum bu nedenden dolayı can arkadaş bizi kurallar içersinde çıkartmak zorunda kaldı.  Can arkadaşada kızdım gerçi. Madem kurallar içersine konuda adminlik yapıyor (öyle diyor) bu ilk yayınladığım film değildi. Neden blog sayfasını tam gezmeden blog kardeşlik listesine ekledi beni? Bunuda anlamış değilim.  Ki ben bunu zaten düşünüyordum çünki benim ‘Güzel paylaşım, Güzel video, Güzel reklam’ gibi saçma sapan yorumlara ihtiyacım yok. Zaten gündelik gelen yorumların bir çoğu öyle ve siliyorum. Kussura bakmayın .

agumrah

Çok güzel değil güzel reklam dedim ve paylaşımını okuyup video’yu izlediğim reklam için yaptığım yorum beğenmemene rağmen beğeni bile almış. bunu gördüğün ve bildiğin halde kabullenmemeni anlayamıyorum. Ayrıca bir önceki öznel içerikli paylaşımına yaptığım yorum için neden bu kadar polemik çıkartmadığını söz konusu reklam kadar getirisi olmadığına bağlıyorum. Allahın işi işte sitende yaptığım ikinci yorumu burada şahsıma yaptığın hakaretleri görmeden önce atmışım. işte bu durum beni art niyetli ya da faydasız bir yorum yapacak bir kişiliğe sahip olmadığımı gösteriyor.diğer yandan artık ikide bir bu durumu araya sokuşturup durma gruptan çıkarılma sebebinin bu olmadığını biliyorsun.

İlginizi çekebilir;  Sunucu Değiştirdim

Kişi kendini iyi şeylerle avutur, kötü şeylerden yorum yazma acizliğinden kaçırır. Sende bu tiplerdensin. Kendini övecek, kendini haklı çıkartacak konudan konuya sıçrayıp duruyorsun ???? Kız gibi olma dobra konuş ‘Tamam uzatma, yorumu sil yenisini ekleyeyim’ demekten aciz bir kişiliğin var. Kendini haklı çıkarmak için birşeyleri kasıtlı görmemezlikten gelmek seni yüceltiyorsa yücel umrumda da değil ????

Emre

evet 27 yaşında olmana rağmen böyle basit yorumlar atman senin ne olduğunuda ortaya koysun diye yorumunu onayladım. Bunun devamını kişisel sitemde güzel bir makale yazmayı düşündüğüm için extra onay vermek zorunda kaldım. Haklısın gruptan çıktım boş yere yorum yazmaya gerek yok ???? Geri kalan düşüncemi kişisel sitemden okuyarak devam edersin. Kolay gelsin herkeze

agumrah

artık eminmi ki polemikler yaratarak siten aracılığı ile reklam ve kazanç peşinde olduğun ortada okuyucu ve yorumcularını keriz yerine koyup onları sadece kazanç kapısı olarak gördüğünden şüphem kalmadı. konunun devamını yaz özgün olsun kendi cünlelerinle olsun ki emek hırsızlığı yapmadan nasıl bir yazı ortaya çıkaracağını görelim. beni yaz yaşımı yaz o iki yorumumuda yaz ki öncesini ve sonrasını belgeleri ile linklerini vererek bende paylaşım yapayım. tabiki yorumu kabul edersen. hem destekleriz senin siteyi varsın olsun bizde keriz oluruz sana maddi kazançlar sağlarız helal olsun sadece emek hırsızı değil özgün yazıda yazabiliyormuş falan deriz.

kardeşim şunu farket ki seni ti’ye alıyorum. çünkü inatcılığınla gerçekten ti’ye alınmayacak gibi değilsin. bundan sonrası için yazdığına cevap vermeyeceğim. bu yazdığıma sende cevap vermezsen sevinirim. Hergün paylaşımlarını takip edeceğim.

Sitemde rekam ve kazanc? Reklam mı var sitede kazancım olsun? Siteyi gelir elde etmek için açmadım. Eğer gelir elde edecek düşüncesiyle site açsaydım senin beyninle değil kendi beynimle birşeyler çıkartırdım ortaya birşeyler o yalda giderdim. Senin iki gramlık beynine ihtiyacım yok.

Bu arkad
aş benim çalıntı konu yaptığımı düşünen biri ???? Evet çalıyorum sana giren çıkan ne? Evet çalıyorum ve altında linkte belirtmiyorum sanane bundan? Ülen sanal ticaret siteler avukatımısın sen? Ya ne çok bilinçli tüketicisin sen öyle birini tanımadan böyle yorumlar yazarak neyi anlatmaya çalışıyorsun? Sana tavsiyem bu siteye girme.

Makale yazmayı öğrencekmişim önce ????

Bana makale yazmayı öğretir misin?

Eğer gerçekten konu çalarak birşeyler yaptığımı düşünüyorsan sana samimiyetliğimle kibarca ‘siktir git’ diyorum bu siteden başka birşey demiyorum. Milletin ne yaptığı seni ilgilendirmez, sen kendi işine bak.

Ha birde;

Makale yazmayı öğrendemiştin ya

Webmaster kategorisi altında bulunan tüm yazılar / anlatımlar bana ait

Seo Teknikleri kategorisi altındaki yazılar tamamen bana ait (kopyala yapıştır yapmadan)

eYILDIRMAZ.com kategorisindeki tüm yazılar bana ait

İnternet Dünyasında bulunan 14 yazı/makale bana ait

Daha saymamı istiyor musun?

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

5 Yorum

 1. Yorum almak hepimizin istediği bir şey ama bu tarz gruplar oluşturup yorum almak ne derece doğru olur bilemiyorum. Gerçekten insan yorum yapmaya gerek görüyorsa yorum yapmalı. Ötesinin bir anlamı kalmaz. Bu arada şu wmaracına bir ben üye olamadım gitti. :)

 2. Anlıyorum seni, Ayda yılda bir iki kez film izliyorum ve onuda burada paylaşıyorum. Bunun ilegal olduğunu ilk kez senden duydum. İyi lafın kısası makale yazmayı bilmiyormuşum arkadaş öyle söylüyor. Ne tanıyor beni ne biliyor. Nerde nasıl çalıştığım hakkında bir gram bilgisi yokken böyle bir 'suçlama' yaparak konuyu nereye bağlıyor anlayamadım :)
  Kuralları okudum. Dediğim gibi Film izletmenin warez'e girdiğini bilsem emin ol film dizi bölümü açmazdım :) Kendime bilmediğim bir konu üzerinde 'de kızacak değilim heralde Can?
  Site kontrollerine gelelim. Eğer sen öyle bir başlık açtıysan kontrol etmek zorundasın diyorum. 27 yaşında bir çocuğun böyle çocuksu bir yorum yazması sana birşeyler anlatmalı. Örneğin 'çıkarcılık' gibi. Ama ben dürüst olup adam gibi yorumumu yapayım dedim bağzıları anlamadı.
  Sağlık olsun diyorum. Sanada hayatında başarılar diliyorum.

 3. Ben Can ATASEVER, yazıda bahsedilen candanblog kullanıcı adlı WmAraci.com üyesi ve Blog Kardeşliği Grubu yöneticisi benim.
  Yazının tamamını okudum, lakin yazı sen ve tartıştığın arkadaşı ilgilendirdiği için kişisel tartışmanıza dahil olmayacağım.
  Benimle ilgili konuya değinecek olursam, sen gruba başvurduğunda en güncel 3 sayfanı kontrol etmiş ve temel başvuru şartlarını ihlal etmediğine kanaat getirerek başvurunu kabul etmiştim. Başvuran tüm blogların tüm sayfalarını kontrol edecek zamanım ne yazık ki yok. Burada bana değil kendine kızmalısın; gruba başvuru yapmak için gerekli olan temel şartları okumamışsın demek ki, başvurunu yapmışsın. Çünkü ilk 3 sayfana değil de ilk 10 sayfana baksaydım, başvuru şartlarını sağlamadığına kanaat getirecek ve seni kabul etmeyecektim.
  Sonradan, temel başvuru şartlarından birini ihlal ettiğin için gruptan çıkardım seni. Kurallar yeterince açık ve ben de en üst seviyede objektif olmaya çalışıyorum.
  Blog hayatında başarılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: