Seo

Googledan Harika Bir Çalışma!

Van depremi sonrasında yakınlarını bulmak isteyenler için Google devreye girecek. Firma, Kişi Bulucu (Person Finder) hizmetini Türkçe olarak kullanıma açtı. İşte detaylar.Van’da yaşanan deprem felaketinin ardından, bölgede bulunan yakınlarına erişmeye çalışan kişilere yardımcı olabilmek adına Google Kişi Bulucu (Person Finder) hizmeti Türkçe olarak kullanıma açıldı.
Google Kişi Bulucu uygulaması yardımı ile bölgedeki yakınlarına ulaşamayanlar; aradıkları kişilerin isimlerini listeye girerek, kayıp kaydı verebilir, eğer mevcut ise durumu ile ilgili güncel bilgiye erişebilir, aranan kişiler ile ilgili son durum bilgisine sahip olanlar bilgi girişi yapabilirler. Haber alınan kişilerin durumu ile ilgili güncelleme yaparak, arama-kurtarma calışmalarındaki ekiplere yardımcı olunabiliyor.

Nasıl faydalanılıyor?

Google Kişi Bulucu hizmetinden faydalanmak için bu linki ziyaret edebilirsiniz.
 
011319402206
 
Servis, ilk olarak Ocak 2010 yılında Haiti‘de yaşanılan deprem felaketinin ardından, yakınlarına erişmeye çalışan kişilere yardımcı olabilmek, onları buluşturmak için geliştirilmiş bir uygulama.
Japonya’da büyük başarı
Kişi bulucu yardımı ile aranılan kişiler ile ilgili güncel durum bilgilerine tek bir kaynaktan erişim imkanı sağlanıyor. En son Japonya’da yaşanılan Tsunami felaketinde Google Kişi Bulucu yardımı ile 600.000 kişinin kayıtları girilmiştir.Servisin Türkçe açılmasının ardından Google Türkiye Ofisi, Van’da yaşanılan doğal afette hayatını kaybedenler için “Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz” mesajını yayınladı.

İlginizi çekebilir;  Google Freddie Mercury İçin Güzel Bir Logo Hazırladı

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir Yorum

  1. ilk senden duydum bunu güzel bir sistem yapmışlar ama belli tabi amaç insani yardım değil ticari kullanımı artırmak ama yinede tebrik etmek lazımgüzel bir sistem yapmışlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: