Dökümantasyon

Facebook Zaman Tünelini Aktifleştirin

Facebook’un bildiğiniz üzere 2012’de yapacağı değişiklik ‘Zaman Tüneli‘ olacak. Dünya daha şimdiden onu konuşmaya başlamışken sizde deneyip öğrenmek siter misiniz? Hem 2012’ye kadar kendinizi geliştirmiş olur bilmeyen arkadaşlarınıza destek çıkarak onlarada katkınız olmuş olur. Şahsen ben denemiştim. Sizlere nasıl aktif edileceğini göstermek için silip tekrar kuracağım. Bu sayede hem sizler öğrenmiş olacaksınız hemde ben bildiğimi pekiştirmiş olacağım.

Bildiğiniz gibi daha önce Şu makalemde sizlere tanıtımını yapmıştım

Facebook Zaman Tüneli Nedir? ( Facebook TimeLine )

Facebook TimeLine özelliği ile Facebook profillerinizde, üyeliğinizi başlattığınız günden itibaren, kronolojik olarak tüm faaliyetleriniz toplu bir şekilde yer alabilecek. Facebook Zaman Tüneli uygulamasıyla artık iletişim uygulamaları, oyunlar, müzik, video ve haber paylaşımlarını kolaylaştırıcı uygulamalar ile spor ve eğlence  benzeri etkinliklerin paylaşımına ilişkin uygulamalar daha çok gelişecebilecek ve kullanımları kolaylaşacak.

121

Facebook Zaman Tünelini Nasıl Aktifleştiririm?

Adım adım anlatacağım arkadaşlar. Lütfen sizde adım adım ilerleyin. Anlamadığınız konu olursa lütfen konu altında belirtin. Başka yerde konuyu sorarsanız cevapsız bırakacağım.

İlk olarak Facebook Arama Motoruna ‘Facebook Developers’ yazın ve resimdeki uygulamaya tıklayın.

Yada BURAYA tıklayarak direk giriş yapın. Ben daha önce bu uygulamaya izin verdiğim için izin isteği çıkmadı. Eğer çıkarsa sizde şöyle yapacaksınız.

31

Karşınıza çıkacak sayfada   ‘ Yeni Uygulama Oluştur ‘ seçeneğine tıklayın.

facebook yeni uygulama1

Daha sonra karşınıza çıkacak pencerede  App Display Name  ve App Namespace yazan boşluklara herhangi birşeyler yazın. App Namespace bitişik ve küçük harfler ile oluşturulsun. Örnek vermek gerekirse;

yeni uygulaman%C4%B1z%C4%B1 etkinle%C5%9Ftirin

Sonrasında  ise kutuda karşınıza çıkacak metni yazarak ‘Gönder’ seçeneğine tıklayın.

uygulayin

Sonrasında ise sol kısımdaki ‘Açık Grafik’ seçeneğine tıklayın.

İlginizi çekebilir;  8 GB lık Dosyayı 2 Dvd’ye Nasıl Bölerim?

acik grafik uygulamasina gecin

Sonrasında  ise  boş olan iki kutucağı herhangi bir İngilizce kelime yazın ve ‘Başlarken’ seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi sol kutuya ‘live’ sağ taraftaki kutuya ise ‘social’ yazabilirsiniz.acik grafik uygulamasi ismi

Daha sonra ise ‘Değişiklikleri Kaydet ve İlerle’ yani ‘Save Changes and Next’ diyoruz. Gelecek sayfada yine  sayfanın en altına inip  ’Save Changes and Next’ diyoruz.

save diyerek devam edin

Son olarak  da ‘Save and Finish ‘ seçeneğine tıklayın ve  Facebook anasayfanıza gidin.

son adim

Anasayfanıza gidin ve 1-2 dakika içinde  gelecek olan  Zaman Tüneli İle Tanışın önerisine Şimdi Al diyerek  Zaman Tüneli uygulamasını aktifleştirin ????

111

Uygulamanın ön izlemesini aşşağıdan görebilirsiniz.

emre yildirmaz facebook zaman t%C3%BCneli

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

4 Yorum

 1. butun işlemleri yaptım ama bir türlü geciş yapmıyor zaman tunulıne gecmiş olan arkadaşların profılerınde zaman tunelıne gecış yap dıye bır sey yazmıyor başka nerden geciş yapılır

  1. Merhaba;
   Eğer zaman tüneline geçiş yapmadıysanız zaman tünelini kullanan kişilerin profillerine baktığınızda dediğiniz gibi 'zaman tüneline geçiş yap' yazısı çıkması gerek. 1 Alternatif daha var. Aşşağıdaki linke giriş yaptıktan sonra tıklayınız
   https://www.facebook.com/about/timeline
   https:// (güvenli bağlantı) olduğundan giriş yaparak tıklamanızı tavsiye ediyorum.
   İyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: