Hakkımda

Emre Allison - Hakkımda
Emre Allison – Hakkımda

Hakkımda

Hakkımda sayfasına hoş geldin. Galatasaraylı bir Michael JACKSON hayranı. 1996 yılında kasa montajı ile başladığı bilgisayar serüveni onu sırasıyla notebook tamiratı, web sitesi tasarım ve yönetimi, editörlük ve danışmanlık hizmetlerine kadar getirdi, hala kıramadığı firmalarla site çalışmalarına devam etmesine karşın, sosyal medya üzerine odaklı. Boş zamanlarımda hobi olarak Web Developer ( İnternet Geliştiriciliği, Web Geliştiricisi ) denilen şeyi yapmaktayım.

İnsanlara tanıdığım şans kadar benden gidenleri bir ben bilirim. Her adım attığımda ve her el uzattığımda, zor günlerinde yanında olduğum insanların nasıl bana sırt döndüğünü bir ben bilirim. Artık dünyanın merkezine kendimi koydum. Bu halime “bencillik” diyenler, zamanında kendilerini adam yerine koyduğumdan dır. Sırtımdan vurduklarında hissettiğim acıyı bir ben bilirim. Beni bilen böyle bilsin. İster saygı duysun bana, ister silsin. Kendi yolumda nasıl yürüyeceğimi kimseler bana söylemesin. Varacağım yeri Allah, duracağım yeri ise bir ben bilirim.

Boşverdiklerim var benim. Artık vazgeçtiklerim. ‘Olmazsa olmaz‘ dediklerimin, olmayabileceğini de öğrendim. ‘Neyse..’ dediklerim var benim. ’Sağlık olsun‘ deyip geçtiklerim. Hem ben artık eski bende değilim. Hayallerim yok benim ve ‘Şöyle olsa ne güzel olur!‘ dediklerim. “Hayırlısı olsun” demeyi öğrendiğim gün, hayallerimden vazgeçtim!

Bir çok hatalar yaptım şimdiye kadar, inkar etmiyorum, etmemde. Ders aldıklarım oldu, almaya vakit bulamadıklarım da. Duyduklarım doğruysa zaferlerim, farklılıklarım, örnek alındığım durumlar da olmuş. Ahımı alanlar faturasını ödüyorlarmış. İyi ki yapmışım dediğim şeylerde var keşkelerim de. Şimdi yeni bir hayatım var, yeni insanlarla, yeni yerlerde, yeni zamanlarda. Eskilerde var hafızamda ama çoğu eski yerlerde, eski zamanlarda. Geri döndürmek istediğim zamanlarımda var, engellemek istediğim başlangıçlarım da.

Hayatımdan seneler çalan insanlar iyi ki çalmışlar, iyi ki olmuşlar hayatımda, büyütmüşler beni. Hafızamdan silmek istediğim görüntüler, silemediğim sözler var. Duymamış olmayı istediğim ama duyduğum, kimilerinin gözüne sokmak istediğim “GERÇEKLERİM” var. Bazen saklı kalmasını doğru bulduğum; hepsinin bir yeri ve zamanı olduğunu bildiğim, içimde tuttuğum bir çok şey var!

Ey, benim iyimser hâllerim, çabuk aldanışlarım, hep inanışlarım, Alttan alışlarım, hatayı hep kendimde buluşlarım, değmeyecekleri kafama takışlarım, yoktan yere, akıp giden gözyaşlarım, herkesi, insan yerine koyuşlarım, hepinize elveda. Artık ben kimsenin, Hiç kimsesi olmayacağım!

Ya/da şöyle Nazım HİKMET ‘in sözleriyle anlatmak gerekirse;

Dün “canım” olan yarın “düşmanım” olmaz benim.
Yaşananların hatırı hep saklı kalır.
Hatırları sorulur selamları hep alınır.
“SİLDİKLERİM” vardır bir de!
Onlar yanlışlarım ve pişmanlıklarımdır.
Adları anılmaz hatırları sorulmaz sadece beddualarımdır.
Vicdanla birlikte.
“ŞEREF” ararım ben sevdiklerimde;
Her zaman doğru değildir elbet seçimlerim.
Zaman gelir “ŞEREFSİZ”leri de severim.
Her yerde gözüm kulağım vardır benim.
“Eksik söylemek yalan söylemek değildir!” mantığındaki,
Beni değil kendini kandırır yalnızca.
Bilmezden gelişlerim aptala yatışlarım,
Kaybetme korkumdan değil
Karşımdakilerin yalan söyleme potansiyellerine olan merakımdandır.
“İnkar” olmaz benim hayatımda.
Yaşananı “YAŞANMAMIŞ” saymam.
Sayanları da SAYMAM.
Kelimelere sığmaz
SAYFALAR SÜRER BENİ ANLATMAK
Ama ne kadar anlatılırsa anlatılsın;
YAŞAYAN BİLİR BENİ,
YAŞAMAYAN ANLAMAZ.
Ağırdır sevmelerim Her “YÜREK” taşıyamaz.
Büyüktür umutlarım her “OMUZ” kaldıramaz.

Emre Allison - Kişisel blog logo
Emre Allison – Kişisel blog logo

www.emreallison.com Kişisel blog Hakkında

  • www.emreallison.com, haddini aşmayı garanti ederek amatör bir ruhla hazırlanan, önemli bir noktaya temas eden, kendini geliştirmeyi baz alan, bir site olma gayretinde çaba harcayacaktır.
  • www.emreallison.com, kesinlikle bir arkadaş/sevgili bulma sitesi değildir. Tabi burada paylaşımda bulunduğum süre zarfında tanışacağınız, paylaşacağınız ve özellikle bir çok şeyi öğreneceğiniz kişiler olacaktır. Eğer kendinize bir kız/erkek ayartmak düşüncesindeyseniz ve bu tip bir site arıyorsanız sizi ‘Google’ a yönlendirmekten zevk duyarım.
  • www.emreallison.com, sitesinde, diğer kişisel blog sitelerden farklı kılan bir kaç “nüans” var. Ben Türkçe kullanımına, insan emeğine karşı saygıya, karşılıklı paylaşım ve birbirimize karşı saygıya önem veriyorum.

Anlayışım: Elimizde olan, fakat değerini bilmediğimiz kıymetlerimizin farkına vardırtmaktır. İfade yerindeyse “bilinçli kullanıcı” mantığıyla hareket etmek, ettirmektir.

Kişisel blog ‘da Neler Olacak, Neler Olmayacak?

Sitede bireyin “kendini geliştirmesi” için her şey olacak:

Yazıları ve eğitici, öğretici içerikleri üretmeye devam edeceğim.

Ama asla! Tavla oyunları, oyun hileleri, cep telefonlarına bedava mesaj, fıkralar vs. isteyenler aradıklarını maalesef sitede bulamayacaklar. Bu arkadaşlarımızı Google‘a yönlendirmekten zevk duyarım.

Benim yaşadığım ve paylaşmak istediklerim var. Burada yayınlamak istiyorum?

Memnuniyet duyarım. Bana ”İletişim” sayfası bölümü üzerinden yayınlanmasını istediğin yazı, deneme çalışması veya beraber çalışmak için ileti gönderebilirsiniz. Yayınlamak istediğiniz yazı ve çalışmalarınızı site içeriğine ve biçimine uygun bulursam isminizi ve mailinizi belirterek siteye ekleme yapabilirim ve bundan zevk duyarım.

Emre Allison - Kişisel blog - Google küçük logo
Emre Allison – Kişisel blog – Google küçük logo

İletişim

Her türlü görüş, öneri, soru ve sorunlarınıza benimle iletişim sayfamda ki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Emre Allison Resmi Sosyal Medya Hesaplarım;

Emre Allison – Resmi Facebook adresi
Emre Allison – Resmi Instagram adresi
Emre Allison – Resmi Youtube adresi
Emre Allison – Resmi LinkdIn adresi
Emre Allison – Resmi Pinterest adresi
Emre Allison – Resmi Tumblr adresi
Emre Allison – Resmi Portföy Sitesi

Reklam ve Sponsorluk

Reklam veya Sponsorluk için iletişim kurmak istiyorsanız eğer Reklam ve Sponsorluk sayfamda ki bağlantılardan benimle irtibat kurabilirsiniz.


Bu Hakkımda sayfası en son 18-11-2020 tarihinde güncellenmiştir.

www.emreallison.com Kişisel Blog sitesini düzenli olarak ziyaret ediyorsanız, Gizlilik Politikası, Kullanım Koşulları, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, Çerez Politikası ve Reklam ve Sponsorluk sayfalarını da düzenli olarak kontrol etmenizi öneririm.

Hakkımda sayfası ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: