Kişisel

2023? Sebep?

Bu tarihi AKP Sloganlarında oldukça çok gördük..Hedef 2023 yazan binlerce slogan.Ama hepimiz aslında bunu sadece Türkiye için yapılacak vaad süreleri olarak gördük..
2023 Deyince direk olarak aklıma 1923 Yılında yapılan lozan anlaşması geldi..Acaba gizli maddelerimi var gibisinden düşünürken araştırmalarım sonucu herhangi bir bilgiye ulaşamadım..
Ama halk arasında efsaneleşen varsayımlarla birşeyler yürütmek istedim.Bugün her ne kadar Lozan Anlaşmasının gizli kuralı yok dense de devlet anlaşmaları 100 yada 99 senelik olduğu için böyle bir varsayım yaptım..
Öyle olaylar ve senaryolar var ki 2023 yılına ait princin taşını ayıklamak oldukça zor.
Öncelikle gündemden 2 olayı birleştirmek istiyorum..Birincisi Kürtlerin bağımsızlık ve özerklik ilanları diğeri de Ermenistan CumhurBaşkanının “Ağrı Dağı” ile ilgili sözleri.
Aşağıda yine alternatif olarak bir dizi olan Kurtlar Vadisi dizisinin halk içindeki genel komplo teorisini ortaya koyduğu haritalar var..

Elbette bunlar birer komplo teorisi ama olayları birleştirince Kürt ve Ermeni sorununun patlak verdiği şu zamanlarda istenilen harita bu şekilde..
Yine aynı şekilde İsrail ile ilgili aramızdaki sorunlar halen devam ediyor..
Buradan çıkartılacak 2 Komplo teorisi var..Birincisi bunlar danışıklı dövüş mü? Yoksa AKP gerçekten istenilen Büyük Türkiye için mi mücadele ediyor?
Neden 2023 sorusunun yine gündemden ve halk içinden takip ettiğim ve sohbetlerde duyduğum şehir efsaneleride şu şekilde..
2023 Yılında Lozan Anlaşması ile Türkiye yer altı ve yer üstü zenginliklerini kurtarıp tamamen özgür bir ülke olacaktır…”
Bu teori halk arasında yaygın olan bir teoridir..
Her ne kadar araştırmacılar ve bilim adamları Türkiye’de Petrol çıkartılmıyor dese de bugün bir çok doğu ilimizde petrol rezervleri bakımından Abdulhamit zamanından beri bilinen çok zengin petrol kaynakları olduğu söyleniyor..
Bugün tek petrol açısından demesek de diğer konularda özellikle Bor ve alternatif enerji madenleri açısından oldukça zengin topraklarımız bulunuyor..
Bugün eğer o madenlerin işletme ve kullanma haklarına (varsa eğer) sahip olabilirsek gerisini siz düşünün..
“2023 Yılında Türkiye Başkanlık ve Eyalet Sistemine Geçicek?”
Bir diğer konu ise Anti Akp ci birisi olarak karşı çıktığım projelerden birisi..Türkiye 2 yada 3 farklı eyalete bölünerek bir başkanlık altında yürütülecek..Bugün Amerika topraklarında hakim kılınan eyalet sistemi Türkiyeye gelicek..
Tabi bu olması güç bir ihtimal ama umarım halkımız bu düşünceyi de yanlış yapmaz..
“2023 Büyük Türkiye Projesi”
Lozan anlaşmasının eğer varsa gizli maddelerinden kurtulan Türkiye Cumhuriyet’i Osmanlının izinden gitmek isteyecektir..Yada alternatif Türklük düşüncesi olan Turan politikasını izleyerek Türki cumhuriyetleri altında toplayarak bölgesel değil dünya gücü haline gelmek isteyecektir..
Yada en kötü ihtimal 2.Kurtuluş savaşı..

Bu teorilerimi günlük yaşantıdan esimlenerek oluşturdum peki teorilerimi destekleyecek olursak;
Büyük Türkiye için;

  • Yerel olarak bir çok adımda yeniliklere imza attık..Ve çoğu alanda dışa bağımlılıktan kurtulmaya çalışıyor..Gerek Silah olarak gerekse teknoloji olarak bir çok gelişmiş ülkeyle aynı konumdayız..
  • Ülke olarak okuma yazma oranımızı oldukça iyi yerlere ve konumlara geldi..Halkımız artık daha bilinçli..%90′lara varan okuma-yazma oranına sahibiz..
İlginizi çekebilir;  Sevgilin mi Var Derdin Var!

Parçalanmış bir Türkiye için;

  • Kürtler özerklik ilan etti..Ermeniler soykırım tezinden vazgeçmeyecek..
  • Aleviler ve farklı kültürel çatışmalar çıkartılacak ki başlandı bile.
  • İsrail ile ilişkiler kötü durumda..

Şimdi bunlar teorilerimi destekleyen iyi veya kötü fikirler..Tabi bir teoriyi desteklerken her zaman olumlu yada olumsuz olarak desteklemek olduğu için detaylı olarak anlatmak istedim..
Bu konu siyasidir ama ülke içi değil ülke geneli bir siyasi konu olduğu için Tüm Türkiye Vatandaşlarının aynı hassasiyetle davranmasını diliyorum..
Sonuçta biz bugüne kadar hep kardeş kavgasından geri de kaldık..Kürt,Türk,Rum,Laz,Çerkez,Yörük,Zaza bunların hepsinin kardeş olduğunu hepiniz biliyorsunuz..Hiç yoktan tarih okumuşsunuzdur..
Benim savunduğum ve istediğim yargı tabiki Büyük Türkiye! Bu amaçla herkes elinden geleni yaparak “Muasır Medeniyetler” seviyesine ulaşmamız gerekiyor..Ama tarihimizi ve Atatürk ilke ve inkilaplarını unutmadan..
Yazdığım yazı tamamen bir teori olup gerçekleri  yansıtmamaktadır..
Sizin 2023 ile ilgili teoriniz nedir? Yada düşünceniz? Yanlış yada doğru düşündüğüm teorimdeki destekleyici nitelikleri yok edecek sebeplerinizi yazarsanız sevinirim..
Lütfen konuyu diğer yerlerdeki gibi tartışıp kardeş kavgası çıkartmadan birer Türkiye Vatandaşı olarak değerlendirirseniz sevinirim..

Emre Allison

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına emreallison.com‘da devam ettiriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: