Hakkımda

Hakkımda Sayfasına Hoş Geldin!

Galatasaraylı bir Michael JACKSON hayranı. 1996 yılında kasa montajı ile başladığı bilgisayar serüveni onu sırasıyla notebook tamiratıweb sitesi tasarım ve yönetimi, editörlük, Dijital Pazarlama Uzmanı, SEO ve Danışmanlık hizmetlerine kadar getirdi, hala kıramadığı firmalarla site çalışmalarına devam etmesine karşın, sosyal medya üzerine odaklı.

Emre Allison - Kişisel Blog favicon

İnsanlara tanıdığım şans kadar benden gidenleri bir ben bilirim. Her adım attığımda ve her el uzattığımda, zor günlerinde yanında olduğum insanların nasıl bana sırt döndüğünü bir ben bilirim. Artık dünyanın merkezine koydum kendimi. Bu halime “bencillik” diyenler, zamanında kendilerini adam yerine koyduğumdandır. Sırtımdan vurduklarında hissettiğim acıyı bir ben bilirim. Beni bilen böyle bilsin. İster saygı duysun bana, ister silsinKendi yolumda nasıl yürüyeceğimi kimseler söylemesin bana. Varacağım yeri Allahduracağım yeri ise bir ben bilirim.

Boşverdiklerim var benim. Artık vazgeçtiklerim. ‘Olmazsa olmaz‘ dediklerimin, olmayabileceğini de öğrendim. ‘Neyse..’ dediklerim var benim. ’Sağlık olsun‘ deyip geçtiklerim. Hem ben artık eski bende değilimHayallerim yok benim ve ‘Şöyle olsa ne güzel olur!‘ dediklerim. “Hayırlısı olsun” demeyi öğrendiğim günhayallerimden vazgeçtim!

Bir çok hatalar yaptım şimdiye kadar, inkar etmiyorum, etmemde. Ders aldıklarım oldu, almaya vakit bulamadıklarım da. Duyduklarım doğruysa zaferlerimfarklılıklarımörnek alındığım durumlar da olmuş. Ahımı alanlar faturasını ödüyorlarmışİyi ki yapmışım dediğim şeylerde var keşkelerim de. Şimdi yeni bir hayatım var, yeni insanlarla, yeni yerlerde, yeni zamanlarda. Eskilerde var hafızamda ama çoğu eski yerlerde, eski zamanlarda. Geri döndürmek istediğim zamanlarımda var, engellemek istediğim başlangıçlarım da.

Hayatımdan seneler çalan insanlar iyi ki çalmışlar, iyi ki olmuşlar hayatımdabüyütmüşler beni. Hafızamdan silmek istediğim görüntüler, silemediğim sözler var. Duymamış olmayı istediğim ama duyduğum, kimilerinin gözüne sokmak istediğim “GERÇEKLERİM” var. Bazen saklı kalmasını doğru bulduğum; hepsinin bir yeri ve zamanı olduğunu bildiğim, içimde tuttuğum bir çok şey var!

Ey, benim iyimser hâllerimçabuk aldanışlarım, hep inanışlarım, Alttan alışlarım, hatayı hep kendimde buluşlarım, değmeyecekleri kafama takışlarım, yoktan yere, akıp giden gözyaşlarımherkesiinsan yerine koyuşlarım, hepinize elveda. Artık ben kimseninHiç kimsesi olmayacağım!

Ya/da şöyle Nazım HİKMET ‘in sözleriyle anlatmak gerekirse;

Dün “canım” olan yarın “düşmanım” olmaz benim.
Yaşananların hatırı hep saklı kalır.
Hatırları sorulur selamları hep alınır.
SİLDİKLERİM” vardır bir de!
Onlar yanlışlarım ve pişmanlıklarımdır.
Adları anılmaz hatırları sorulmaz sadece beddualarımdır.
Vicdanla birlikte.
ŞEREF” ararım ben sevdiklerimde;
Her zaman doğru değildir elbet seçimlerim.
Zaman gelir “ŞEREFSİZ”leri de severim.
Her yerde gözüm kulağım vardır benim.
Eksik söylemek yalan söylemek değildir!” mantığındaki,
Beni değil kendini kandırır yalnızca.
Bilmezden gelişlerim aptala yatışlarım,
Kaybetme korkumdan değil
Karşımdakilerin yalan söyleme potansiyellerine olan merakımdandır.
İnkar” olmaz benim hayatımda.
Yaşananı “YAŞANMAMIŞ” saymam.
Sayanları da SAYMAM.
Kelimelere sığmaz
SAYFALAR SÜRER BENİ ANLATMAK
Ama ne kadar anlatılırsa anlatılsın;
YAŞAYAN BİLİR BENİ,
YAŞAMAYAN ANLAMAZ.
Ağırdır sevmelerim Her “YÜREK” taşıyamaz.
Büyüktür umutlarım her “OMUZ” kaldıramaz.

Künye

EmreAllison.com, haddini aşmayı garanti ederek amatör bir ruhla hazırlanan, önemli bir noktaya temas eden, kendini geliştirmeyi baz alan, bir site olma gayretinde çaba harcayacaktır.

EmreAllison.com, kesinlikle bir arkadaş/sevgili bulma sitesi değildir. Tabi burada paylaşımda bulunduğum süre zarfında tanışacağınız, paylaşacağınız ve özellikle bir çok şeyi öğreneceğiniz kişiler olacaktır. Eğer kendinize bir kız/erkek ayartmak düşüncesindeyseniz ve bu tip bir site arıyorsanız sizi ‘Google’ a yönlendirmekten zevk duyarım.

EmreAllison.com, sitesinde, diğer kişisel blog sitelerden farklı kılan bir kaç “nüans” var. Ben Türkçe kullanımına, insan emeğine karşı saygıya, karşılıklı paylaşım ve birbirimize karşı saygıya önem veriyorum.

Anlayışım: Elimizde olan, fakat değerini bilmediğimiz kıymetlerimizin farkına vardırtmaktır. İfade yerindeyse “bilinçli kullanıcı” mantığıyla hareket etmek, ettirmektir.

-Emre allison-

Kişisel Blog ‘da Neler Olacak, Neler Olmayacak?

Sitede bireyin “kendini geliştirmesi” için her şey olacak:

  • Genel ( Denemeler, Deneme yazıları veya deneme makaleleri )
  • SEO ( SEO ipuçları, stratejileri, algoritmaları ve Google SEO teknikleri hakkında her şey bu kategoride yer alan içeriklerde gizli. Bu sayfada yer alan içerikler arasında web sitenizin organik performansını artıracak planlar, raporlar ve araçlar bulunmaktadır. En popüler SEO araçlarının kapsamlı rehberleri, lisansları ve kupon kodları burada yer alan içeriklerde paylaşılıyor. Ayrıca eğitimlerim ve kitabımla alakalı indirim seçeneklerine de içeriklerimde yer veriyorum. Eğer SEO ’ya ilk adımı atıyorsanız sizler için aşağıda sıraladığım içeriklerle ilerleyebilirsiniz. SEO Temelleri konusunda tecrübe sahibi olmak için aşağıda yer alan SEO Nedir? ve SEO Nasıl Yapılır? içeriklerini incelemenizi öneririm. Bu işi öğrenmek istiyorum. Web sitemi kendim yönetmek ve performansımı artırmak istiyorum diyenler arasındaysanız aşağıda yer alan SEO Eğitimi bağlantısını ziyaret edebilirsiniz. Eğitim, size ait bir site üzerinden birebir olarak gerçekleşiyor. )
  • Adwords ( Google Adwords (Artık Google Ads Oldu), ücretli reklam verebileceğiniz kaynaklar arasında en güvenilir servistir. Hemen ziyaret et en yeni Ads stratejilerini öğren. )
  • WordPress ( WordPress eklentileri, güncellemeleri ve yenilikleri bu kategoride sizlerle buluşuyor. )
  • E-Ticaret ( E-Ticaret stratejileri, ipuçları, en yeni e-ticaret haberleri bu sayfada yer alıyor. Hemen ziyaret et e-ticaret siteni başarıya ulaştıracak kaynaklara ulaş. Bu sayfa sayesinde performansını artıracak özel bilgilere erişeceksin. )
  • Eğitimler ( Eğitimler kategorisi çeşitli görsel yazıları paylaşmak için oluşturulmuş bir kategoridir. )
  • xenForo ( xenForo Türkçe hizmet. xenForo Türkçe eklentiler, xenForo Türkçe Temalar, xenForo Türkçe kaynakları oluşturan kategori. )
  • Datalife Engine ( DataLife Engine hakkında detaylı bilgiler. DLE sürümleri. DLE modülleri, eklentileri ve temaları. İndirilebilir içerikler üreten kategori. )

Yazıları ve eğitici, öğretici içerikleri üretmeye devam edeceğim. Ama asla! Tavla oyunları, oyun hileleri, cep telefonlarına bedava mesaj, fıkralar vs. isteyenler aradıklarını maalesef sitede bulamayacaklar. Bu arkadaşlarımızı Google‘a yönlendirmekten zevk duyarım.

Benim yaşadığım ve paylaşmak istediklerim var. Burada yayınlamak istiyorum?

Memnuniyet duyarım. Bana ”İletişim” sayfası bölümü üzerinden yayınlanmasını istediğin yazı, deneme çalışması veya beraber çalışmak için ileti gönderebilirsiniz. Yayınlamak istediğiniz yazı ve çalışmalarınızı site içeriğine ve biçimine uygun bulursam isminizi ve mailinizi belirterek siteye ekleme yapabilirim ve bundan zevk duyarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: