Kişisel

İnsan Sevmekten Vazgeçince Ölür!

Sevmek eyleminin bir tercih olduğunu kabullenmek, pek çok kişi için zor bir fikirdir. Aşkın kendi kendine var olduğu düşüncesine inanmak, sanırım çoğu insan için kolay yoldur.

 

Aşkın bir kandırmaca olduğunu düşünen, hatta zayıflık ve acizlik olduğunu savunan yüzlerce insana da rastlarsınız. Sevginin, insanı vasıflar içinde en değerli ve en mucizevi enerji olduğunu bu gruba anlatmak oldukça zordur.

 

Ben uslanmayan ve vazgeçmeyen bir aşk kadını olarak, sevginin olağanüstü gücüne inanırım. Onun heyecan veren, yaşama tutunmamı sağlayan, hayatın anlamını çözmeme yardım eden kudretini sonuna kadar kullanırım.

 

Bu demek değildir ki, aşkın acısını dibine kadar yaşamadım. Ayrılığın o yüreği parçalayan vuruşlarıyla karşılaşmadım. Bu kadar iyimser yaklaşmamı, hiç tokat yememiş olduğuma bağlayanlar yanılırlar. Kendimi kurban ettiğim ilişkiler, cellat olduklarım, hiç sebepsiz ortada kaldıklarım dahil olmak üzere; aşktan aldığım darbeleri yüzümde çizgiler, kalbimde yaralar ve ruhumdaki sarkıntılarla madalya gibi taşırım.

 

Çekilen bütün acılara rağmen, sevmeye ve sevgiye inanmak üstünlüktür. Yürek mutlaka kendini tedavi etmenin yolunu bulur. Zamanla, istemekle, hayatın başka renklerini fark etmekle iyileşir gönül.Sevmeyi istemek ve onu seçmek gerekir. Darbe yediniz diye, düştünüz ve bacaklarınız kanadı diye vazgeçmek, bu ömrün hedefinden de vazgeçmektir.

Yaşadıklarımızı seçtiğimizi kabul etmekle işe başlamalıyız. Aşkın ve ilişkilerin, sadece yürekte oluşan bir duygu seli olduğunu düşünmek saflıktır. Akıl, beden, ruh ve kalbin ortaklığıdır birini sevmek. Eğer bu dörtlüden birini eksik bırakmışsanız, sevmeyi bilmiyorsunuz demektir.

 

Sevmek bir eğitimdir. İnsan nasıl sevilmesi gerektiğini yaşadıkça öğrenir. Her yaşta, her deneyimde farklı şekillenir yüreğin hamuru. Böyle olgunlaşır insan!

Sevmekten vazgeçmek, bu dünyaya gelme nedeninin içinde en önemli olandan birini iptal etmektir. O zaman hayatın tadı, tuzu kalmaz.

İlginizi çekebilir;  Hayallere dalmak mutsuz ediyor!

Ne kadar darbe almış olursanız olun, kendinizi sorgulamadan ve hataları hep başkalarının üzerine yıkarak sevgiyi kendi içinizde kötülememelisiniz.

İnsan sevmekten vazgeçince ölür!

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir Yorum

  1. sevmek güzel birşey evet ama insan sevdiğini olduğu gibi kabul eder onun yönlendirmez ondan kendi istekleri yapmasını beklemezse özgür bırakırsa sevmek olur herşeye yamen onunla olmak evet bazen kırılır bazende çok mutlu olur sevgi bunun butunudur tek bir düzey ilişki mutlulukta getirmez………önemli olan onu olduğu gibi yaşamak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: