Kişisel

Hepsi Yalan mıydı?

Bir ilişkiden çıkan ve vurgun yemiş hemen herkes bu soruyu sorar: Hepsi yalan mıydı? Gerçekten tüm yaşananlar yalan mıdır? Bir insan tüm ilişki boyunca bu kadar sahtekar davranmayı becerebilir mi?

İnsanın, daha doğrusu normal ve sevmeyi bilen bir insanın aklı bunu kabul edemiyor. Bir tiyatrocunun bile bu kadar uzun süre oynaması, bir yerde fire vermesine neden olur.

Onca sevişmenin, söylenen sözlerin, davranışların yalan olmasını benim aklım almıyor. Bu kadar sahtekar davranmak ancak ruhu hasta bir kişilikte oluşabilir. Eğer eski sevgiliniz ruhsal açıdan rahatsız değilse, uzun bir süre size sürekli oyun oynamış olamaz. Bu durumda iki seçenek kalır geriye:

Birincisi, birlikteliğiniz boyunca karşınızdaki kişi zaman zaman tavrıyla size sinyal vermiştir. Bunu bilerek veya bilmeyerek yapar. Ancak siz bu işaretleri, canının çok sıkkın olduğuna dayamışsınızdır. Bilemem kimle, ailesiyle, işiyle, kapıcı Osman ile, bakkal  Muhittin’le tartıştığını ya da bir sorunu olduğunu düşünmüşsünüzdür. Kendinizle ilişkilendirmek aklınızın ucuna gelmemiştir.

İlişkinin aslında en başından sonuna kadar, bu tarz işaretler karşınızdaki kişinin üstünde asılı durmuştur ama siz kondurmamışsınızdır. Kondurmak istememişsinizdir. İnandığınız veya inanmak istediğiniz; sizi kayıtsız, şartsız çok sevdiğidir. İkinci seçenek ise, daha basit ve sıradandır. İnsanlar değişir! Birlikte olduğunuz süre içinde, sizinle mutlu olmuştur. Geçirdiğiniz vakitten keyif almıştır. Gerçekten size karşı hisleri vardır. O an, o gün, söylediği şeylerin hepsi doğrudur çünkü o anda öyle hissediyordur.

Sonra bunlar geçer! Geçmez mi? Geçebilir! Olmaz diyerek silip atamayız. Duygular, düşünceler değişir. Sevdiğinizi sandığınız birini sevmediğinizi anlarsınız bir gün gelir. Çok beğendiğiniz biriyle yemeğe çıkarsınız, öyle bir hareket yapar ki, sizdeki bütün imajı yerle bir olur. Oysa onun için o davranış son derece sıradandır.

İlginizi çekebilir;  Yeni Alan Adı İle Yeni Bir Başlangıç!

Sonuç olarak; biten ilişkinizin ardından, kendinizi “hepsi yalan mıydı” diye düşünerek tüketmeyin. Hepsi yalan değildi! O zaman için doğruydu, üstünden sular geçti!

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: