Kişisel

31 Martta İnterneti Çökertecek!

31 Martta internetin çökeceği bildirimleri topluma endişe yaratmaya başladı. Hacker topluluğu Anonymous‘un üyesi olduğu düşünülen bir grup hacker, bu kez bütün interneti çökertmeyi planlıyor. 31 Mart’ta “Operation Blackout” adı altında gerçekleştirilmesi planlalan eylem, grup tarafından Pastebin tarafından yayınlandı. Grup, bu amacına DNS dizinindeki 13 siteyi indirerek ulaşmayı planlıyor. Anonymous’un açıklamasına göre saldırının amacı, SOPA‘ya güçlü bir mesaj vermek. Saldırı eğer başarıya ulaşırsa herkesi etkileyebilir ancak grup, amaçlarının bu olmadığını söylüyor.
 
Anonymous, bu saldırıyı DNS dizinlerine bir DDoS (hizmeti engelleme) saldırısı yaparak yerine getirmeyi düşünüyor. DNS sunucuları, kısaca domain isimlerini IP adreslerine çevirmekte kullanılıyor. Dolayısıyla DNS sistemi çalışmadığında, IP adresleri birçok kullanıcı tarafından bilinmediğinden herhangi bir web sitesine ulaşılamıyor ve web siteleri çökmüş gibi görünüyor.
 
Bu mesajın gerçek Anonymous’dan mı geldiğini, yoksa bir grup hacker’ın ortaya attığı bir iddiadan mı ibaret olduğunu şimdilik kestirmek zor. Ancak Anonymous bu saldırıyı başarıyla gerine getirirse, bunu hepimizin hissedeceği kesin.
 
Dikkatli olmanızı önemle rica ediyorum.

-kaynak-
İlginizi çekebilir;  Oysa Çok Şey İstememiştim Senden...

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

6 Yorum

  1. Web Site Sistemleri Gelişti fakat hailen DDos Saldırılarına Bir Çözüm bulunamadı.Güvenlik Duvarı Kuruyoruz Etkili olmuyor. DDos Bir Çözüm Getirilmesi Kesinlikle Lazım Fakat Kimse Bu Çözüm Getirmeye Çalışmıyor. Emre Kardesim Makale için Eline koluna Sağlık Nezamandır. Ağız Tadıyla bir Yorum yapamıyordum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: