Kişisel

Hızlı bir gelişme

Alanya Türk Telekoma 3 gün önce tekrar başvurduk. Ne gelen var, ne giden. Anladım ki ipin ucu şerefsizin elindeymiş. İstediği zaman gelir.. İstediği zaman gider.. Kızdığım konu ‘ulan zamanı gelince ücretinizi ödemediniz!’ demeyi biliyorsun(uz)da, neden zamanında gelip internetinizi bağlamıyorsunuz?

Alanya Türk Telekoma 3 gün önce tekrar başvurduk. Ne gelen var, ne giden. Anladım ki ipin ucu şerefsizin elindeymiş. İstediği zaman gelir.. İstediği zaman gider.. Kızdığım konu ‘ulan zamanı gelince ücretinizi ödemediniz!’ demeyi biliyorsun(uz)da, neden zamanında gelip internetinizi bağlamıyorsunuz? Şimdi diyeceksinki ‘haksızsın?’ hakkımı aramak ne zamandan beri ‘haksızlık’ oldu? Kim olursa olsun kardeşim ne birinizin hakkını yerim.. Nede birinize hakkımı yediririm!

 

Neyse bunlar onlarla benim aramdaki gergin diyaloglar :) 3 gündür yeni taşındığımız evde telefon ve internet bağlantısının olmaması gerçi bana biraz zaman kazandırdı. Şuan ki sistemimizin yedeğini local olarak kurdum. Daha öncede size söyldiğim gibi WordPress ‘e geçmek için can atıyorum. Evdeki bilgisayarda WordPress’i ayarladım. 2 gündür ise, wordpress teması yazıyorum. Yani artık balık tutmayı öğrendim :)

 

‘Neden sistemi değiştiriyorum?’ sorusuna gelince. Sitenin kaynağınada baktıysanız (ki çoğunuz baktınız) sistem DLE üzerine kurulu. DLE hepinizin bildiği RUS yapımı ücretli bir yazılım. Aynı vBulletin gibi. Aslında bu sistemi ben Tayfun’a güvenerek yapmıştım. Söz konusu şuanki kullandığım temayı ona yazdırmıştım. Aramızda bir tatsız konu oldu.Zamanında 100 TL ücretinde bu temayı yazdı (ama çok eksiği vardı) bunları ben düzenlemeye çalıştım. ve bir çoğunuda bitirdim. Tayfun iyi bir gazık attı bana. Daha 17 yaşında ben ise 24 yaşındayım. Oraya gidip ağzını burnunu kırsam veya hastahanelik etsem elime ne geçecek? (Hiç birşey) anca çocukla çocuk olmuş diyecem. Ha şimdi o 100 liramı tatlı tatlı yedi. Afiyet olsun :) Ama şunuda bilsin kendisi o parayı ben ona yüzüne karşıda söyledim ‘annesine babasına kendisine (kimlerle yediyse)’ haram etmişim! Bedduamda kabul oldu Allahın huzurunda. DLE-TÜRK adlı siteleri bir şekilde kapanmış :) ve öyle bir resim koymuş ki. İnanın bana 6 yaşındaki yeğenim bu index’i basmaya ‘utanır!’ Asıl kabahat bende. Çoluk çocukla iş yapıyorum. E hadi bakalım Css bilgimide geliştirdim. Sıra bende.

İlginizi çekebilir;  Stres öğrenmeyi olumsuz etkiler!

 

Bugünden ihtibaren vBulletin, Wordpress, DLE, phpBB, myBB, SMF (Simple Machines) temalarını artık bende yazıyorum!

 

Konuyu nerden nereye getirdim ya :) İyi lafın kısası İnternet bağlantım gelir gelmez Karşınıza farklı görünümlü farklı bir sistem gelirse bilinki yine söz verdiğim gibi WordPress üzerine kurulmuş olacak :) Yine Forum sayfası olmayacak. Bağzı arkadaşlar ‘aç lütfen’ diyor. ‘Hayır efendim! Forum yok artık bitti benim için. Ama sadece ‘Destek’ diyorsanız o ayrı konu onada WordPress üzerinden özel bir bölüm açarım.

 

Neyse kendinize çok iyi bakın. Görüşmek dileğiyle..

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: