Kişisel

DolunayBilişim Dolandırıcılar Hakkında

Bundan bir hafta önce Celal diye bir arkadaşım Metin2 oyunun PVP serveri olarak açmak istediği SilverMT2 olarak 80TL aylık ödeme karşılığında açmışlar. Benden yardım isteyerek oyuna çeki düzen (istediğimiz şekilde ayarlamak) vermeye çalıştık. Yaptığımız bilgilerin ne kadar doğru olmasna lakin sunucu her reboot sonrasında değiştirdiğimiz onca dosyaları sanki yok sayıp, kendi içersinde bulunduğu dosyaları işlev görmeye devam ettiriyor. Bunun üzerine Dolunaybilisim ‘e ticket gönderdik. Yapmak istediğimiz özellikleri ve yapılmasını istediğimiz şeyleri yazdık.

Bu değişimler için bizden 25TL ücret istediler! Ücreti gönderdik. Arkadaşların bankamatikten gönderdiği makbuz aşşağıdadır

Ödeme bildirimi
Ödeme bildirimi

Uzun süredir mesajlarına cevap bulamamışlar anlaşılan. Şahsın uzun süre sonrası yazdığı mesajı ise biraz garip ve çocuksu!

Batuhan Hasanusta

Ardından ben mesaj attım. Dün sabahtan bu yana sesleri çıkmayan kişilerin bir sesini duyayım dedim.

Toplu NPC isteği

Arkadaş laftan anlamadığı gibi ‘Toplu NPC’ resmini tekrar istiyor. Ben bunlara cırt bırt yazdığım mesajları tekrar atmak zorunda değilim ki? Bir defa istediler resimleri toplu halde istediler. Photoshop ile Tek bir sayfaya hepsini yaptım gönderdim. Tekrar istemenin anlamı nedir?

Tehdit mesajı
Tehdit mesajı

Yukarıdaki mesajı okuyunca tepem attı. 19  yaşında bir çocuğun beni böyle lüzumsuz ve boş boş konuşarak tehdit etmesini görünce biraz tavrım sert oldu! Ben böyle şeyleri sevmem ve böyle şeylere gelemem.

Lüxumsuz sohbet

19 yaşında kimliği bile belli olmayan bu kişinin konuşması hala devam ediyor. Şimdide verdiği cevap

Ücreti ödememek için

Yani anlayacağınız bunlar 80 TL’nin üzerine yattılar. +25 gönderim bedelini tekrar göndermek istediğini izah ediyorlar. Çoluk çocukla iş yaparsanız böyle olur işte. 19 yaşında ticaretten anlamayan ve şu halimle eğer dava açacak olursam kazanacağımı bile bile böyle havalar ve artistlik türü lüzumsuz mesajlar atmaya devam ediyor arkadaş.

İlginizi çekebilir;  Doğal olmayan kaynaklar geliştirmek

Siz siz olun Dolunaybilisim hizmetlerinden paket alacaksanız en az 1000 (bin) defa düşünün!

Zararları

 • Çocuklar ticketlerinize çok geç cevap veriyorlar.
 • Verilen cevapların sadece %20 ‘si olumlu cevap oluyor
 • Sitenin başındaki 19 yaşında ve ne yaptığını bilmeyen bir çocuk (Konuşulan ve yazılan ticket cevaplarına dayanarak cevaplıyorum)
 • Ücreti ödendiği taktirde bizi askıya alıp 1 haftadır boş boş bekletmeleride bir garip
 • 80+25 TL’nin üzerine yattılar.
 • Müşterilerine zerre saygıları bulunmamakta!
 • Telefonlarına CEVAP BİLE VERMİYORLAR

Şimdilik bu kadar. Bu konuyu güncel tutacağım. Yazılan ve cevaplananlar bu kadarı ile yeter sanırım. Daha çok var yazılacak şey de sitemi kirletmek istemiyorum böyle lüzumsuz kişilerle ticarete girmeyin! Özelliklede bu Dolunaybilisim olacaksa!

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

5 Yorum

 1. Site o kadar iyi tasarlanmış ki inanmadan edemem fakat müşteri yorumları kısımına tıklayıp yorumları okuyan her kişi oranın değerini anlar :D
  Birde Profesyonel Radyo kısımına bakarsanız onun biraz zor olacağı anlaşılıyor yıllık 250 TL + Limitsiz Aylık Trafik :D
  Acaba en iyi kalitede ay boyunca 500 kişi bağlı kalsa o serverın hali ne olur :D Veya internetin :D

 2. Zaten bu MT2 server satan firmaların hepsi böyle. Server kurmak istiyorsanız kaliteli ve popüler bir firmadan kendi VPS’sini alın ve sıfırdan herşeyini kendiniz kurun.

 3. Konu benim hesabım üzerinden gerçekleştiği için bütün olaya şahitlik etmiş bulunmaktayım.Tıpkı site sahibi Emre Abi’nin de açıklamış olduğu gibi gelişti herşey.Bunlar 80+25 TL’nin üzerine bal gibi yattılar.Müşterilerine ne bir saygı gösterdiler ne de başka birşey.Saygıyı geçtim en azından bir şirket çalışıyorsa ve oradan para kazanıyorsa müşterilerine daima destek vermek zorundadır.Bunu yapmayan bir şirket olarak Dolunay Bilişim ile hiçbir alışverişte bulunmamanızı şiddetle öneriyorum.Siz siz olun sakın ama sakın böyle internet hırsızlarına paranızı kaptırmayın ve sakın diğer müşterilerin yaptığı olumlu yorumlara inanmayın.Nasıl oluyor da 19 yaşında henüz üniversiteyi okumamış birisi böyle bilişim şirketi oluşturup ticarete atılıyor o da ayrı bir merak konusu.Değerli üyeler bir daha ve son kez uyarıyorum : Paranızı Dolunay Dolandırıcılık ve Destekvermezcilik Bilişim Şirketi’ne kaptırmayın !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: