Kişisel

Kuruşluk Aşklar

İlk önce kısa bir bilgi geçiyim sonra edebiyata bağlarım nasıl olsa..Bildiğiniz gibi hepiniz facebook kullanıyorsunuzdur..Kullanmam diyenler olsa da kullanmışsınızdır bir kereliğine olsa dahi.. Herneyse bu küçüktür üç (<3) yazınca facebook da “Kalp İşareti” “♥” çıkıyor..Bende yakın zamanda öğrendim ama küçüktür üç olması gerçekten güzel bir düşünce..

İlk önce kısa bir bilgi geçiyim sonra edebiyata bağlarım nasıl olsa..Bildiğiniz gibi hepiniz facebook kullanıyorsunuzdur..Kullanmam diyenler olsa da kullanmışsınızdır bir kereliğine olsa dahi..

Herneyse bu küçüktür üç (<3) yazınca facebook da “Kalp İşareti” “♥” çıkıyor..Bende yakın zamanda öğrendim ama küçüktür üç olması gerçekten güzel bir düşünce..Sonuçta Aşk 2 kişi arasındadır yada tek kişiliktir ve 3.Kişi olmaz benim yaptığım gibi..Bu nedenle üçten küçük olan sayılar aşk için geçerli sayılardır.

 

Bu nedenlede facebook bunu mantıklı olarak düşünmüş ve <3 Yazarak millete “Kolay yoldan kalp yapma” hakkı vermiş..

Ama ben böyle sevemedim nedense kimseyi..Yazamadım abi bir türlü o harfi :) Bırak o harfle ileti yazmayı ilişki durumundan beli tırsar oldum..Nedeni basit; sevgi facebookta yada internette değil kalptedir.

 

Ee 3> işareti olmadığına göre ve iki gün sonra bol bol “Aşk sahte olan herşeymiş” gibi iletiler atmak değil :)

Bugün bu yazıyı yazma sebebim aslında “internet üzerinden kazanılan aşklar” ve “kaybedilen aşklar” la ilgili..

 

 

Klasik cümlemle başlıyım..Günümüzde internet’in çok fazla yaygın olarak kullanılmasıyla Real Love dediğimiz Gerçek aşkların yerini “Online Love” dediğimiz İnternet Aşkları aldı..Tabi bunlar o kadar ileriye gitti ki artık esprileri bile popüler olmaya başladı..

 

Öncelikle bu ilişkiler konusunda hiç tecrübem olmadığı için tam olarak nasıl birşey olduğunu anlatamayacağım ama gördüklerimi ve duyduklarımı yazarak sanırsam yazıyı bir yere bağlıyabilecez..Öncelikle internet üzerinden aşklar genellikle erkeklerin Recep İvedik misali “İnternette garı-kız çok diyorlar” felsefesine bağlanır..Kızların ise “Evde kalacağıma internetten bulurum” repliği ile devam eder..

İlginizi çekebilir;  İzin Ver! Ölüyüm Tanrım!

 

Bu iki akıl uyumu içerisindeki insanlar chat odaları,facebook yada alternatif arkadaşlık siteleri ile birbirlerini bulurlar..Öyle birşeydir ki “Mecnunla leyla sanki o ana kadar yaşamamıştır“..

Ardından ilk konuşmalar başlar..İkiside aslında yapmadıkları şeyleri satırlar dolusu birbirlerine anlatırlar..Ve ortamda bir sıcaklık olur..Aslında bunu kaynaşma olarak algısalarda bence bilgisayarın çok kullanılmasından dolayı anakarttan gelen sıcaklıktır o :)

 

Ve ilişki başlar..Öyle birşeydir ki ne yüzyüze görmüşsündür ne de kızın gerçekten huylarını tanımışsındır..Abazalık desem değil ama “hatun düşürdüm” mantığı ile Online sevgi dönemi başlar..

 

Facebook’ta ilişkiler mi dersiniz başlıktaki gibi “<3” ifadeleri mi dersiniz kırılana gider..Tabi bizim gibi kalıplaşmış Türk erkekleri ise “Vay amk ipne götürüyor” der yakarız bir sigara..

İki gün sonra yine aynı profilde bir ilişki durumu güncellemesi ve ardından gelen Küçük İskender vs sözleriyle ilişki durumuna laik sözler yazılır..

 

Ve bu olay sonunda bir  yorum gönderilir aslında ama yazmamak iyidir “Noldu lan fake mi çıktı” gibisinden :)

 

—-

 

Buraya kadar tamam ama anlamadığım nokta şu..Bir insan nasıl tanımadığı iki günde gördüğü birine “Seni seviyorum” der..Ki bunuda düzgün yazmaz zaten biri büyük biri küçük yazar? Abi ben 1 sene boyunca yanımda  olan,tanıdığım,beraber oturup beraber gezdiğim kıza bile ancak uzun zaman sonra söyleyebiliyorum bu kelimeyi ki söyleyince de etkisi minimum 1-2 sene devam ediyor..Siz bu aşkı ve sevgiyi nasıl kullanıyorsunuz merak ettim doğrusu..

 

O değil çıktığım kız bile sorunca düşünüyorum yani o ilişki durumu şeyini değiştirmeyi..Şimdi değiştirsek bir dert değiştirmesek bir dert..

O değil de bazen zoruma gidiyor lan :) 7 Senelik sevdiğim bir kız var ama kıza daha “<3″ işaretini bırak duvarındaki bir yazıya yorum bile yapmadım “ters anlaşılır” diye..

İlginizi çekebilir;  21 Aralık 2012de Kıyamet Kopacak Saçmalığı!

 

Ve hep merak ettim Hayat..Ben mi bu aşkı çok saf yaşıyorum yoksa “<3″ işaretleriyle yaşanan aşklar mı gerçek? Hani lan bu dilde değil sözde değil kalpteydi?

 

Hayat Böyle Sevemedik Be!


Bizim aşkımız hep 5 kuruş oldu ama aradaki iki kuruşa satıldık lan.

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: