Dökümantasyon

Facebook Hesabınızı Tamamen Silmek!

Facebook’da hesap dondurmak ile hesap silmenin arasında çok fark var arkadaşlar. Hesap silme işleminiz sadece 14 gün için geçerlidir. hesap dondur dediğinizde e posta ve facebook girişleriniz sadece askıya alınır ve 90 boyunce girmediğiniz taktirde hesabınızı tamamen ‘siler’. Eğer derdiniz ‘facebookdan bıktım. Bir daha kullanmak istemiyorum’ diyorsanız size anlatacağım ders ‘Facebook hesabınızı tamamen silmek’ olacak. Lafı fazla uzatmayada gerek yok. Hemen anlatmaya başlayayım.

 

Öncelikle silmek istediğiniz facebook hesabınız ile giriş yapın. Örneğin benim hesabım

Kullanıcı adı: emre.yildirmaz

Şifrem             : *************

 

Giriş yaptıktan sonra size aşşağıda vereceğim link’e tıklayarak adımları izlemenizi önereceğim.

  1. Facebook hesap silme bağlantısını tıklayın
  2. Ardından açılan pencerede ‘Hesabımı sil’ butonuna tıklayın.

 

facebook hesabimi sil
Facebook hesabımı sil

 

Ardından çıkacak olan pencerede sizden giriş yaptığınız şifrenizi ve alt kısımda bulunan güvenlik kodunuzu girmenizi isteyecek. Şifrenizi yazdıktan sonra ‘Güvenlik kontrolü’ resmindeki yeri girmeyi unutmayın. Eğer ‘Güvenlik kontrol’ altında bulunan resimleri tam olarak seçmiyorsanız ‘Farklı sözcükler’ dene yazısına tıklayarak resmi yenileyebilirsiniz. Örnek olarak

 

hesabi kalici olarak sil
Facebook hesabınızı kalıcı olarak silin!

 

‘Tamam’ seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza artık işlem yapılamaz bir bölüm gelir ve uyarısını gösterir. Bu uyarıda; Facebook hesabınıza 14 gün boyunca giriş yamadığınız taktirde, hesabınız tamamen silinmiş olur.

 

Bir konunun daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. İlerleyen saatlerde farklı bir konu ile görüşmek dileğiyle, esen kalın..

İlginizi çekebilir;  KVKK Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler!

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

4 Yorum

    1. Teşekkür ederim hasan. Bu arada seni aramızda görmek güzel. Yine geçici misin? yoksa artık kalıcı mı? :)

    1. Böyle bir şeyi ilk defa sizden duydum. Aynı bu şekilde hesabınızı sildiğinize emin misiniz? Çünki ben bu anlatımla eski bir hesabımı sildim. 14 gün sonra bu makaleye tekrar bakarsanız sizin için ekte bir resim koyabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: