Dökümantasyon

Linux sunucularda .htaccess dosyasını ftpde göstermek

 Hepimizin bildiği gibi Linux sunucularda .htaccess dosyamız gizli olur. Bunu araştırdım ve artık sorunu ortadan kaldırdım ???? Tasarımcıların genelde sinir olduğu olaylardan birisidir bu. Şahsen .htaccess dosyasını düzenlemek için FTP programları haricinde plesk veya cpanel’den extra giriş yapılır tıkla tıkla 2 kod eklemek için bir ton uğraş ???? bunu buldum arkadaşlar ????

 

Kullandığınız Ftp programı Gizli dosyaları göstermeyebilir.
 

Filezilla için yol :
Sunucu> Gizli dosyaları göster


Options +FollowSymlinks
RewriteEngine on
RewriteRule ^([a-z0-9_-]*-(f|all)[0-9]+(p[0-9]+|/index[0-9]*)?.html)$ forumdisplay.php/$1 [QSA,L]RewriteRule ^([a-z0-9_-]*-(t|p)[0-9]+(p[0-9]+|/index[0-9]*)?.html)$ showthread.php/$1 [QSA,L]RewriteCond %{REQUEST_URI} !(index.php|.css) [NC]RewriteRule ^(archive|sitemap)/(.*)$ $1/index.php/$2 [QSA,L]

 

Cute FTP Kullanan arkadaşlarım,

CTRL + L > Enable server side filtering sekmesini tikleyin alttaki kutuya -a yazın.

Türkçeye çevirecek olursak

CTRL + L > Sunucu tarafından filtrelemeyi etkineltir (filtreleri sunucu uygular)

seçeneğine tıklayın ardından Uzak filtre: -a olarak yazın ve uygulayın.

Diğer FTP programları hakkında bilgiye henüz ulaşamadım. Zaten genelde Filezilla veya Cute FTP programları kullanılıyor.Şu çalışma sitemizde dursunda ???? ne olur ne olmaz belki Özgür abi görürde iki yorum yazar :tongue:

İlginizi çekebilir;  AŞK ÇIKMAZI !

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: