Kişisel

Facebook Kullanıcıları Virüse Dikkat!

Az önce bir haber okudum. Haberde Facebook zaman tüneli için bir uyarı yapılmış.Sizlerle paylaşmak istedim.Çünki bir çoğu arkadaşıma Zaman tünelini nasıl aktif edeceğini BU başlıkta anlatmıştım.Facebook hesabınızı çalmak isteyenlerin tek tıkla tüm bilgilerinizi ele geçirdiği bu son yöntem birçok kişiyi mağdur etti. İşte internet kullanıcılarının dikkat etmesi gereken o adres.
 
Sosyal ağların lideri Facebook ilerleyişine süratle devam ediyor. Yenilik ve fonksiyonlarıyla kullanıcılara ek hizmetsunan sitenin son değişimi ise Zaman Tüneli.
Sanal dünyadaki geçmişinizi film şeridi tadında gözler önüne seren uygulama, kısa bir süre önce herkesin kullanımına açıldı. Özellikle kapak fotoğraf bölümünde oldukça yaratıcı işlerin çıktığı Timeline, diğer yandan birçok üyenin tepkisini çekti.
 
121325784524
 
Öyle ki, yeniprofil sayfa tasarımlarınıbeğenmeyen kullanıcılar eski görünümedönmenin yolunu aramaya başladılar. Fakat Timeline’a geçiş yapan profiller için resmi bir geri dönüş bulunmuyor. Bunufırsat bilen kötü amaçlı kişiler de boş durmayarak konuyu suistimal etmeye başladılar.
“Timeline’ı kaldırmak için tıklayın” şeklinde uyarıyla karşınıza gelen profillerdeki yazılıma izin vermeniz durumunda, tüm Facebook bilgi ve fotoğraflarınız çalınıyor. Üstelik bir daha hesabınıza erişemiyorsunuz. Bu yüzden birçok kullanıcının başı ağrımaya başladı bile.

Siz de mağdur olmak istemiyorsanız güvenmediğiniz bağlantılara tıklamamanızı tavsiye ediyoruz.
İlginizi çekebilir;  160 kilometre hızla gelen ölüm!

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: