Seo

Google Arama Sonuçlarında Yazar Bilgisi

Merhaba arkadaşlar, Wmaracinda bir arkadaşın Bunu yapabilen var mı? sorusuna ilgi çektim. Konusu Google ‘da arama sonuçlarında yazar bilgisini gösteriyor. Biraz uğraştım cebelleştim ama sonunda yaptım ???? Başka arkadaşlarada yardımcı olayım diye buraya eklemekte fayda gördüm. Çünki bu sistem arama sonuçlarında yazar hakkında bilgi veriyor ve hoşda bir görünümü var. Anlattıkça zaten resimlerde göreceksiniz. Ben hemen başlayayım ????

Peki Google’da sitenizla alakalı bir arama yapıldığında arama sonuçları sayfasında tıpkı blogunuzda olduğu gibi bir “yazar hakkında” bölümüne ne dersiniz? Hangi blog yazarı böyle birşeyi istemezki?

Not: Bu uygulamayı yapmak için +GOOGLE profiliniz olması gerek. Profilinizi oluşturmak için BURAYA tıklamanız yeterli.

goog%C5%9Fe yazar bilgisi

Yapacağımız çalışma yukarıdaki gibi sonuç verecek arkadaşlar.

Nasıl yapacağız?

1. Aşama > Google+ Profili Düzenlemesi

Google+ profilimize giriyoruz ve aşağıdaki adımları uyguluyoruz:

Hakkında > Profili Düzenle > Katılımda bulunduğu siteler > Buraya kendi sitemizi ekliyoruz ve profil düzenlemeye tamamlıyoruz.

google katilimda bulundugu siteler

google duzenleme tamamlandi

2. Aşama > Profil Linkini Bloga Yerleştirme

Arama sonuçlarında yazar bilgisi bölümünde kendi profilimiz hakkında bilgilerin görünmesini sağlayabilmek için sitemize Google+ profilimizin linkini yerleştirmemiz gerekiyor. Bu yapmak için:

>Şu adrese gidiyoruz ve kendi profilimiz için bir buton oluşturuyoruz > Kodumuzu sitemizde istediğimiz bir yere yapıştırıyoruz. Sildebar’a kullandım ben.

google profile button

3. Son Aşama > Kontrol Etme

Bütün işlemleri yaptık. Şimdi Google bizim yaptığımız işlemleri kabul etmiş gibimi görünüyor bir bakalım.

>Şu adrese giriyoruz > Site adresimi yazıp kontrol ediyoruz > “Verified: Authorship markup is verified for this page.” yazısını görürsek tamamdır. Bu demek oluyorki yakında arama sonuçlarında Google+ profilimizdeki bilgimiz görünecek. Bunun için biraz beklememiz gerekebilir.

Kaç gün beklersiniz orasını bilemem. Çünkü bende bıgün yaptım ve olumlu sonuçlar almaya başladım. Biraz daha bekleyelim ve +GOOGLE yazar bilgisi güncellenmeye devam edecek.

Sizlere deneme amaçlı bir link vereyim.  BURAYA tıklayın

Olmadı mı?

google yazar bilgi ornegi

Resme bakın ????

Şimdilik bu kadar arkadaşlar kendinize iyi bakın ????

İlginizi çekebilir;  Google Analytics İle Gerçek Zamanlı Analiz!

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

2 Yorum

  1. Kimliğimi açık etmek istemiyorum aslında blogumda. Hakkında yazdığım kişiler, öğretmenler vs. var. Ama güzel bir anlatım olmuş. Okuldaki şu 4 ayı atlatıp diplomayı aldıktan sonra anlatımınızla "yazar bilgisi" olayını halledicem.
    Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: