Yazılım

Microsoft Security Essentials

Microsoft Security Essentials nedir?Internet üzerinde virüsler, truva atları, solucanlar ve casus yazılımlar dahil olmak üzere birçok davetsiz misafir bulunur. Microsoft Security Essentials, bu davetsiz misafirlere karşı çalışmanızı bölmeden ödüllü koruma sunar.
En gelişmiş beyin ve kas gücü arka planda
Microsoft Security Essentials, bireyler ve küçük ölçekli işletmeler için oluşturulmuştur ancak Microsoft’un büyük ölçekli işletmeleri korumak için kullandığı teknolojiyi (Microsoft Forefront, Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı ve Windows Defender gibi güvenlik ürünleri) temel alır. Yeni tehditleri takip eden ve onları etkisiz hale getirmek için yeni yollar keşfeden bir ekibe sahibiz.
Sunduğumuz koruma için kazandığımız beğeni ile gurur duyuyoruz: Virus Bulletin Ltd. tarafından verilen VB100 ödülü, West Coast Labs tarafından verilen Checkmark Sertifikası ve ICSA Labs sertifikası.
 
Edinmesi ve kullanımı kolay
Microsoft Security Essentials’ı karşıdan yükleme ve kurma ücretsiz* ve kolaydır. Yazılım, yüklendikten sonra günde bir kez otomatik olarak güncelleştirilir. Yeni tehditleri kesintisiz şekilde izler ve sizi korumak için bilgisayarınızın güncel kalmasını sağlarız. Sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmaz.
Microsoft Security Essentials, bilgisayarınızın güvenlik durumunu belirtmek için yeşil, sarı ve kırmızı renk kodları kullanır ve görev çubuğundaki renk kodlu simge, dikkat etmeniz gereken bir durum olup olmadığını bir bakışta anlayabilmenizi sağlar. Kural oldukça basittir: durumunuz yeşil ise her şey yolundadır. Ancak sarı ya da kırmızı bir simge varsa, Microsoft Security Essentials sizi uyarır ve ne yapmanız gerektiğine yönelik öneriler verir (uygulamayı açmanıza gerek kalmadan, gerekli eylemi doğrudan bildirim alanından gerçekleştirebilirsiniz).
 
Bilgisayarın performansına zarar vermeden sessizce çalışır
Microsoft Security Essentials, arka planda sessizce çalışır. Yalnızca gerçekleştirilmesi gereken belirli eylemler olduğunda uyarı alırsınız. Bilgisayar başında olmadığınızda veya meşgul olduğunuzda, Microsoft Security Essentials sizin adınıza varsayılan eylemi gerçekleştirir. Daha sonra dilerseniz programı açarak gerçekleştirilen eylemleri inceleyip geri alabilirsiniz.
Microsoft Security Essentials, etkilidir ve kompakttır. Tarama ve güncelleştirme işlemleri, bilgisayar boşta olduğunda çalışacak şekilde zamanlanmıştır ve siz yazılımı kullanırken bilgisayarınız yavaşlamaz. Tüm bunlar Microsoft Security Essentials’ı ağ dizüstü bilgisayarınız dahil eski bilgisayarınız, yeni bilgisayarınız, dizüstü bilgisayarınız gibi tüm bilgisayar türleri için kullanıcı dostu hale getirir.
*Microsoft Security Essentials’ı yükleyebilmeniz için bilgisayarınızda orijinal Windows çalıştırıyor olmalısınız. Karşıdan yükleme işlemi için Internet erişimi ücretli olabilir.
 
Microsoft Security Essentials Gizlilik Bildirimi ( Türkçe )
Microsoft Security Essentials Lisans Sözleşmesi ( Türkçe )
Bu bilgiler tamamen Microsoft sitelerine aittir!
 
 

İlginizi çekebilir;  Windows 10 TP Build 10074 Türkçe İndirmeye Hazır!

Microsoft Security Essentials Nasıl Kurulur?

DİKKAT: Bu Antivirüs’ü kullanmanız için işletim sisteminizin ORJİNAL olması gerekmektedir! Aksi taktirde yazılımı kullanamazsınız!
 
Önce Microsoft sitesine giriş yaparak ‘Dosyayı Karışdan Yükle’ seçeneğine tıklayalım. Siteye girmek için BURAYA tıklayın.
MS Anti1
 
Tıkladıktan sonra Explorer 9’da aşşağıda ‘kaydet, çalıştır’ gibi seçenekler çıkacaktır. İsterseniz kaydedin. İsterseniz direk Çalıştır yapın. Size kalmış birşey.
MS Anti2
 
İndirdikten sonra yada çalıştır dedikten sonra karşınıza Microsoft Security Essentials kurulum başlangıcı gelecektir.
MS Anti3
 
İleri diyerek kurulumun devamına geçin. Sonraki adımda sizden kullanım koşullarını kabul edip etmeyeceğinizi isteyecek. Bilgileri okuduktan sonra ‘Kabul Ediyorun’ butonuna basarak sonraki adıma geçin.
MS Anti4
 
Geliştirme programına katıl kısmında demek istediği ‘Güncellemelerinizide kontrol etmesi’ oluyor. Bana soracak olursanız ‘Katılın’. Güncellemesiz bilgisayar sağlıklı olmyor. Herkez ‘kasıyor kardeşim’ diyor güncelleme tabikide %10 oranında kastırır ama güvenlik öncelik. Müşteri deneyim programına katıl dedikten sonra aşşağıdaki ‘İLERİ’ butonu aktif olacaktır. İleri diyerek devam edin.
MS Anti5
 
Direk ileri diyerek devam edin.
MS Anti6
 
Bekliyoruz..
MS Anti7
 
Yukarıdaki aşamayı atlattıktan sonra antivirüs kuruluma başlayacaktır.
MS Anti8
 
Yükleme bittiğinde ‘En son güncellemeleri aldıktan sonra bilgisayarımı olası tehlikelere karşı ara’ butonu aktif ilen ‘son’ diyerek kurulumu bitiriyoruz.
MS Anti9
 
Bilgisayarınızın güncellemelerini kontrol ettikten sonra Bilgisayarınızı otomatikmen taramaya geçecektir.Bilgisayarınızın güncellemelerini kontrol ettiği an aşşağıdaki resim gibi görünecektir. ‘İPTAL ETMEMENİZ’ tavsiye edilir.
MS Anti10
 
Ve güncellemesi bittikten sonra bilgisayarınızı otomatik taramaya başladığını göreceksiniz.
MS Anti11 son
 
Bu aşamayı yaparken programı “X” (kapatma) işareti butonuna basarak simge durumuna küçülte bilirsiniz. Eğer virüs yada spam çıkarsa bilgisayarınızda ‘BİLGİSAYARIMI TEMİZLE‘ butonuna basarak virüsünüzü silmesini bekleyebilirsiniz. Programı güle güle kullanın.

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir Yorum

  1. Emreden Yine Güzel Bir makale daha. Eline Sağlık Tekrar Hatırlatmak için
    Not: İşletim Sisteminizin ORJİNAL OLması Lazım. ORJİNAL olmaz ise Copya Yazılım kullanıyorsunuz hatası alırsınız. ! dikkatinize Emre belirtmiş bende altını cizeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: