Kişisel

Çirkin Protesto!

Taraf ve Star gazetesi yazarlarının konuşma yaptıkları masaya protesto için idam ipi fırlatıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘Hangimiz Laik Değiliz’ paneline konuşmcı olarak katılan Taraf ve Star gazetesi yazarlarını protesto eden Hak ve Eşitlik Partisi üyesi gençler, masalarına idam ipi attı.

 

Belediyenin kasım ayı etkinlikleri kapsamında Adapazarı Kültür Merkezi’nde düzenlenen panele Taraf Gazetesi yazarı Yıldıray Oğur ve Star Gazetesi yazarı ve televizyon programcısı Mustafa Akyol katıldı. Yazarlar, laiklikle ilgili görüşlerini açıklarlarken Hak ve Eşitlik Partisi Sakarya Gençlik Kolları’na üye oldukları belirtilen 15 kadar genç ayağa kalkıp protestoda bulundu.

 

Protestocular daha sonra yazarlar Yıldıray Oğur ve Mustafa Akyol’un masasına ilmek haline getirdikleri ipi attı. İdam çağrışımı yapan ipi gören yazarlar şoke olurken salon bir anda karıştı.

idam ipi2 Ellerinde partilerinin flaması bulunan Hak ve Eşitlik Partili gençlere salondakilerden bazıları müdahale etti. İki grup arasında bir süre devam eden söz düellosundan sonra protestocu gençler salondan çıkarılmak istendi. Çıkan arbedede protestoculardan bazıları tartaklandı. Yazarlar, protestocuların çıkarılmasından kısa sonra konumlarını tamamladı.

 

Hak ve Eşitlik Partisi Sakarya il yöneticileri, protesto sırasında arkadaşlarını tartaklayan, Türk bayrağı ve parti bayraklarına saldıranlar hakkında şikayetçi olacaklarını açıkladı.

 

DHA

Daha Fazla Göster

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: