Kişisel

Bir ‘kadın’a bakış açısı!

Ne yazayım bilmiyorum ki! Ülkede kadına yönelik her şey arttı! vurmalar, kafasını taş ile ezmeler, öldürmeler, sokak ortasında bile yapılmaya başladı bu. Hangisinden başlayayım? Evde, Dışarıda, Yolda, İşte, okulda, Mecliste bile! Bir kadının namusu bu kadar mı basit olmuş bu ülkede?

Kadın etek giydi bacaklarına baktınız, Pantolon giydi kalçalarına baktınız. Kalabalığa girdi taciz ettiniz, Otobüste yalnız kaldı tecavüz ettiniz.
Açık giyinince tahrik ediyorsunuz dediniz, kapalı giyindi içini merak ettiniz. Kız çocukları okumasın dediniz, hastaneye gidince Kadın doktor istediniz.
O kadar mı açtın cinselliğe çaresize saldırdın. İstediğini alamayınca da yakıp yıktın.
Sana hiç öğretmediler mi zorla güzellik olmaz diye. Milyonlarca Kadını öldürdün bir kez daha bir kez daha hiçlik yaşattın Kadınlara. Bir kez daha dedin ki sizin yeriniz yok. Ve bir kez daha dedin ki Kadın cinsel bir araçtır. Araca ulaşamayınca ölüme ulaştırdın. Oysaki sen evine gittiğinde annen hazırladı sofrayı, sen yemek seçiyorsun diye sevdiklerinden yaptı.
Temiz giyin diye hiç bekletmedi kıyafetlerini yıkadı, ütüledi dolabına astı. Okul toplantılarına hep annen geldi. Alfabeyi tekrar ezberledi seninle. Sen üşüme diye uykusundan uyanıp üstünü örttü senin. Karşılıksız sevdi seni. Yeri geldi arkadaş oldu, yeri geldi öğretmen oldu, yeri geldi kardeş oldu, yeri geldi baba oldu sana.
Şimdi bir düşün bakalım senide bir Kadın doğurmadı mı?
He Çomar
Bizde zür yok

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: