Yazılım

Firefox 8 hazır; İndirin!

Bildiğimiz güvenli tarayıcılardan benim için ikinci sırada yer alan Firefox 8 yüzünü gösterdi.Mozilla, Firefox’u “ışık hızında” güncellemeye devam ediyor. Firefox kullanıcıları sekizinci sürüm için çok fazla beklemediler; Firefox 8 indirilmeye sunuldu.Yeni Firefox’ta ilk bakışta yine çok fazla değişiklik göze çarpmıyor. En büyük yenilik, kuşkusuz eklentiler konusunda yapılmış.

 

İlk açılışta Firefox 8 yüklü tüm eklentileri listeliyor, uyumlu olup olmadıklarını kontrol ediyor ve bu liste yardımıyla istediklerinizi kaldırıp istediklerinizi kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Ayrıca bazı üçüncü parti yazılımlar tarafından “gizli” olarak kurulan eklentiler de artık Firefox’u kandıramıyor. Tarayıcı, bir uyarı ile kullanıcıyı bu eklentiler konusunda uyarıyor ve onları kullanmak isteyip istemediğinizi soruyor.

HTML5 ve WebSocket desteğinde yapılan iyileştirmelerin yanı sıra, Firefox 8’de pek çok ufak hata da giderilmiş durumda. Açılış hızı biraz artmış; aynı şekilde javascript motorunda da ufak geliştirmeler yapılmış.

 

Hepimize hayırlı uğurlu olsun. İndirmek için BURAYA tıklamanız yeterli olacaktır.

İlginizi çekebilir;  Virüsler, casus yazılımlar. Nedir bunlar?

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: