Yazılım

Firefox 11 Sonunda Yayımlandı!

Sonunda beklediğim firefox yayımlandı. Hoş geldin Firefox 11! Mozilla‘nın internet tarayıcısı Firefox‘un 11. sürümü kullanıcılarla sonunda buluştu. Yaklaşık bir aydan uzun bir süre önce beta sürümü indirilebilir hale gelen Firefox 11‘in, tam sürümü de Mozilla tarafından yayımlandı.Eğer firefox kullanıyorsanız bence hemen güncelleyin, yada hemen kullanıma geçin. Çünki çok fena özellikler geldi! :)
 
firefox multi touch1329174428
 
Firefox 11 ile birlikte Mozilla‘nın, kullanılan bellek miktarında önemli gelişmeler kaydettiği söyleniyor. Test ettiğimizde herhangi bir değişiklik farkedemesek de, uzun süreli kullanımda değişimler olabileceğini de göz ardı etmeyelim.
Ayrıca Firefox 10‘a göre çok daha az hata ve çökerek kapanma ile karşılaşacağımızın da garantisi veriliyor. Bu söylenenden emin olmak için de yine uzun süreli kullanım gerekiyor. Yani kullanıcılardan gelecek şikayetlere göre bunu da göreceğiz.
 
Son olarak Firefox 11‘in artık ezeli rakibi Google Chrome‘dan da geçmiş, sık kullanılanlar ve çerezleri alabiliyor. Ezeli rakiplerin böylesine dayanışma içerisinde görmek, gözlerimizi yaşatmadı değil.
 
Eğer Firefox 11 Türkçe‘yi indirmek istiyorsanız, aşağıda yer alan işletim sistemlerinden birine tıklamanız yeterli.
Windows

Mac OS

Linux

-kaynak-
İlginizi çekebilir;  Firefox 4 Final sürümü yayında, indirin!

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir Yorum

  1. 11 Final sürümünde görünümle ilgili değişiklikler var, alışamadım. Yazı tipleri hafif değişmiş gibi mesela. Bunu farkeden bir ben miyim yav :) Alışamadım ben, 11'den önceki sürüme geri döndüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: