Kişisel

Eski Sevgilinin Yeni Sevgilisi!

Eski sevgilinizi, bir kadının elinden tutmuş yolda yürürken, gülüp sohbet ederek geziyorlarken gördüğünüzde, ona karşı ne hissediyor olursanız olun, içinizde bir yere dokunur.

Eski sevgilinizi, bir kadının elinden tutmuş yolda yürürken, gülüp sohbet ederek geziyorlarken gördüğünüzde, ona karşı ne hissediyor olursanız olun, içinizde bir yere dokunur.

 

İnsanın içine garip bir ihanet duygusu yerleşir. Kendinizi yenilmiş hissedersiniz. Elbette bu duygular o ilişkiye nasıl baktığınıza, ayrıldıktan sonra o adama karşı ne hissettiğinize bağlı olarak değişecektir. İster siz ayrılın, ister o, ister severek bitmiş bir aşk hikayesi olsun, ister artık yüzünü görmek istemiyor olun, mutlaka bir yanınız kıpırdanır.

 

 

Eğer zamanında çok sevmeyip, öylesine geçtiğiniz bir ilişkiyse, bir de yanında gördüğünüz kadın güzel ve alımlıysa, aklınızdan birkaç şey geçebilir. O kadının sizin göremediğiniz hangi özellikleri fark ederek adamı tercih ettiğini düşünebilirsiniz. Eğer adam size çok aşık olmuş, peşinizden koşmuş ve siz egonuzun derin sularında yüzerek, kendinize bir kişiyi daha aşık etmenin verdiği hazla, olay yerinden uzaklaşmışsanız; hep cebinizde sandığınız adamın sizden başka birini nasıl beğendiğine şaşırıp, gereksiz bir kıskançlık hissedebilirsiniz.

 

 

Eski sevgiliyi yeni sevgilisiyle gördüğünüzde olabilecekler, sizin içinizde bulunduğunuz durumla direkt bağlantılıdır. Eğer hayatınızda çok sevdiğiniz ve sevildiğiniz bir süreçteyseniz, muhtemelen bu olaydan çok etkilenmezsiniz. Adamı gördüğünüz an oluşan duygular bir müddet içinizi kemirse de, birkaç saat sonra unutup gündelik yaşama dönersiniz.

 

 

Zamanında sevdiğiniz ancak artık bir şey hissetmediğiniz, hatta nefret ederek ayrıldığınız eski sevgilinizi, kolunda bir kadınla gördüğünüzde, hafif bir sızı duyarsınız. İçinizden geçen kıskançlık değildir ancak biraz kötü duygularla sarılır ruhunuz. Aklınızdan ise şunlar geçebilir: “Ben ilişkiyi yürütmek için o kadar mücadele etmiştim. Onu çok sevmiş ve üzerine titremiştim. Sadece sevgilisi değil, dostu, ailesi olmuştum. Beni neden böyle sevmeyi başaramadı? Neden bana bu kadar özen göstermedi?” Düşünceleriniz bir müddet sizi meşgul eder, midenizde kramplar oluşmasına sebep olur ancak hepsi birkaç güne kadar geçer.

İlginizi çekebilir;  Küçük Sevdaların Şehri

 

 

Bütün bunların arasında en acı veren, hala sevdiğiniz ama birlikte olamadığınız, ayrılığın acısını bile henüz üzerinizden atamadığınız büyük aşkınızı, kolunda bir kadınla görmektir. Sizi yaralar, kalbinizi kanatır. Daha tehlikelisi depresyona meyilli, özgüvenini kaybetmiş bir kadına dönüşmenizdir. Kendinizi bu düşüncelerden sakının. Her aşk zamanında doğru olduğu için yaşanmıştır. Şimdi size yanlış gelse de, neden devam etmediğini sorgulasanız da, daha iyi ve sizin için daha güzel olaylar zincirinin başlamasını sağladığına inanmalısınız.

 

 

Eski sevgilinizle ilgili şu anda hangi hisler içinde olursanız olun, yanında başkasını gördüğünüzde içiniz biraz burkulacaktır. Ancak yanında duran kadını kıskanmaya başlamadan önce, sizin de zamanında orda durduğunuzu ve o dönemde neler çektiğinizi hatırlamanız iyi olacaktır.

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: