WordPress

Facebook Kendi Uygulamamı Yarattım

Facebook’ta ilk defa bir şey deneyeyim dedim. Kendi uygulamamı yarattım. Henüz BETA halinde olan bu uygulama sadece kendim için sizleri daha hızlı daha çabuk haberdar edebilmek için hazırladım ???? Uygulamanın amacı yazdığım(ız) yazıları otomatik olarak yayınlıyor. Bu uygulama kurulumuda oldukça basit(miş). Lafı fazla uzatmadan anlatıma geçiyorum ????

 

Uygulamayı oluşturmak için Facebook’un Developer sayfasına girmeniz gerekiyor. https:// bağlantısı ekledim güvenliğiniz için. Tıkladığınızda Sağ üst köşede ‘Yeni Uygulama oluştur’ butonu göreceksiniz. Tıklayın.

 

Create New App

 

Altında bulunan “Yes, I would like free web hosting provided by Heroku” butonunu işaretleyip ‘devam’ butonuna basın.Karşınıza gelecek olan ekranda karakterleri kutucuğa doldurun ve tekrar devam edin.

 

Require Captcha

 

Devam dediğinizde uygulamanız tamamlanmış olacak. Karşınıza çıkan sayfada aip ID ve anahtarı bulunacak bunları kullanacaksınız.  Uygulama ayarlarım aşşağıdaki gibi ayarladım ben.

 

Facebook Uygulama Kullanımı

 

Ben basit ve pek fazla üzerinde değişiklik yapmadım. Çalışıp çalışmayacağından çüpem olduğu için öyle rast gele ayarlama yaptım geçtim. Bunu içten içe geliştireceğim haberiniz olsun ???? Böyle basit bir şey olmayacağından emin olabilirsiniz.

 

Bunları hazırladıktan sonra Açtığınız konuları Facebook’ta otomatik yayınlamak için aşşağıdaki eklentiyi kurmanız gerekiyor.

Eklentinin adı: Add Link to Facebook

Eklenti Linki: Add Link to Facebook

 

Eklentinin kullanımı:

Eklentiyi indirdikten sonra Aktifleştirin. Aktifleştirme esnasında ayarlar kısmına gitmenizi isteyecek. Ayarlar kısmına gidip ayarlarınızı aşşağıdaki resimdeki gibi yapın.

 

Add Link to Facebook Panel Ayarı

 

Yukarıdaki işlemi gerçekleştirdikten sonra ‘İZİN VER’ butonuna basıp onayınızı facebook üzerinden izin verecek eklentiyi aktif hale getirin. Eğer uygulama esnasında boş ekran yada her hangi bir hata görürseniz uygulama ID’si ve Anahtarını kontrol etmeniz gerekecek.

 

Add Facebook Link Son adım!

 

Uygulama aktif hale geldiğinizde her yazı yazdığınız alanda sağ tarafta sizlere ayarları verecek ????

 

Yazının yayınlanması

 

Sağ tarafta işaretlediğim yerleri dikkatlice okursanız eğer bir yazıyı yayınlamak İSTEMİYORSANIZ yayınlamak istemediğiniz makalenizde işaretlemeniz gereken yerler orası olacaktır. Bakalım bende yeni öğrendim bu eklentiyi umarım daha profesiyonel bir şeyler yaparım birazdan. Size anlatırken bir yandan da geliştmeye çalıştım ????

 

Bu makale hakkında bir şeyler soracaksanız ltütfen konunun altındaki yorum bölümünden sorun. Facebook, twitter, Messenger veya diğer iletişim yollarını kullanacaklara cevap vermeyeceğim

 

Sağlıcakla kalın ????

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: