Dökümantasyon

Facebook Messenger Kurulum ve Kullanımı

Uzun zamandır yazı yazamıyorum. 15 gündür 1TB’lik harddiskimi kaybetmem beni sanaldan uzaklaştırdı. 7 yıllık çalışmalarım (grafik, kodlamalar, bilgiler, vergiler, belgeler, tasarımlar v.s) facebook sayfası üzerinden bir kaç arkadaşım facebook messenger hakkında bilgi edinmek istedi. Bende bu yüzden bu makaleyi yazayım dedim. Facebook Messenger nedir? Facebook Messenger, Windows Live messenger gibi sohbet (iletişim) aracıdır. Facebook’a girmeden aynı Windows Live Messenger gibi arkadaşlarınız ile sohbet edebiliyorsunuz.

 

Facebook Messenger Kurulumu

Önce Facebook sayfasına girelim. Giriş bilgilerini girdikten sonra arkadaş arama bölümüne ‘Facebook Messenger‘ yazalım. Bilgisayarınıza kuracaksanız ‘Facebook Messenger for Windows‘ seçmeniz gerekiyor ve bu uygulama sadece windows 7 için geçerli.

 

fb msn arama

 

Uygulamada karşınıza çıkacak ekranda Windows 7 kullanıcılarına ‘Şimdi yükle‘ seçeneğine tıklayarak indirmeye ve kurmaya başlayalım.

 

windo%C4%B1ws icin fb msn

 

Karşımıza çıkacak olan ekranda alt kısımda size ne yapılacağı anlatılıyor. Firefox kullandığım için benim ekran size farklı gelebilir. İster kaydet, ister çalıştır diyebilirsiniz.

 

fb msn uygulamasini kurmak icin

 

Size kurarken çıkacak ekranıda ekleyeyim. Sonra atlamışsınız olmasın ????

 

fb msn installer

 

Yukarıdaki işlem bittikten sonra sizi direk messenger gibi oturum açılarak kişi listenizi ve güncel haberleri gösterecektir.

 

fb msn

 

Kurulumu bitti. Güle güle kullanın ???? En sağda aşağıda köşede (ayarlar kısmının hemen yanında) resmine tıkladığınızda yazılımı sağa yaslıyor. (Ben öyle kullanıyorum.)

 

Tıkladığınız zaman:

fb msn saga yasla

 

Kırmızı kutu haline aldığım (Daha doğrusu almaya çalıştığım) yere tekrar tıklarsanız facebook messenger tekrar eski haline gelecektir.

 

Diğer seçenekleri kutunun yanındaki ‘AYARLAR‘ sekmesinden yapabilirsiniz.

 

Kurulum hakkında bilgi, yada konu hakkında öğrenmek istediğiniz bir şey olursa ben buralarda olacağım ????

İlginizi çekebilir;  Youtube'dan Video ve Mp3 İndirmek [Programsız!]

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: