Dökümantasyon

Manisa Hosting Sunucularında Outlook Ayarı

Bu sabah sitemize forum sayfasını düzenlemek için panellerime giriş yapayım dedim. Plesk 9.5.3 olmuş.. Php verileri güncellenmiş, mySQL tabanı güncellenmiş olarak gördüm. Eskisinden daha hızlı dosya transferi yapmaya başladı..Bende sizlere Microsoft Outlook ayarından maillerinizi nasıl okursunuz, okuduğunuz mailinize nasıl cevap yazarsınız onu anlatacağım sizlere..

Bu sabah sitemize forum sayfasını düzenlemek için panellerime giriş yapayım dedim. Plesk 9.5.3 olmuş.. Php verileri güncellenmiş, mySQL tabanı güncellenmiş olarak gördüm. Eskisinden daha hızlı dosya transferi yapmaya başladı….’hayırdır ne olmuş’ falan filan demeye aklmadan Cenk Messenger’dan yazdı. ‘Emre Php versiyonu, mySQL versiyonu ve pleskleri güncelledik. Bununla yetinmedik POP3 mailleri için outlook ayarlarını gerçekleştirdik.’ Allah rağzı olsun senden. Özgür abinin ‘outlook ayarları’ dilinden kurtardın ya beni  lol daha sırtım yere gelmez tongue


Eksiğimiz Microsoft Outlook ayarının olmamasıydı. Bunlarıda halletmişler :) İyi lafın kısası Bizim sunucumuzda Microsoft Outlook ayarının webmail bölümüne girmeden Outlook ile nasıl açılır/yapılır onu anlatyacağım.Şahsen Özgür Yıldırmaz (yenge oğlu) abimin en büyük derdi bu Outlook bölümünün Manisa Hosting sunucusunda olmamasıydı. Ama onuda hallettik diyor devam ediyoruz..

 

Aslında adım adım yazmaya gerek yok. ben size örnek bir tane vereyim siz ona göre düzenleyin. ManisaHosting sunucularında olan kendi mail adresinize göre düzenleyip kullanabilirsiniz. :)

 

1’nci adım!

 

Outlook Ayarı

 

Ayarlarımızı yaptıktan sonra ‘Diğer Ayarlar‘ sekmesine tıkayarak devam edelim. Karşımıza çıkacak olan ekranda ‘GELİŞMİŞ’ seçeneğine tıklayalım.

 

2’nci adım

 

Outlook Ayarı

 

Aşşağıdaki resme dikkatlice bakın!

 

3’ncü adım!

 

Outlook Ayarı

 

Gelen sunucu: Varsayılan (Genelde 110)

Giden sunucu (SMTP): 587 olmak zorundadır

Aşşağıdaki şifreli bağlantı türünü kullan: OTOMATİK

 

Bu ayarları gerçekleştirdikten sonra Outlook ayarlarınızı gerçekleştirin. Ben yaptığım için görüntü biraz farklı oldu.Hayırlı olması dileğiyle.

 

Bitti

 

Teşekkürler Cenk DEĞİRMENCİ

 

Aklınıza takılan her hangi bir sorun olursa lütfen ‘yorum’ yazmaktan çekinmeyin.

İlginizi çekebilir;  Windows XP Update Size Özel Anlatım!

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: