Kişisel

Her Eve Erkek Kampanyası!

Yeni bir eve taşındığınızda, yeni bir hayata başlayacağınızı umarsınız. Yılbaşı gecelerinin umuduna benzeyen bir duygu oluşur içinizde. Oysa 1 Ocak sabahı uyandığınızda her şey eskisi gibidir.

Benim de durumum şu anda öyle! Yeni bir eve taşındım. Bütün eşyalar üst üste, koliler salonun ortasında açılmayı bekliyor. Kütüphaneye yerleşmeyi bekleyen yüzlerce kitabı saymazsak, aslında pek fazla kalabalık yok. Önce bilgisayarı yerleştirdim, yazı yetiştirmem gerekiyor diye! Gel gör ki, telefonum hala bağlanmadığı için, bu yazıyı bir arkadaşımın evinden yayına sokmak zorunda kalacağım.

Taşınırken, evde bir erkek ihtiyacı olduğu da ortaya çıktı. Duvara çakılacak raflar, monte edilecek eşyalar ve asılacak avizeler var. Allaha şükür elimden her iş geliyor. Matkap olduktan sonra, her şeyi asabilirim ama niye yapıyorum?

Kesinlikle her eve bir erkek lazım! Bugün verdiğim bu karar, birkaç gün geçip ev yerleştikten sonra tamamen değişebilir elbette! Ayrıca her evde erkek olursa, mahallenin elektrikçisi, marangozu, çilingiri, tesisatçısı nereden ekmek yiyecek?

Ben en iyisi her eve bir erkek kampanyası başlatayım. Şimdi bu satırları okurken aklınızdan geçebilecek düşünceleri tahmin ediyorum. Birincisi şu olabilir: “Bizim evde erkek var ama ben yine bütün işleri mahallemizdeki elektrikçiye yaptırıyorum Candan Hanım, erkeğin elinden iş gelmesi önemli!”

İkincisi; “haklısın Candan Hanım, bizim eve de bir erkek lazım. Bildiğiniz birileri varsa, bize de yollayın!”Ortada bu kadar bekar varken, ben bu kampanyayı başlatmanın çok gerekli olduğunu düşünüyorum. Siz de beni destekleyin, bu işi büyütelim. Ben taşınmayı bitirince bu fikirden vazgeçecek olsam da, sizin için destek vermeye devam edeceğim. Hep beraber başlatıyoruz: Her eve bir erkek kampanyası! Ancak evdeki erkekten kurtulmayı dileyenler için de ileride bir kampanya başlatmam gerekebilir, bu konuya da bir ara bakacağım, söz!

Daha Fazla Göster

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: