Seo

Gmail'i bir de Bill Gates'ten dinleyin!

Gmail, günümüzde lider e-posta çözümlerinden biri ve bu servis, Google’a ait. Gmail, 2004’te ilk çıktığında ise en çekici yanı, 2 GB’a kadar depolama alanı sunmasıydı. Bu kapasite de bu servis sayesinde binlerce e-posta’nın tutulabileceği anlamına geliyordu.Sanırım bu sefer Gmail tamamen değişti :) Gün geçtikce hızla büyüyen kapasiteye ne dersiniz?:) Evet evet şaka değil bu gerçek.Her gün yeni kapasite.Ben okudum şaşırdım sizde şaşıracaksınız :)

Gmail, günümüzde lider e-posta çözümlerinden biri ve bu servis, Google’a ait. Gmail, 2004’te ilk çıktığında ise en çekici yanı, 2 GB’a kadar depolama alanı sunmasıydı. Bu kapasite de bu servis sayesinde binlerce e-posta’nın tutulabileceği anlamına geliyordu.
Gmail
Steven Levy isimli yazar, son yayımlanan kitabı The Plex’te, birkaç yıl önce Bill Gates ile Gmail hakkındaki söyleşilerinden kısa bir kesite yer vermiş. Levy, Gates’e Gmail’i nasıl bulduğunu sorunca, Gates, bu kadar fazla alana şaşırdığını belirtiyor:

Neden 1 GB’tan fazlasına ihtiyacınız olsun ki? Yani orada filmleri veya Power-Point sunularını mı saklıyorsunuz? Kaç mesaj var ki orada? Gerçekten bu durumun şu anda mesajların sayısından mı yoksa boyutundan mı kaynaklandığını anlamaya çalışıyorum.

Kitabında Bill Gates’in bu sözlerine yer veren Steven Levy, “Kafasında hesaplamayı yaptıktan sonra, Google’ın bu konuda yanlış bir şey yaptığı sonucuna vardı.” şeklinde de bir yorumunu yine kitabında belirtiyor.

Bill Gates’e göre Gmail’in üzerine kurulu olduğu fikir; kullanıcıları hiçbir şekilde e-posta silmeye zorlamak istenmemesi. Gmail bugünlerde her kullanıcı için 7 GB’tan fazla depolama alanı sunuyor ve bu kapasite, gün geçtikçe artıyor.

 

Kaynak: CHIP.com.tr

İlginizi çekebilir;  Google'dan Facebook'a sansür!

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: