Kişisel

Bırakıp gitmek mi? Kalıp Savaşmak mı?

Aşkın ruhuma tecavüz ettiği ve yapılacak o kadar şeyin serbest dolaştığı bir dünyada kendimi kapattığım cezaevinden yazıyorum.. Aşk nedir diye sormuyum size..Aşka o kadar anlam  yükledik ki artık..Karnımız ağrısa önceden “Aa hamilemisin lan” esprisi bile “Aşktandır” şeklinde çevrildi..Aşk bir bok olduğu anlaşılmayan salak saçma duygular işte.. Bundan uzun yıllar önce hiçbir sebebi ve nedenini bulamadığım şekilde bir kızı sevdim..Ve ona bu aradan geçen senelerden

şkın ruhuma tecavüz ettiği ve yapılacak o kadar şeyin serbest dolaştığı bir dünyada kendimi kapattığım cezaevinden yazıyorum..


Aşk nedir diye sormuyum size..Aşka o kadar anlam  yükledik ki artık..

 

Karnımız ağrısa önceden “Aa hamilemisin lan” esprisi bile “Aşktandır” şeklinde çevrildi..Aşk bir bok olduğu anlaşılmayan salak saçma duygular işte..

 

Bundan uzun yıllar önce hiçbir sebebi ve nedenini bulamadığım şekilde bir kızı sevdim..Ve ona bu aradan geçen senelerden çok sıkı bağlandım..Sebep aramadım bu yüzden..Aradıkça daha çok sevmeye başladım..Ve uğrunda o kadar çok şeyden vazgeçtim ki artık dayanıcak halim kalmadı belki de..

 

Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş ya..Bizde insanlar olarak ulaşamadığımız şeylere aşık mı oluyoruz acaba?

Sevme nedenim aslında onla kurulan o kadar hayali yaşıyamamak diye nitelendirebilirim size..Bu nedenle bir dalgaya bıraktım aşk denizinden kendimi..

Fakat çok şey feda ettim bu şey için..Güvendiğim hatta beraber mutlu olduğum nice insandan vazgeçtim..Savaşmıştım aslında bu aşkı koruyabilmek için..

Ama bugün anladım ki ne savaşma duygusu kalmış içimde ne de aşka olan inancım.

 

Ortada kalan bir aşk var sadece..Merak ettiğim konu ise artık uğruna savaşıcak gücüm kalmadan nasıl gidicek bu aşk?

İçimde bir mutluluk kalmamış şu anda..Ama sevgim ilk gün ki sağlam..Tek farkı artık onu koruyacak gücümün kalmaması..

İlginizi çekebilir;  Sağımlık inek muamelesi!

 

Şimdi soruyum size bırakıp gidiyim mi herşeyi yoksa kalıp kendi canımı yakarak savaşmaya devam ediyim mi?


Yada..

 

Aşk için ölmeli mi? Yoksa korsanlık yapıp her gemiden bir ganimet mi almalı mı?

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: